Rokiškio ugdymo įstaigoms dalyvavimas „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje atvers didesnes galimybes (0)

Publikuota: 2022-05-23 Kategorija: Švietimas
Rokiškio ugdymo įstaigoms dalyvavimas „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje atvers didesnes galimybes
Rokiškio Sirena koliažas / Numatoma, kad programoje dalyvaus Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto, Kamajų Antano Strazdo ir Pandėlio gimnazijos, Rokiškio Juozo Tūbelio ir Senamiesčio progimnazijos

Ilgalaikės pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ pedagogų tarpe sulaukia diskusijų. Savivaldybės, kurios yra apsisprendę dalyvauti pirmame programos etape, iki šių metų birželio mėnesio pabaigos turi parengti savivaldybės švietimo pažangos planą. Tarp apsisprendusiųjų – ir Rokiškio rajono savivaldybė. Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, nors minėta programa nėra konkursinė, savivaldybių pažangos planai turės būti kokybiškai parengti, argumentuoti, orientuoti į ateitį, atitikti programos tikslus ir iš anksto numatytus vertinimo kriterijus. Nors, kaip sakė Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, dar anksti prognozuoti, numatoma, kad „Tūkstantmečio mokyklų“ programa į rajono ugdymo įstaigas pritrauks apie 1,5 mln. eurų (be PVM) investicijas.

Apie tai - interviu su Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Aurimu Laužadžiu.

- Gegužės 9-10 d. vyko tarimasis dėl rajono mokyklų dalyvavimo „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje. Ką naujo sužinojote?

- Gegužės 9 d. vyko eilinis darbo grupės posėdis dėl savivaldybės švietimo pažangos plano, kurį turime pateikti dėl dalyvavimo „Tūkstantmečio mokyklų” programoje. Darbo grupėje buvo tariamasi dėl konkrečių mokyklų veiklų, įgyvendinimo rodiklių, tikslų pasirinkimo. Gegužės 10 d. darbo grupė susitiko su programos koordinatoriais – ekspertais. Jiems buvo pristatyti darbo grupės nuveikti darbai, programos koordinatoriai – ekspertai pateikė savo įžvalgas, atsakė į darbo grupės narių paklausimus.

- Kokią naudą duoda dalyvavimas šioje programoje?

- Kol kas tik rengiamas pažangos planas. Dalyvavimas programoje suteiks mokykloms galimybes sukurti naujas mokinių mokymui skirtas erdves praktiniams įgūdžiams formuoti. Taip pat mokyklos įsigys naujas mokymo priemones, vadovai ir mokytojai mokysis, gerindami kompetencijas lyderystės ir šiuolaikinių technologijų taikymo kryptyse, išaugs tinklaveika tarp mokyklų.

- Kurios rajono mokyklos gali pretenduoti į dalyvavimą programoje?

- Numatoma, kad programoje dalyvaus Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto, Kamajų Antano Strazdo ir Pandėlio  gimnazijos, Rokiškio Juozo Tūbelio ir Senamiesčio progimnazijos. Jos atitiko keliamus reikalavimus.

- Kokie yra keliami reikalavimai mokykloms, kurios galės dalyvauti programoje?

- Svarbiausias turbūt yra tas, kad 2022 – 2026 metų laikotarpiu mokyklose turi mokytis ne mažiau kaip 200 mokinių, mokyklos turi susidaryti viziją tobulinti ugdymo procesą lyderystės, įtraukiojo, kultūrinio ir STEAM ugdymo kryptyse.

- Ar rajono mokyklų vadovai noriai priima bei svarsto šią galimybę?

- Svarstymų etapas jau baigėsi, visi noriai jungėsi prie programos.

- Kokius, Jūsų nuomone, trūkumus turi ši programa?

- Nėra nei vienos programos, kuri išspręstų visas problemas. Ši programa - dar vienas žingsnelis kokybiško ugdymo ir mokymosi link, todėl ją vertinu pozityviai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad programos įgyvendinimo kokybę stebės Europos socialinio fondo agentūros darbuotojai. Konkreti investicija savivaldybei priklausys nuo jos pažangos plano vertės ir mokinių skaičiaus savivaldybėje. Pirmojo etapo metu, iki 2026 m., programos galimybėmis pasinaudos bent 150 mokyklų, o galutinis programos tikslas, iki 2030-ųjų, kad visos Lietuvos mokyklos taps tūkstantmečio mokyklomis. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video