Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centre įvyko Etninės kultūros olimpiados rajono etapas (foto) (2)

Publikuota: 2021-12-10 Kategorija: Švietimas
Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centre įvyko Etninės kultūros olimpiados rajono etapas (foto)
Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centre įvyko Etninės kultūros olimpiados rajono etapas

Gruodžio 9 d. Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centre vyko Etninės kultūros olimpiados rajono etapas.
 
Olimpiadoje dalyvavo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokiniai Justina Keliuotytė ir Adrijus Idas bei Obelių gimnazijos mokinė Rūta Kolosovaitė.
 
Etninės kultūros olimpiadoje atliekamas testas ir pristatoma etnokultūrinės veikla ir kūrybinė raiška. Ši užduotis reikalauja ypatingo pasiruošimo ir kūrybiško pristatymo, nes vertinimo kriterijai griežti. Mokinys turi atskleisti etninokultūrinį sąmoningumą, tradicijų suvokimą, atlikimo meistriškumą, kūrybiškumą, laikytis komunikavimo ir kalbos kultūros.
 
Olimpiados dalyviai demonstravo aukštą pasiruošimo lygį, pristatė įdomias ir savitas sritis. Justina yra kantičkų giedotoja, ko gero, vienintelė tokio amžiaus atstovė regione. Rūta – karpinių meistrė, o jos mokytoja ir įkvėpėja mama Gita Kolosovienė, tautodailininkė, karpinių meistrė. Adrijus groja armonika. Prisistatyme paminėjo, kad nevengia to daryti ir draugų tarpe. Adrijui ir Justinai ruoštis olimpiadai padėjo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokytoja Laima Bieliūnienė
 
Komisija, kuriai pirmininkavo Rokiškio r. savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Janina Komkienė, nariai– Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos pradinių klasių mokytoja, folkloro ansamblio „Gastauta“ narė Edita Lapienienė ir Rokiškio r. savivaldybės švietimo centro metodininkė Rosita Lasienė, atidžiai stebėjo ir vertino dalyvius.
 
Surinktų balų skaičius leidžia visiems vykti į regioninį etapą.
 
Linkime kuo didžiausios sėkmės ir džiaugiamės, kad rajone yra tokį žanrą atstovaujančių dalyvių ir kantrių, atsidavusių mokytojų, padedančių pasiruošti.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video