Rokiškio rajono Juodupės gimnazija dalyvauja tarptautiniuose „Euroscola“ renginiuose (0)

Publikuota: 2022-01-14 Kategorija: Švietimas
Rokiškio rajono Juodupės gimnazija dalyvauja tarptautiniuose „Euroscola“ renginiuose
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono Juodupės gimnazija

Rokiškio rajono Juodupės gimnazija dalyvauja tarptautiniuose „Euroscola“ renginiuose.
 
Kas yra Euroscola?
 
Tai galimybė kiekvienos Europos Sąjungos (ES) šalies moksleiviams aplankyti Europos Parlamento (EP) būstinę Strasbūre, dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą. Programos tikslas - supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Nuo 2020 metų dėl Covid - 19 pandemijos kol kas šis renginys internetinis.
 
Sausio 12 d. vyko pirmasis internetinis susitikimas, kuriame dalyvavo apie 50 mokytojų iš Europos mokyklų, Euroscolos komanda. Susitikimo metu buvo pristatytas projekto techninis pasirengimas, aptarta Euroscolos programa, analizuoti jaunųjų projekto ambasadorių užduočių reikalavimai, atsakyta į begalę klausimų.
 
Euroscolos susitikimo transliaciją vasario 9 dieną galės stebėti visos ES gyventojai, kurie prisijungs prie specialios EP platformos.
 
Iki susitikimo gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai turi atlikti namų darbą: nufilmuoti ir raštu pateikti Europos Parlamento nariams klausimą, pagal duotas 3 temas ir pasiruošti vieną klausimą paklausti tiesioginės transliacijos metu. Gimnazijos mokiniai taip kviečiami kelti savo nuotraukas arba piešinius klimato kaitos, ekologijos, aplinkos apsaugos temomis į Euroscola Instagram'o paskyrą ir aktyviai dalyvauti balsavime.
 
Sausio 24 d. laukia dar vienas techninis jungimasis su Strasbūru.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą
Norėdami palikti komentarą prisijunkite prie facebook paskyros

Rekomenduojami video