Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ kolektyvas mokysis... prižiūrėti kūdikius (0)

Publikuota: 2023-04-19 Kategorija: Švietimas
Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ kolektyvas mokysis... prižiūrėti kūdikius
L/d „Varpelis“ nuotr. / Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“ šią savaitę sutiko svečius iš Portugalijos, Turkijos bei Rumunijos

Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“ šią savaitę sutiko svečius iš Portugalijos, Turkijos bei Rumunijos, kartu su mūsų rajono ugdymo įstaiga dalyvaujančius „Erasmus+“ programos strateginių partnerysčių projekte „Efektyvūs ir inovatyvūs požiūriai į ankstyvą vaikų ugdymą“.

„Lietuviškos“ sutiktuvės

Projekto koordinatorė, direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Deksnienė sakė, kad į Rokiškį atvyko septynių asmenų delegacija iš Portugalijos, bei po tris asmenis iš Turkijos ir Rumunijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Projekte taip pat dalyvauja Italijos Montessori katalikiškas darželis-mokykla, kurių atstovai diskusijose ir STEAM veiklose dalyvavo nuotoliniu būdu.

L/d „Varpelis“ bendruomenė partneriams buvo parengusi įvairiapusę vizito programą: atviros STEAM veiklos grupėse, diskusijos apie projekto įgyvendinimą, Rokiškio krašto pažinimas, vizitas pas Rokiškio rajono merą bei kelionė į Vilnių

Svečius vaikų būrys pasitiko su kvepiančia kaimiška duona, pasipuošę tautiniais drabužiais. Pasak V. Deksnienės, tokios sutiktuvės sumanytos remiantis „Varpelio“ bendruomenės puoselėjamu tautiškumu. „Mums labai svarbios lietuvių liaudies tradicijos, tad sutikdami svečius vaikai pagrojo keletą liaudiškų kūrinių, pamokė tradicinių žaidimų. Ketvirtadienį pristatytas Lino kelias, drabužiai iš lino „Lino simfonija“.

Pamatai ir ateitis

„Projekto tikslas – efektyvūs ir inovatyvūs ugdymo metodai ankstyvajame amžiuje. Mes svečiams rodome atviras veiklas – nesurežisuotas, neparuoštas, kaip vyksta ugdymas įvairaus amžiaus grupėse, kaip integruojami STEAM, kai vaikai patys kelia probleminius klausimus, eksperimentuoja, ieško. Mokytojas sukuria aplinką, kuri išprovokuoja vaikus kurti. Iš viso per savaitę numatyta stebėti 10-ies grupių veikla. Vizitai pas projekto partnerius leidžia pamatyti, palyginti, kokias metodikas jie taiko, kaip jas įgyvendina. Įsivertinti patiems save, analizuoti, kur mes turime pasitempti, o kur esame lyderiai. Galiu pasidžiaugti, kad Lietuva, kad mūsų darželis yra tikrai stiprūs vaikų ugdyme. Tokios pačios nuomonės yra ir mūsų svečiai. Mes prisimename filosofus, tokius kaip Štaineris, Valdorfas, Montessori, jų ugdymo teorijas ir kartu modeliuojame šiuolaikines teorijas, integruojame STEAM veiklas“, – projektą trumpai apibūdino pašnekovė.

Anot V. Deksnienės, senosios ugdymo metodikos nesensta, o ugdymo įstaigų pedagogams įdomu pažiūrėti, kaip jos veikia ir modeliuojamos XXI a. švietimo sistemoje, ugdyme ir kaip sėkmingai sujungiamos žvelgiant iš ateities perspektyvos.

„Modeliuojam praeitį su ateitimi. Kas yra nusistovėję, kai kalbama apie vaiko poreikius, yra kertiniai pedagoginiai akmenys, kurie turi būti“, – komentavo specialistė.

Kas dar laukia?

Partnerių vizitas Rokiškyje – priešpaskutinė „stotelė“ įgyvendinant projektą. Birželio mėn. visi projekto dalyviai rinksis Madeiroje (Portugalija) esančiame kūdikių darželyje.

Visą straipsnį skaitykite antradienio, balandžio 25 d., „Rokiškio Sirena“ numeryje. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video