Tradicija tęsiasi – J. Tūbelio progimnazijos moksleiviai išbandė tėvų darbo vietas (0)

Publikuota: 2024-06-13 Kategorija: Švietimas
Tradicija tęsiasi – J. Tūbelio progimnazijos moksleiviai išbandė tėvų darbo vietas
Asmeninio archyvo nuotr. / Moksleiviai šiemet labai džiaugėsi galimybe susipažinti su Miškų urėdijos specialistų darbu.

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, jau kelintus metus iš eilės, vasaros pradžioje imasi dirbti. Tiesa, atlyginimo jie negauna, o ir darbo diena trunka vos keletą valandų – ugdymo įstaiga dalyvauja nacionalinėje profesinio veiklinimo iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes 2024“

Priėmė 12-a įstaigų

Suorganizuoti beveik 300 progimnazistų viešnagę įmonėse ar įstaigose nėra paprasta. Visgi, J. Tūbelio progimnazijos karjeros specialistė Laura Garnelytė džiaugėsi, kad visos šiais metais projekte dalyvavusios 12-a rajono įmonių ir įstaigų moksleivius priėmė labai noriai ir maloniai.

„Labai džiaugiamės ir dėkojame visiems mūsų projekto dalyviams, kad mokiniai buvo geranoriškai priimti ir turėjo galimybę prisiliesti prie dirbančiųjų kasdienybės, susipažinti su įvairių specialybių atstovų veikla. Nepaisant to, kad vaikams rinktis profesijų dar nereikia, tokie vidiniai veiklų pamatymai ateityje tikrai palengvins savo profesinio kelio pasirinkimą“, – tikina pašnekovė.

Vaikus į savo kolektyvą keletui valandų priėmė: Rokiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Rokiškio policijos komisariatas, baldų gamykla „Dominari“, Rokiškio rajono savivaldybė, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka, Rokiškio profesinio mokymo centras, Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioninis padalinys, Rokiškio regioninis karjeros centras „Karjeras“, Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, AB „Rokiškio sūris“ ir AB „Panevėžio energija“ Rokiškio šilumos tinklai.

Labiausiai patiko...

Anot L. Garnelytės, tik baldų įmonė „Dominaris“ šiais metais prie akcijos prisijungė pirmą kartą: „Nedirba ten nei vieno mūsų moksleivio tėveliai (šypsosi – aut. past.), bet įmonės atstovai labai maloniai sutiko mus priimti ir parodyti visus gamybos procesus. Iš jau sukauptos patirties galiu pasakyti, kad privatus verslas nelabai nori įsileisti į savo teritoriją svetimus žmones ir atskleisti darbo specifiką, tam tikras veiklos paslaptis. Nors šiemet visi, į kuriuos kreipėmės, tikrai labai geranoriškai pažiūrėjo į siūlymą parodyti moksleiviams savo darbą. Kur kas palankiau į šį projektą žiūri valstybinių įstaigų specialistai, kur nėra jokių verslo paslapčių“.

Karjeros specialistė pasakojo, kad labiausiai moksleivius domina AB „Rokiškio sūris“ veikla, joje vykstantys procesai, įrenginiai ir jų valdymas.  

Taip pat progimnazistai šiais metais liko labai patenkinti viešnage pas ugniagesius-gelbėtojus ir Miškų urėdijoje.

„Kiek po karjeros dienos teko jau pabendrauti su vaikais, jie pasakojo, kad ugniagesiai labai įdomiai pateikė ir pristatė savo profesiją. Taip pat labai gyrė miškų urėdiją, nes buvo jiems pateikta įvairių pavyzdžių, užduočių ir pan. Miškininkai kvietė pažintį su jų profesija perkelti net į mišką, bet šį kartą neturėjome tam galimybių. Sutarėme tuo pasiūlymu pasinaudoti artimiausiu metu“, – iniciatyva džiaugėsi L. Garnelytė.   

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video