Rokiškio profesinio mokymo centro mokinių sukurtas filmas – finalininkų dešimtuke (balsavimas) (0)

Publikuota: 2024-03-12 Kategorija: Švietimas
Rokiškio profesinio mokymo centro mokinių sukurtas filmas – finalininkų dešimtuke (balsavimas)
RPMC archyvo nuotr. / Filmuko kūrėjai įamžino Notigalės pelkėse žuvusių partizanų atminimą

Konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“  finalininkų  dešimtuke – Rokiškio profesinio mokymo centro mokinių sukurtas filmukas „Mono meila un Pondėlio grindinio gulia“.

Kelių minučių filmukas sugrąžina į praeitį, Laisvės kovų laikotarpį, primena apie Notigalės pelkėse žuvusius partizanus.

Ne vienam išspaudė ašarą

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Legienė, įtraukusi mokinius į kūrybinį procesą, sakė kad žinia apie patekimą tarp finalininkų nebuvo netikėta. Kolegos, matę filmuką, iš karto tai garantavo, nes filmukas labai jautrus ir paveikus, ne vienam išspaudė ašarą. „Tikėjomės, kad pateksime į dešimtuką, nes tiek darbo įdėta, pagauta mokinių emocija, o dar bendruomenės įsitraukimas…“, – sakė mokytoja. Filmuko kūrėjai žiaurius istorinius įvykius siekė parodyti per kitą prizmę – jauno laisvės kovotojo ir partizanų ryšininkės meilės istoriją.

Stengėsi atkurti detales

Paklausta, kaip keitėsi filmukas nuo sumanymo iki montavimo, J. Legienė pasakojo, kad filmavimo metu atsirado tokių kadrų, kurie nebuvo planuoti, tačiau nuo pradžių sumanyta siužetinė linija išlaikyta iki galo. Filmo kūrėjai, perkeldami žiūrovus į pokario laikotarpio aplinką, siekė išlaikyti autentiškumą, kreipė dėmesį į smulkiausias detales: viena scena senovinėje sodyboje turėjo būti filmuojama prie lango, tačiau jis buvo plastikinis ir visai „neįsikomponavo“ į vaizduojamą laikotarpį, taigi scena nufilmuota prie tvoros. Dalis scenų įamžintos Antano ir Joanos Tunaičių etnografinėje sodyboje, kai kurios nufilmuotos bunkeryje. Filmo kūrėjai bendradarbiavo su Laisvės kovų istorijos muziejumi Obeliuose, kuris parūpino dalį partizanų drabužių, aprangą siuvo ir Rokiškio profesinio mokymo centras.

Gali palaikyti balsuodami

Rokiškėnai pirmą kartą dalyvauja šiame rengiamame konkurse, kuris rengiamas jau aštuntus metus, tačiau galvoja ir apie tęstinumą. J. Legienė sakė, kad Rokiškio krašte yra ne viena vietovė, susijusi su Laivės kovomis, kurias būtų galima įamžinti, tad idėjų ir sumanymų ateičiai yra.

Konkursą „Praeities stiprybė – ateičiai“ organizuoja Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ir Kultūros ministerija. Konkurso pagrindinio prizo steigėjai – Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis, informacinis partneris – UAB „15 min“.

Šiuo metu vyksta balsavimas, kuris truks iki balandžio 26 d. Norintys palaikyti rokiškėnų filmuką, už jį gali balsuoti čia.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video