Obelių gimnazijos 8-okės Gabijos sėkmė „Adamkiadoje“ (0)

Publikuota: 2024-06-08 Kategorija: Švietimas
Obelių gimnazijos 8-okės Gabijos sėkmė „Adamkiadoje“
Asmeninio archyvo nuotr. / G. Pivoriūnaitė gavo išskirtinę progą įsiamžinti su Jo Ekscelencija V. Adamkumi

Birželio 7 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyko jau devintoji respublikinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“. Joje dalyvauja tik viena ugdymo įstaiga iš Rokiškio rajono – Obelių gimnazija, o jos moksleivė, 8-oke Gabija Pivoriūnaitė antrus metus iš eilės namo grįžta didžiuodamasi II-os vietos nugalėtojos titulu.

Vienintelė rajono gimnazija

Į Kauną penktadienį išvyko Obelių gimnazijos delegacija: fizinio lavinimo mokytoja Vilija Guzaitė-Kundelė ir 10-ies mokinių komanda. Pasak pedagogės, viena moksleivė dalyvavo dailės plenere ir net 9 vaikai pasirinko varžytis „Adamkiados“ sporto rungtyse: metimo į krepšį; 100 m bėgime; šuolio į tolį iš vietos; futbole ir 3×3 krepšinyje.

„Šiais metais „Adamkiadoje“ buvo dvi kryptys: menas ir sportas. Dalyvaujančių mokyklų atstovai dar iki „Adamkiados“ pildo specialią paraišką ir nurodo, kokioje srityje, rungtyje jų moksleiviai varžysis. Pats patekimas į „Adamkiadą“ yra nulemtas organizatorių: bet kas, sugalvojęs, dalyvauti negali. Mokykla gauna leidimą pagal kriterijus. Iš Rokiškio rajono tik Obelių gimnazija turi teisę, o vaikus atrenka mokytojai. Dabar „Adamkiadoje“ dalyvavo 24-os šalies mokyklos“, – esmę trumpai pristatė V. Guzaitė-Kundelė.

Pasak pašnekovės, pagrindinis šventės organizatorius – Alytaus rajono savivaldybė, tad šventė net 8-erius metus vyko Alytuje. Bet šie metai buvo išskirtiniai, nes: „Adamkiada“ vyko Kaune, o jos pasižiūrėti primą kartą atvyko ir Jo Ekscelencija Valdas Adamkus.

Antrą kartą – antra

Iš 10-ies Obelių gimnazijos „Adamkiados“ dalyvių, geriausiai sekėsi 8-okei G. Pivoriūnaitei, kuri dalyvavo šuolio į tolį iš vietos rungtyje ir iškovojo II-os vietos apdovanojimą, nuo pirmosios vietos laimėtojos atsilikusi vos  6 cm.

V. Guzaitė-Kundelė džiaugėsi, kad net 2 m. 19 cm nušokusi moksleivė jau antrus metus iš eilės namo grįžta kaip prizinės vietos laimėtoja: „Ji – mūsų žiburiukas. Pernai irgi laimėjo antrą vietą, tad „Adamkiadoje“ jau yra žinoma. Mergaitė tikrai labai laiminga ir džiaugiasi pasiekimu, bet dar labiau džiaugėsi tėvelių Astos ir Kęstučio bei kaimynų surengtomis sutiktuvėmis, kurie pasitiko su ąžuolo vainiku, muzika ir užrašu „Sveiki, čempionai“. Daugiskaita, nes kartu vyko ir Gabijos jaunesnysis brolis Edvardas, kuris dar tik 5-okas, bet labai sportiškas vaikinukas. Tikrai, toks tėvų dėmesys vaikams reiškia labai daug ir skatina siekti dar aukščiau“.

Išskirtinė galimybė

Pasak Obelių gimnazijos pedagogės, „Adamkiados“ dalyviai gavo unikalią progą įsiamžinti su Lietuvos Respublikos Prezidentu V. Adamkumi, bet pripažino, kad toli gražu ne visi moksleiviai tą tinkamai įvertino.

„Jo Ekscelencija dėl garbaus amžiaus ir sveikatos būklės sunkiai vaikšto. Moksleiviams teko luktelėti, kol jis ateis, tad girdėjom bendrai komentarų, ne iš mūsų vaikų: kas jis čia toks, kad turime jo laukti? Vaikai – nebe toks kartos, nebesupranta, ką reiškia V. Adamkus. Dalyvauja „Adamkiadoje“ tik kaip varžybose. Aš aiškinau savo vaikams, kad tai – ne šiaip eilinis žmogus. Gabija nusifotografavo su juo ir tikiu, kad ateityje vertins šia nuotrauką. O pats V. Adamkus yra labai malonus, šiltai priėmė kiekvieną norintį fotografuotis, spaudė vaikams jiems rankas“, – šypsojosi pedagogė.

Esmė

Pagrindinis „Adamkiados“ tikslas – tęsti a.a. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų bei Alytaus rajono savivaldybės mokyklų bendradarbiavimą bei partnerystę per sportą ir meną ugdant gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tradicijas ir tautines vertybes žmonėmis. Šventės uždaviniai: propaguoti mokinių sveiką gyvenseną ir judėjimą: dalyvauti ir varžytis Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose sportinėse rungtyse; ugdyti mokinių saviraišką, kūrybingumo bei kultūrinio sąmoningumo kompetencijas, skatinti mokinių kūrybiškumą, meninių gebėjimų raišką; skatinti ugdymo įstaigų bendravimą ir bendradarbiavimą; atrinkti geriausius mokyklų-dalyvių menininkus, sportininkus bei komandas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video