Siekiant priimti ukrainiečius, rengiamasi didinti darželinukų grupes (0)

Publikuota: 2022-03-29 Kategorija: Švietimas
Siekiant priimti ukrainiečius, rengiamasi didinti darželinukų grupes
Rokiškio Sirena nuotr. / Vaikų darželis

Siekiant priimti Ukrainos karo pabėgėlių vaikus, rengiamasi nuo 15 iki 17 vaikų didinti darželinukų grupes, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Ypatingai didžiuosiuose miestuose mums labai trūksta darželio vietų. Priimame tam tikrus sprendimus, jau aptarėme ir rengiame tam tikrus sprendimus dėl higienos normų pakeitimo šiuo laikotarpiu. Padidinsime galimybę darželio grupėje turėti ne 15, o greičiausiai 17 vaikų, tai spręs iš dalies mūsų problemą“, – LRT radijui antradienį sakė ministrė.

J. Šiugždinienės teigimu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija norėtų, kad šis sprendimas būtų ilgalaikis, nes vaikų darželių problema didmiesčiuose egzistavo ir kiti atvykstant pabėgėliams.

Ministrė pabrėžė, jog visi vaikai į darželių grupes užrašyti vaikai kasdien į jas nesusirenka.

Taip pat, pasak jos, rengiami siūlymai dėl mažų darželių steigimo.

Situacija sudėtingiausia didžiuosiuose miestuose, pirmiausia Vilniuje ir Klaipėdoje, kur kuriasi didžioji dalis ukrainiečių. Tai, J. Šiugždinienės teigimu, spręsti rengiamasi siūlant ukrainiečiams pabėgėliams kurtis mažuosiuose miestuose, siūlant ten tiek apgyvendinimą, tiek ugdymosi sąlygas.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, į Lietuvą iki šiol yra atvykę 34,9 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, 4 tūkst. iš jų – vaikai iki šešerių metų, dar 11 tūkst. – vaikai nuo šešerių iki 17 metų.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video