Viskas baigsis penktadienį? (0)

Publikuota: 2023-03-29 Kategorija: Švietimas
Viskas baigsis penktadienį?
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos talpinimo viename pastate klausimas, greičiausiai, bus išspręstas jau penktadienį. Artėjant svarbiausiai šio klausimo svarstymo dienai – kovo 31 d. rajono Tarybos posėdžiui – abiejų padalinių mokinių seimų atstovai pasinaudojo paskutiniąja proga kažką pakeisti – susitiko su Rokiškio rajono meru Ramūnu Godeliausku. Deja, jei vieni iš kabineto išėjo pajutę palaikymą, kitiems teko nuryti kartėlį...

Palaikys

Pirmadienio popietę mero kabinete pasirodė J. Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio mokinių seimo atstovai. Su savimi kartu atsinešė jau plačiai visuomenėje sklandantį gimnazijos padalinių – pastatų – privalumų sąrašą, kuriame šį kartą buvo papildomų punktų. Mokinių prezidentas Kristupas Staigis perskaitė informaciją, kurioje, prie jau esančių palyginimo aspektų atsirado: lauko aplinkos plotų, bendrų vidaus plotų ir atskirų patalpų (valgyklos, aktų salės, sporto salės) skaičiai. Svariais argumentais, liudijančiais „Romuvos“ padalinio privalumą, sąraše iškeltos laboratorijų įrengimui išleistos sumos: čia investuota 102 tūkts. 454 Eur. Tuo tarpu Senųjų rūmų padalinyje – 24 tūkst. 999 Eur.

Romuviečiai kalbėjo, jog šiame viešame pasisakymų ir nuomonių „kare“ jie stengiasi išlikti santūrūs ir orūs: „Kalbame faktų kalba. Kodėl užvirė tokios kovos – neaišku. Ir nelabai gražu. Bendraujame su Senųjų rūmų padalinio moksleiviais, ir bent jau kiek aš klausiau, kiek diskutavau su savo pažįstamais, jie nėra nusiteikę taip priešiškai. Jiems, kaip patys sako, svarbiausia, kad būtų mokykla, būtų mokytojas, priemonės. Deja, bet kiek matome, viskas virti pradėjo net ne dėl dabartinių mokytojų ar moksleivių nuomonių skleidimo. O dėl aršių, buvusių mokinių pasisakymų“, – kalbėjo Afroditė Tuskaitė.

Išlydėdamas moksleivius meras neslėpė penktadienį, tarybos posėdyje, nekeisiantis nuomonės ir palaikysiantis inciatyvą, sujungiančia gimnazistus ir mokytojus po vienu stogu – „Romuvos“ padalinio patalpose Taikos g. 17.

Nepritaria

Tuo tarpu antradienio popietę iš mero kabineto išėjusių Senųjų rūmų mokinių seimo atstovų akyse buvo matyti nusivylimas. Mokinių prezidentas Pijus Raugalė patvirtino, kad R. Godeliauskui jų pateikti argumentai, kodėl gimnazija turėtų likti Senųjų rūmų pastate, įspūdžio nepadarė ir jo perkalbėti nepavyko. „Antradienį buvome susitikę su meru. Norėjome sužinoti, kodėl niekam nesvarbi mūsų, mūsų tėvelių nuomonė, kodėl apie padalinių sujungimą sužinojome iš gandų. Pateikėme papildytą mūsų padalinio privalumų sąrašą. Norėjome priminti merui, kad rinkiminius pažadus reikia tesėti. Nes per debatus minėjo, jog šito klausimo neforsuos, jį priims nauja taryba. Bet gimnazijos likimas bus sprendžiamas jau šį penktadienį su sena taryba. Mums labai rūpi mūsų gimnazijos ir pastato ateitis. Diskutavome ir apie dviejų Rokiškio progimnazijų likimą. Ar jų nelaukia panašus likimas, kaip gimnazijų? Meras su šypsena išklausė mus šiuo klausimu ir patikino, jog viliasi, kad taip nebus. Jis sakė tiki, jog ateityje Rokiškyje gali daugėti vaikų, nes žmonės po truputį keliasi iš didmiesčių. Mus labai nustebino mero rėmimasis tikėjimu, o ne faktais ir statistika“, – susitikimo detales dėstė Senųjų rūmų mokinių prezidentas.

Seimukai sakė prašę mero daugiau laiko, nes neįvyko jokia rimta diskusija šiuo klausimu, nesurinkta nei tėvų nuomonė, nei mokinių. Deja, mero atsakymas buvo neigiamas – šis klausimas į kitą posėdį keliamas nebus – motyvuojant tuo, jog ilgesnis laikas gali tik dar labiau sukiršinti mokyklos bendruomenę.

„Mus, kaip mokinius, labai nuliūdino tai, jog meras turi išankstinį nusistatymą šiuo klausimu, nors teigė, jog nėra šališkas. O mes pastebėjome kiek kitokią poziciją ir tai labai akivaizdu socialinėje erdvėje. Jis patikino mus, jog savo nuomonės šiuo klausimu nekeis...“, – apmaudo neslėpė P. Raugalė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video