Pilietiškumo pamoka MES PRISIMENAME Rokiškio krašto muziejuje (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-01-27 Kategorija: Švietimas
Pilietiškumo pamoka MES PRISIMENAME Rokiškio krašto muziejuje (foto+video)
Domanto Šinkūno nuotr. / Pamokos akimirka

Sausio 27 dieną, pažymint 1945 metais tą dieną išvaduotos Aušvico koncentracijos stovyklos aukų atminimą, pasaulis mini Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną. Rokiškio krašto muziejaus istorikai ta proga Kamajų Antano Strazdo ir Pandėlio dešimtokams organizavo Pilietiškumo pamoką „Mes prisimename“.

Muziejaus istorijos skyriaus vedėja Laima Skardžienė, muziejininkai Simona Strumskytė ir Justas Malcius moksleiviams papasakojo holokausto istoriją, formas, pademonstravo koncentracijos stovyklų siaubą atspindinčias fotografijas, dokumentinę vaizdo medžiagą ir meninių filmų ištraukas. Buvo prisiminti pasaulio tautų teisuoliai – žydų gelbėtojai holokausto metu.

Paminėti ir konkretūs holokausto aukų vardai, tie, kurie paliko savo liudijimus – Ana Frank, Matilda Olkinaitė. Vaikai patys garsiai skaitė M. Olkinaitės 1941 m. dienoraščio ištraukas. Buvo matyti, kokie tie jauni žmonės susikaupę, kaip istorija artėja prie jų.

L. Skardžienė papasakojo, jog tokios pilietiškumo pamokos jau tapo tradicija, jos muziejuje arba mokymo įstaigose vyksta valstybinių švenčių, nusipelniusių kraštui ir Lietuvai asmenų jubiliejų progomis. Prieš vasario 16 muziejaus istorikai visą savaitę lankys mokyklas, kur pilietiškumo pamokų metu pasakos apie Nepriklausomybės akto signatarus iš Rokiškio krašto. O rudenį, minint Rokiškio geto sunaikinimo 1941 m. atminimą vėl vyks tradicinis pėsčiųjų žygis į Velniaduobės mišką, kur buvo sušaudyta didžioji dalis Rokiškio geto kalinių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video