Pažinti dailę nori ne tik moksleiviai, bet ir suaugusieji (foto) (0)

Publikuota: 2023-09-07 Kategorija: Švietimas
Pažinti dailę nori ne tik moksleiviai, bet ir suaugusieji (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / I. Vagonė džiaugiasi, jog šiemet sulauks per 30 naujų moksleivių.

Rokiškio jaunimo centras pasitinka naujus mokslo metus, o jame veikiančios neformaliojo ugdymo programos kviečia mokytis ne tik mokyklinio amžiaus vaikus, bet ir suaugusius. Siūlomos ugdymo programos praplečia įprastos dailės mokyklos rėmus, tačiau viskas puikiai sutelpa po vienu stogu. Čia galima mokytis ne tik tapybos ar keramikos, bet programuoti ar pažinti senuosius amatus. Nuo šių metų pradžios dirbanti direktorė Inga Vagonė, džiaugėsi, jog jų ugdymas yra kompleksinis bei gebantis prisiderinti prie kiekvieno programos dalyvio gebėjimų ir poreikių, o dirbantys mokytojai, tikri savo srities profesionalai, kurie ne tik moko, bet ir gyvena savo ugdomomis programomis. 

Pavadinimas neatspindi 

Pokalbį su įstaigos vadove pradėjome norėdami išsiaiškinti, kas yra Rokiškio jaunimas centras, nes pavadinime nėra žodžio mokykla ar ugdymas. I. Vagonė sutinka, jog pavadinimas ne visada duoda tikslią žinutę ir atspindi tikslinę grupę. Jaunimo centre mokosi ne tik jaunimas, bet ir vaikai, suaugusieji. 

Ištisus metus 

„Rokiškio jaunimo centras atviras ištisus metus. Nuo rugsėjo iki birželio besimokydami ugdymo programose vaikai, jaunimas ir suaugusieji gali įgauti dalykinių dailės, robotikos, pynimo žinių ir gebėjimų. Kartu, žinoma, čia ugdomi ir gyvenimiški įgūdžiai, kantrybė, dėmesys, kruopštumas, kuriama galimybė bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis. Tačiau pirmas pastato aukštas atviras ištisus metus, nes čia veikia Atvirasis jaunimo centras, tai yra erdvė, kurioje vyksta darbas su jaunimu, o tai taip pat ugdymas. Tačiau Jaunimo centras, kaip ir kitos švietimo įstaigos, švenčia Rugsėjo 1-ąją. Juk smagu kurti šventę, pažymėti naujų mokslo metų pradžią.  “ – pasakojo centro direktorė. 

Įvairios programos

Rokiškio JC veikia formalųjį ugdymą papildančios programos: pradinis ir pagrindinis dailės ugdymas, kurias baigus išduodami gaunami pažymėjimai. Neformaliojo ugdymo veiklos: ankstyvasis dailės mokymas, kryptingas dailės mokymas, „IT kodas“, „Pinti stebuklai“, suaugusiųjų tapyba, keramika ir pynimas iš vytelių. JC vyksta robotikos ir dailės pažinimo neformaliojo vaikų švietimo programos, kompensuojamos valstybės lėšomis.  

<...>

 Visą straipsnį skaitykite antradienio, rugsėjo 12 d. „Rokiškio Sirenoje“. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video