Rajono savivaldybės dovana – kompensacija korepetitoriams – jau naudojasi trys dešimtys moksleivių (0)

Publikuota: 2024-03-28 Kategorija: Švietimas
Rajono savivaldybės dovana – kompensacija korepetitoriams – jau naudojasi trys dešimtys moksleivių
Rokiškio Sirena nuotr. /

Sausio pradžioje Rokiškio rajono moksleivius pasiekė žinia, kad rajono savivaldybė įgyvendins dar vieną jų skatinimo programą – kompensuos dalį išlaidų gimnazistų korepetitoriams. Tąkart planuota, jog programa startuoti turėtų kovo mėn. pradžioje. Visgi, buvo įgyvendintas kur kas geresnis scenarijus ir sutartis su platformos mokosi.lt atstovais pasirašyta jau vasarį.

Jau susidomėjo

Primename, kad korepetitorių paslaugų kompensavimu pasinaudoti gali I-IV gimnazinių klasių mokiniai (9-12 kl.), o projektą ir jo eigą Rokiškyje koordinuoja Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo centras.

Centro direktorė Elinga Mikulėnienė informavo, kad vasario 27-osios duomenimis, paslauga jau naudojasi apie 30 rajono moksleivių. Šiuos rodiklius skaičiuoja platformos mokosi.lt administratoriai, nes kiekvienas čia užsiregistravęs moksleivis gauna unikalų identifikacinį numerį.

Pasak direktorės, beveik visi užsiregistravę rokiškėnai yra Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos moksleiviai. Informaciją apie platformoje užsiregistravusius mokinius švietimo centras gaus iki kiekvieno mėn. 15 dienos.

Į klausimą, ar platformoje yra užsiregistravęs nors vienas pedagogas iš Rokiškio rajono, N. Mikulėnienė atsakymo neturėjo: „Paslaugų teikėjai sakė, kad sudaroma galimybė papildomai mokyti mokinius visiems Lietuvos mokytojams. Mokinys pats išsirenka mokytoją pagal aprašą ir kvalifikaciją. Po kiekvienos pamokos mokinys gauna mokytojo atsiliepimą apie pamoką su rekomendacija dėl tolimesnio mokymosi“.

Savarankiškas pasirinkimas

N. Mikulėnienės teigimu, susidomėjimas programa tikrai yra, tačiau kada bus stebimas didžiausias rajono moksleivių aktyvumas pašnekovė prognozuoti nedrįso: tai priklauso nuo pačių mokinių pasirinkimo ir naudojimosi platforma.

Centro vadovės teigimu, mokėjimų savivaldybė kol kas dar neatliko, tad įvardinti konkrečių skaičių taip pat negalėjo: „Mokytojai patys nustato savo pamokos įkainį, todėl pamokų kainos svyruoja nuo 13 iki 39 Eur. Platformoje mokytojai moko septynias dienas per savaitę nuo 9 val. iki 21 val.“

Remiantis anksčiau pateikta informacija, apmokėjimai skaičiuojami pagal moksleivių identifikacinius numerius, kurie rodo, kokio dalyko pamokas moksleivis „lankė“ , kiek jų buvo, koks pedagogas jas vedė. Mokosi.lt platformos programa automatiškai sugeneruos sąskaitą, kurioje  bus minusuota savivaldybės numatyta 10-ies eurų kompensaciją, o tėvai apmokės tai, kas viršija 10 eurų. Kompensacijos sąskaitą rajono savivaldybei pateiks platformos administracija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video