Prie Rokiškio švietimo centro įkurtas Rokiškio Trečiojo amžiaus universitetas (0)

Publikuota: 2022-11-30 Kategorija: Švietimas
Prie Rokiškio švietimo centro įkurtas Rokiškio Trečiojo amžiaus universitetas
Švietimo centro archyvo nuotr. / Senjorai dalyvauja įvairiose veiklose ir išvykose.

Rokiškio Trečiojo amžiaus universitetas pastaruosius metus aktyvios veiklos nevykdė. Dažnas jos narys dalyvaudavo kitų įstaigų ir organizacijų inicijuotuose renginiuose ar projektuose. Pasitarus nuspręsta universiteto veiklą suaktyvinti, sujungiant šią organizaciją su Rokiškio švietimo centre nuo 2016 metų veikusiu klubu „Veiklus senjoras“.

Paskatino ilgametis vadovavimas

Spalio 24 dieną Rokiškio švietimo centre įvyko klubo „Veiklus senjoras“, veikusio prie Rokiškio švietimo centro ir Rokiškio Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) narių bendras susitikimas. Šį susitikimą inicijavo ir siekį sujungti organizacijų veiklą išreiškė ilgametė Rokiškio TAU vadovė Stanislava Juškienė. Prieštaraujančių tokiam sprendimui nei iš vienos, nei iš kitos pusės nebuvo, tad nuspręsta Rokiškio TAU įkurti prie Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro.

Jau pirmojo bendro susitikimo metu dalyviams buvo pristatytos numatomos veiklos: meninio pobūdžio, sportiniai užsiėmimai, paskaitos ir kt., vyko diskusijos, nariai susipažino, išsakė savo lūkesčius.

Organizuotos pirmosios veiklos

Lapkričio 8 dieną Rokiškio TAU dalyviai rinkosi į meninės veiklos užsiėmimą „Kalėdinė dekoracija“, kurios metu mokytoja Loreta Rimšienė siūlė dalyviams pasigaminti po žaisliuką eglutei. Nors kruopštumo, atidumo ir kūrybiškumo reikalaujantis darbas užtruko, bet rezultatas pranoko lūkesčius.

Šiais metais Rokiškio TAU planuojamos meninės veiklos, šokio pamokėlės, o gruodžio mėnesį TAU nariai bus pakviesti į gongų terapijos užsiėmimą.

Ieško savanorių

Rokiškio TAU prie Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro koordinatorė Rosita Lasienė sakė, jog senjorų aktyvumas tikrai džiuginantis. Organizuojant veiklas atsižvelgiama į dalyvių poreikius, išgirstami lūkesčiai, o tuomet kryptingai atrenkama, kokius užsiėmimus organizuoti: sporto, kūrybinius ar paskaitas. „Yra daug galimybių saviraiškai. Susirenkame, apsitariame ir išklausome, kas kokių veiklų pageidauja. Tuomet ieškome būdų, kaip tai galėtume įgyvendinti.

Didžioji dalis veiklų vykdoma savanorystės principu, todėl laukiame ir savanorių, galinčių organizuoti ir pravesti veiklas. Kitoms veikloms vykdyti rengiame projektus. Pasiūliau, kad organizacija įstotų į Nacionalinę trečiojo amžiaus universitetų asociaciją (NTAUA), kuri vienija 49 Trečiojo amžiaus universitetus iš visos Lietuvos. Pateikėm prašymą ir jau lapkričio 3 d. iš NTAUA gavome džiugią žinią, kad Rokiškio TAU prie Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro priimtas į NTAUA ir tapome jubiliejiniu 50-uoju NTAUA nariu“, – džiugia žinia dalinosi R.Lasienė.

Susidomėjimas didžiulis

Naujai įkurta organizacija vienija virš 50 senjorų, kurie į susitikimus centre renkasi kartą per savaitę. Rokiškio švietimo centro direktorė Elinga Mikulėnienė sakė, jog senjorų susidomėjimas bei noras bendrauti tikrai didelis. „Džiaugiamės, jog senjorai labai laukia šių susitikimų. Tai būdas jiems pabendrauti, palaikyti fizinę bei psichinę sveikatą. Socialinis bendravimas labai vertingas ir reikalingas, o mes esame pasirengę patenkinti jų poreikius ir suteikti tas galimybes, kurių jiems reikia“, – pasakojo centro direktorė.

2023 metų veiklos programoje numatomas susipažinimas ir bendradarbiavimas su kitais NTAUA nariais, laukiama pasiūlymų iš asociacijos. Tikimasi, kad narystė asociacijoje dar labiau suaktyvins ir įprasmins Rokiškio TAU narių veiklą.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video