Pradinukų meilė Lietuvai - ant savivaldybės sienos (foto) (1)
Rokiškio rajono savivaldybės pirmo aukšto fojė papuošė 93 pradinių klasių moksleivių piešiniai. Beveik šimtu unikalių darbų papuošta didžiulė savivaldybės siena – pradinių klasių mokytojų tarybos ir švietimo centro inicijuoto projekto „Piešiu Lietuvą“ išraiška skirta artėjančiai Valstybės atkūrimo dienai.
Gripas pakirto ne visus
Parodos organizatoriai teigė, kad projektas organizuotas dvejais etapais. Pirmasis – kuomet mokytojų ir kitų mokyklos bendruomenės narių padedami mokiniai piešė Lietuvą, o antrasis vyko, kai mokyklų bendruomenės nariai išrinko pačius gražiausius mokinių piešinius ir juos atgabeno eksponuoti rajono savivaldybėje.
„Galėsime pamatyti, kaip mūsų vaikai mato Lietuvą, kuo jie džiaugiasi, kuo jie didžiuojasi,“ – kalbėjo organizatoriai pridurdami, jog džiugu, kad ne visus pakirto liga ir į kuklų parodos atidarymą susirinko kelios dešimtys svečių.
Paklajoti po visą Lietuvą...
Paprašytas „Rodos klubo narys, mokytojas ir ekspertas“ Arūnas Augutis pakomentavo mokinių piešinius – jis teigė, kad jei reiktų išrinkti patį gražiausią piešinį, tai „labai sunkus darbas būtų“. „Šioje parodoje matome visą Lietuvą: galime pamatyti ir jos kontūrus, ir Vilniaus Gedimino pilį, ir Stelmužės ąžuolą, ir Rokiškio Arką, ir Tris Kryžius. Parodoje galima paklajoti po visą Lietuvą,“ – nuoširdžiai kalbėjo A. Augutis.
Kūrėjas pridūrė, jog organizatorių sprendimas neišrinkti, kurie piešiniai patys gražiausi – labai geras. „Teisingai, kad organizatoriai nerinko gražiausio ir piešinių neskirstė į vietas, nes visi piešiniai tikrai neblogi,“ – kalbėjo jis. Vyras akcentavo ir tai, kad pastebi, kiek daug technikų savo piešiniuose naudojo vaikai: piešimą guašu, flomasteriais, spalvotais pieštukais, net tušu ar visas šias technikas kartu. „Kyla įvairiausių minčių žiūrint į piešinius. Tikrai matosi, kad vaikai myli savo Lietuvą,“ – šypsojosi A. Augutis.
Lietuvybės akcentai ir didelės pastangos
Piešinius komentavo ir į parodėlės atidarymą susirinkę pradinių klasių mokinukai – piešinių autoriai. Pirštu besdami vardijo ką ir kaip piešė, kodėl vaizdavo būtent tai. „Vaizdavau ąžuolą – stiprybės simbolį. Ir lietuvaitę, kuri prie jo semiasi stiprybės,“ – nedrąsiai prakalbo pirmoji savanorė pridurdama, kad savo piešiniui skyrė tris dailės pamokas. Kitas mokinukas nesikuklino – pribėgęs visiems parodė, kurio piešinio autorystė priklauso jam ir drąsiai sakė: „Mano piešinys vadinasi Gedimino pilies aplinka. Užtrukau labai ilgai, nes visada stengiuosi nupiešti labai gražų piešinį, kad jis patektų tarp gražiausiųjų“.
Kuomet visi drąsiausieji trumpai apibūdino savo piešinius, mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogė Rima Vanagienė pristatė didžiulę atsineštą knygą. Joje – visų mokyklos-darželio bendruomenės narių darbeliai. „Mes kūrėm knygą pradėdami nuo šeimos, bendruomenės. Buvo įtraukti ir mokiniai, ir tėveliai, ir visi mokyklos bendruomenės nariai – mokytojai, kiti darbuotojai. Norėjome įamžinti, kaip kiekvienas įsivaizduoja Lietuvą, koks yra lietuvis,“ – sakė R. Vanagienė visiems demonstruodama, kaip pati teigė, pirmąjį knygos tomą „Užaugau Lietuvoj, šalelėj mylimoj“.
Pedagogė pridūrė, kad šį projektą vykdo jau antrus metus. „Šiuo metu turime apie 300 darbų, kurie bus sudėti į knygas. Visų į vieną sudėti negalime, nes knyga būtų be galo sunki,” – šypsojosi R. Vanagienė. Pedagogė pridūrė, kad knygos gaminimo procesas neapsiribojo tik piešiniais – neformaliojo ugdymo vaikučiai kurdami piešinius naudojo įvairias technikas, aplikacijas, akcentavo tautinius šalies paveldo akcentus, mokėsi klijuoti ir surišti knygą, austi knygos dekoracijoms reikalingas tautines juosteles. „Viską, kas susiję su Lietuva, su tautodaile stengėmės sudėti čia,” – knygos pristatymą užbaigė R. Vanagienė.
Parodos atidarymą vainikavo Juozo Tūbelio progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos Olios Samėnienės vesta trumpa viktorina skirta išsiaiškinti, kaip parodos atidarymo svečiai pažįsta Lietuvą. Čia didesnę drąsą rodė atvykę mokinukai, kurie už teisingus atsakymus buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
Paroda tęsis iki vasario 28 dienos.