Šimtukininkės: Rokiškio rajone vieną egzaminą aukščiausiu įvertinimu išlaikė trys abiturientės (0)

Publikuota: 2023-07-13 Kategorija: Švietimas
Šimtukininkės: Rokiškio rajone vieną egzaminą aukščiausiu įvertinimu išlaikė trys abiturientės
Asmeninio archyvo nuotr. / Iš kairės: M. Janauskaitė, E. Saulytė, M. Kairytė.

Antradienį abiturientai sužinojo lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, prancūzų ir vokiečių kalbų Valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Kol kas Rokiškio rajone – trys šimtukai, visi – vienos gimnazijos auklėtinių ir visi – merginų.

Tikėjosi aukšto įvertinimo

Turbūt tradiciškai, net ir aukštų rezultatų besiviliantys abiturientai apie egzamino „šimtuką“ svajoja nedrąsiai. Taip ir E. Saulytė, kuri sakė tikėjusi, jog valstybinį brandos egzaminą išlaikys aukštu įvertinimu, bet, kad surinks visą šimtą – negalvojo. 

„Neslėpsiu, tikėjausi aukšto įvertinimo, nes per 12 mokslo metų dalyvavau ne vienoje olimpiadoje, o ir egzamino tema man buvo palanki. Pasirinkau temą apie moters vaizdinį Lietuvių literatūroje. Laiko tikrai užteko išdėstyti, parodyti sukauptas žinias. Aišku, namuose jau po egzamino kilo minčių, kaip galėjau geriau padaryti, ką dar parašyti, bet per daug savęs negraužiau. Buvau visai patenkinta savo darbu“, – šypsojosi viena iš trijų šimtukininkių.

Matematikos egzaminas E. Saulytei taip pat pavyko išlaikyti labai gerai – mergina surinko 90 balų. Dabar, pasak ekonomiką studijuoti planuojančios abiturientės, liko sulaukti kitų dviejų: anglų kalbos ir istorijos egzaminų rezultatų.

„Geri pirmųjų dviejų egzaminų rezultatai nebuvo tik sėkmės dalykas. Tai – nuoseklių 12 metų darbo vaisiai. Nesu iš tų, kurie mokosi naktį prieš egzaminą ir tikrai nepalikau visko paskutinei minutei. Rezultatų laukiau kartu su mama, tad kai pamatėme šimtą – abi labai apsidžiaugėme ir skubėjau pranešti kitiems artimiesiems“, – emocijomis dalijosi E. Saulytė.

Atrodė – neišlaikys

Kita aukščiausią valstybinio brandos egzamino įvertinimą gavusi abiturientė M. Janauskaitė sakė bijojusi sužinoti, jog neišlaikė. Net negalvojo apie šimtą balų.

„Aš apskritai galvojau, kad neišlaikysiu. Man atrodė, kad lietuvių kalbos egzaminas man sekėsi prasčiausiai iš visų keturių mano laikytų. Jo rezultatų laukiau su didžiausia baime. Buvo sunku, nes gal iš jaudulio, gal iš streso pamiršau paminėti autorę, kuria rėmiausi... Padariau tokių, man atrodė, esminių klaidų. Iš egzamino išėjau viena paskutiniųjų. Bet paaiškėjo, kad šis egzaminas – išlaikytas geriausiai“, – sakė M. Janauskaitė biologijos egzamino gavusi 80-90 balų, o matematikos – 83.

Abiturientė sakė planuojanti rinktis psichologijos studijas.

Nebuvo sunkus

Pasak šimtuko „savininkės“ M. Kairytės, lietuvių kalbos ir literatūros egzamino temos nebuvo sunkios, bet aukščiausio egzamino balo mergina sakė taip pat nesitikėjusi.

„Viso šimto nesitikėjau. Nors lietuvių kalba gimnazijoje sekėsi labai gerai, geri pažymiai, tikėjausi aukšto egzamino įvertinimo. Tik ne aukščiausio (šypsosi – aut. past.). Egzaminas praėjo sklandžiai, nors reikėjo „įsivažiuoti“. Perskaičiau egzamino temas ir galvojau apie autorius, citatas, kurias galėčiau panaudoti įžangoje, kurios tiktų. Apie mokslo metais nagrinėtus kūrinius ir viskas „ėjosi“ lengvai. Tik šiek tiek baiminausi dėl kai kurių pavardžių rašymo, nes nebuvau tikra, kad jas teisingai užrašiau“, – egzaminą prisiminė M. Kairytė.

Mergina tikino labai mėgstanti skaityti ir visus gimnazistų pagal programą nagrinėjamus kūrinius mokslo metais sąžiningai perskaičiusi.

Jos nuomone, prie egzamino „palengvinimo“ prisidėjo ir papildomai skaityta literatūra: „Egzamine pasinaudojau ir vienos psichologės citata, kurios knygą kaip tik buvau perskaičiusi, tad šaltinių, kuriais galėjau remtis egzamine – netrūko“.

M. Kairytei matematiką taip pat pavyko išlaikyti aukštu balu – 89, o dabar laukia istorijos ir anglų kalbos egzaminų rezultatų.

Tuo tarpu paklausta, kokios profesijos atstove save įsivaizduoja, abiturientė juokiasi turinti du labai kontrastingus variantus: nerti į IT sritį renkantis programų sistemų studijas arba darbą su žmonėmis – žurnalistiką. Pasirinkimą, pasak merginos, lems visų egzaminų rezultatai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video