RPMC atvėrė visas duris: norintieji čia mokytis, šią savaitę gali iš arti susipažinti su dėstomomis programomis (0)

Publikuota: 2024-04-10 Kategorija: Švietimas
RPMC atvėrė visas duris: norintieji čia mokytis, šią savaitę gali iš arti susipažinti su dėstomomis programomis
Asmeninio archyvo nuotr. / RPMC šią savaitę laukia visų, norinčių susipažinti su įstaiga ir programomis.

Antradienį Rokiškio profesinio mokymo centre (RPMC) startavusi „Atvirų durų“ savaitė (balandžio 9-13 d.) jau nuo pirmųjų dienų sulaukia didžiulio susidomėjimo ir gausaus atvykstančiųjų skaičiaus.  Pasak RPMC socialinės pedagogės Silvos Piestinienės, tikslūs apsilankiusiųjų skaičiai bus matyti savaitei pasibaigus, nes dalyvių registracija vis dar vyksta.

Priima ir kitomis dienomis

Pasiteiravus, kaip praėjo pirmoji ‚Atvirų durų“ diena, S. Piestinienė juokėsi, kad – darbingai, o susidomėjimas, kaip ir kasmet – didžiulis: „Sulaukiame nemažai lankytojų. Ne visiems laikas tinkamas, ne visi norintys gali būtent šią savaitę. Tačiau tokiu atveju pasideriname jiems priimtiną laiką. Aktyviai domisi ir mūsų rajono mokymo įstaigų bendruomenės, ir iš kitų rajonų. O kadangi teikiame ne tik pirmines, bet ir tęstines studijas, „Atvirų durų“ renginyje dalyvauja ne vien moksleiviai – yra ir pavienių asmenų, kurie jau turi kažkokį išsilavinimą, bet nori keisti specialybę“.

Užpildė per savaitę

Pasakyti, kokios RPMC siūlomos mokymo programos ar moduliai yra populiariausi pašnekovė negalėjo teigdama, kad jų įstaigoje – viskas populiaru.

Šį teiginį paliudija ir neseniai startavusios suaugusiųjų švietimo platformos „kursuok.lt“ rezultatai: pasak S. Piestinienės, visos RPMC turėtos laisvos vietos buvo užpildytos per savaitę, nors tam buvo skirta apie 2 savaites laiko, o dėl ribotų vietų skaičiaus – ne visi norintys ir pateko. Šiuo metu susidariusiai grupei jau vyksta mokymai.

Siūlo programos

Atsižvelgiant į tai, kad birželio 3 d. prasidės priėmimai į profesines mokyklas, jau dabar RPMC anonsuoja naujas mokymo programas, kurios startuos rudenį. Pasak S. Piestinienės, kolektyvas mato didelį susidomėjimą būsimomis konditerijos ir ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo programomis.

Bendrai skaičiuojant, PRMC ugdymo įstaigoje yra: 8 skirtingos programos asmenims po 12 klasių, dvi programos po 10-ies klasių, viena programa asmenims su specialiaisiais poreikiais ir viena programa po 8-ių klasių.

Visiška naujovė

Pastaroji, anot RPMC socialinės darbuotojos, yra absoliuti naujiena: „Kviečiame mokinius baigus 8 klasę į 9 klasę ateiti mokytis pas mus. Šios programos metu mokiniai gaus trigubą naudą: per 4-erius metus įgytų pagrindinį bei vidurinį išsilavinimus ir profesiją – transporto priemonių elektroniko specialybės. Tai – ateities specialybė, juk vis daugiau pasaulyje elektromobilių ar hibridiniais varikliais varomų transporto priemonių. Šios srities specialistų poreikis jau yra jaučiamas, o mes nuolatos stebime darbo rinkos tendencijas, kokių specialistų trūksta. Visada žiūrim į ateitį“.

Nors tai, pasak pašnekovės, yra eksperimentas, programa jau sulaukė nemenko susidomėjimo ir net yra keletas pateiktų prašymų priimti.

„Įprastai stojimai į specialybių programas vyksta nuo birželio mėn. per LAMA BPO sistemą, tačiau ši programa yra vienintelė, į kurią prašymai teikiami tiesiai mokyklai“, – kalbėjo S. Piestinienė.

Kiekvienam pagal poreikį

Specialistės teigimu, RPMC gali atliepti daugybę poreikių.

Turintiems pagrindinį išsilavinimą (su galimybe įgyti vidurinį išsilavinimą) siūloma apdailininko ar transporto priemonių remontininko modulinė profesinio mokymo programa.

Turintiems vidurinį  išsilavinimą: apskaitininko, ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo, individualios priežiūros darbuotojo, jau minėta konditerio, transporto priemonių remontininko, slaugytojo padėjėjo ar siuvėjo specialybę.

Tęstinio profesinio mokymo (jau turintiems kvalifikaciją) programos: apdailininko, apskaitininko, ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo, konditerio, transporto priemonių remontininko, siuvėjo, slaugytojo, individualios priežiūros darbuotojo.

specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims siūloma virėjo modulinė profesinio mokymo programa.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video