Siekti Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos direktoriaus pareigų galimai bandys du pretendentai (0)

Publikuota: 2022-07-25 Kategorija: Švietimas
Siekti Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos direktoriaus pareigų galimai bandys du pretendentai
Rokiškio Sirena koliažas / Apie darbuotojų etatų problemas Rokiškio J. Tumo Vaižganto gimnazijoje papasakojo mero pavaduotojas Tadas Barauskas

Didžiausia Rokiškio rajono ugdymo įstaiga – Juozo Tumo Vaižganto gimnazija Rokiškyje – direktoriaus neturi nuo šių metų sausio 19 d. Buvusi gimnazijos direktorė Diana Guzienė, laimėjusi konkursą, išėjo darbuotis sporto aruoduose Rokiškio rajono savivaldybėje. Visą tą laiką direktorės pareigas stengėsi tinkamai atlikti direktorės pavaduotoja Jolanta Juodinytė, tačiau, kaip sako mero pavaduotojas Tadas Barauskas, kuruojantis švietimą: „Turiu pripažinti, kad vienas žmogus ilgą laikotarpį dviejų darbuotojų darbo nepadirbs“. Be abejo, darbuotojų trūkumas trukdo tinkamai organizuoti įstaigos darbą... Kokia situacija dabar Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijoje – gal viltys rasti direktorių (-ę) nors kiek padidėjo – paklausėme vicemero T. Barausko.

- Kokia dabar situacija Vaižganto gimnazijoje su darbuotojais – ko iš jų dar trūksta ir dėl kokių priežasčių?

- Šiuo metu didžiausia Rokiškio rajono gimnazija neturi direktoriaus (-ės) ir vyr. buhalterės. Tiesa, įstaigoje šiuo metu dirba 2 buhalterės, bet to nepakanka sklandžiam darbo organizavimui. Dėl pedagogų trūkumo dabar informacijos neturiu, žinau tik tiek. Dar trūko ūkvedžio, bet jį, dėkui Dievui, jau suradome.

- Kiek konkursų į direktoriaus vietą jau vyko ir dėl ko nepavyko rasti mokyklos vadovo? Kiek žinau, jau paskelbta konkurso data. Ko tikitės?

- Šiuo metu jau trečią kartą paskelbtas konkursas gimnazijos direktoriaus vietai užimti. Pirmą kartą surengus konkursą, norinčių dalyvauti neatsirado, antrą kartą – buvo viena kandidatė, kuri po susitikimo su gimnazijos bendruomene, nusprendė, kad konkurse nedalyvaus, ir neatvyko.

Trečią kartą skelbiamame konkurse, kiek man yra žinoma, galimai nori dalyvauti du asmenys. Norint dalyvauti konkurse, vien noro nepakanka - reikia atitikti keliamus tai darbo vietai reikalavimus ir atlikti savo kompetencijų vertinimą Nacionalinėje švietimo agentūroje. Jei NŠA kompetencijas įvertina teigiamai, tik tada galima dalyvauti konkurse. Mano paminėti pretendentai šiuo metu yra tame kelyje. Konkursas numatytas 2022 m. rugsėjo 27 d., tada ir pamatysime, kas  pasieks finišo tiesiąją.

- Kas daroma dėl situacijos gimnazijoje su vyr. buhaltere? Ar skelbiami konkursai? Kokia jų eiga, ar yra susidomėjimas?

- Mano žiniomis buvo skelbiamas konkursas ir į gimnazijos vyr. buhalterės pareigas. Deja, norinčių neatsirado. Konkursą skelbia gimnazijos administracija. Manau, mokykla kartos kvietimą.

- Buvo ieškomas ir ūkvedys. Jau radote?

-Taip, konkursas ūkvedžio pareigoms užimti įvyko. Laimėtojas jau yra ir jis jau turi darbuotis gimnazijoje.

- Ar tikro vadovo nebuvimas trukdo ugdymo organizavimui mokykloje? Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?

- Šiuo metu gimnazijai laikinai vadovauja patyrusi pavaduotoja, tačiau turiu pripažinti, kad vienas darbuotojas ilgą laikotarpį dviejų darbuotojų darbo nepadirbs, todėl tai daro neigiamą įtaką darbų organizavimui...

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video