Profesinėms ir aukštosioms mokykloms leista per karantiną vykdyti praktinius užsiėmimus (0)

Publikuota: 2020-12-10 Kategorija: Švietimas
Profesinėms ir aukštosioms mokykloms leista per karantiną vykdyti praktinius užsiėmimus
Rokiškio Sirena nuotr. / Paskaita

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį leido profesinėms ir aukštosioms mokykloms karantino metu vykdyti praktinius užsiėmimus.

Ministrų kabinetas trečiadienį numatė, kad profesinis, kaip ir aukštasis bei kitas mokslas, vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus „privalomąsias praktikas, praktinius mokymus ar kompetencijų vertinimą, kurių neįmanoma įgyvendinti“. Taip pat palikta nuostata, jog išimtis gali būti taikoma ir pirminiam profesiniam mokymui, vykdomam kartu su socialinių įgūdžių programa.

„Tas yra aktualu kai kurioms studijų programoms, manome, kad tikrai tai kažkokios papildomos rizikos neturėtų kelti“, – posėdyje sakė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad pakeitimai labiausiai aktualūs profesinėms mokykloms, tačiau galioja ir aukštųjų mokyklų praktiniams praktiniams mokymams, kvalifikacijos tobulinimui, kai jo neįmanoma atlikti nuotoliniu būdu.

„Pakeitimas taip pat padės ir sveikatos mokslų studentams, kurie atlieka praktiką sveikatos priežiūros įstaigose“, – teigia ŠMSM.

Kontaktinis mokymasis turės būti organizuojamas užtikrinant visus reikalavimus dėl atstumų tarp asmenų, higienos  laikymosi,  asmens apsaugos priemonių naudojimo.

Nuo trečiadienio įsigaliojus karantino sugriežtinimams, kontaktinis ar mišrus mokymasis leistas tik pradinių klasių moksleiviams, visi kiti turi mokytis nuotoliniu būdu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video