Pandėlio gimnazijos mokiniai dalyvavo „Sumanaus moksleivio akademija VDU ŽŪA“ išvykoje (0)

Publikuota: 2022-04-04 Kategorija: Švietimas
Pandėlio gimnazijos mokiniai dalyvavo „Sumanaus moksleivio akademija VDU ŽŪA“ išvykoje
Pandėlio gimnazijos nuotr. / Pandėlio gimnazijos mokiniai dalyvavo „Sumanaus moksleivio akademija VDU ŽŪA“ išvykoje

Balandžio 1 d. Pandėlio gimnazijos IIg mokiniai dalyvavo jau antroje „Sumanaus moksleivio akademijos“ Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės projekto išvykoje į VDU Žemės Ūkio akademiją.
 
Atvykusius Rokiškio rajono gimnazistus didžiojoje auditorijoje pasveikino visi trys šio projekto iniciatoriai. ŽŪA kanclerė, prof. Dr. Aušra Blinstrubienė palinkėjo jaunimui būti kūrybiškam. Rokiškio verslo klubo prezidentas bei UAB „Ivabaltė“ vadovas Irmantas Tarvydis prisiminė, kad ir pats baigė ŽŪA, pasidžiaugė projekto sėkme, gausėjančiu susidomėjusio jaunimo būriu. Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė akcentavo unikalų šansą tobulėti, galimybę kitaip pažvelgti į savo profesiją.
 
Gimnazistai klausėsi prof. dr. Egidijaus Šurauskio ir prof. dr. Rolando Bleizgio paskaitos „Moderni technika ir sumaniosios technologijos žemės ūkiui“. Mokiniai sužinojo, kad jau šiandien darbuojasi autonominės žemės ūkio mašinos ir robotai, o vairavimas yra automatinis, kad ateities tvarte gyvulių priežiūrą kontroliuos jutikliai. Doc. Dr. Antanas Juostas paskaitoje „Kosmoso technologijos žemės ūkio mašinų valdymui“ akcentavo, kad ir dabar dronai ir robotai gali automatiškai vairuoti, stebėti, kaupti duomenis ir juos analizuoti.
 
Po paskaitų gimnazistai apžiūrėjo tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi... 2022“, kurioje buvo pristatoma inovatyvi žemės ūkio technika ir naujovės.
 
Mokytoja Eglė Glemžienė
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video