Seimas po pateikimo grąžino tobulinti siūlymą mokyklų taryboms leisti spręsti dėl mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose (0)

Publikuota: 2022-04-14 Kategorija: Švietimas
Seimas po pateikimo grąžino tobulinti siūlymą mokyklų taryboms leisti spręsti dėl mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Seimas grąžino tobulinti Švietimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-1477), kuriomis buvo siūloma praplėsti mokyklos tarybos funkcijas. Viena siūlomų naujovių – įstatyme nustatyti, kad kiekvienoje švietimo įstaigoje turi būti parengta ir patvirtinta informacinių ir komunikacinių technologijų įrangos naudojimo mokykloje asmeninėms reikmėms tvarka, kurią tvirtintų mokyklos taryba.

„Šiuo metu 63 proc. mokyklų nėra reglamentavusios šio klausimo. Mobiliųjų telefonų naudojimo arba nenaudojimo klausimą sprendžia mokytojai. Jie susiduria su tam tikrais iššūkiais, nereikalingais konfliktais ir panašiai. Siekiame, kad kiekviena mokykla susitartų su savo mokytojų, mokinių ir kitų specialistų bendruomenėmis, ar jų mokykloje mobilieji telefonai, išmanieji laikrodžiai ir kitos išmaniosios priemonės yra leidžiamos ar ne“, – pristatydamas pataisas sakė vienas jų iniciatorių Seimo narys Justas Džiugelis.

Taip pat buvo siūloma, kad mokyklos taryba kiekvienais metais vertintų mokyklos vadovo metų veiklos ataskaitą ir teiktų savo sprendimą dėl ataskaitos mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai (šiuo metu galiojančiame įstatyme jau esanti nuostata); svarstytų mokyklos strateginį planą, mokyklos metinį veiklos planą; pasirinktų mokyklos (išskyrus aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas) veiklos įsivertinimo sritis, veiklos kokybės įsivertinimo atlikimo metodiką, analizuotų įsivertinimo rezultatus ir priimtų sprendimus dėl veiklos tobulinimo; vykdytų kitas šiame įstatyme ir mokyklos įstatuose nustatytas funkcijas.

Projektui po pateikimo pritarė 33 Seimo narių, prieš balsavo 17, susilaikė 67 parlamentarai. Alternatyvaus balsavimo metu nuspręsta grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti. Tokiam sprendimui pritarė 67, prieš balsavo 59 Seimo nariai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video