Kaip socializuoti šunį: patarimai (0)

Publikuota: 2024-05-23 Kategorija: Trumpa informacija
Kaip socializuoti šunį: patarimai
Asociatyvi nuotr.

Nusprendus auginti šunį jums reikia ne tik pasirūpinti baziniais daiktais, kurie gali užtikrinti jo poreikių patenkinimą, tačiau taip pat ir žiniomis, kurios leis auginti socializuotą gyvūną, kuris nekels jums jokių problemų.

Šiuo metu apie šunų socializaciją yra kalbama labai daug, kadangi dažnas nori savo augintinį vestis su savimi, kad ir kur eina. Net ir į darbą arba barą... Tokiu atveju reikia tinkamai ugdyti šunį, kad jis gerai jaustųsi tiek kitų žmonių apsuptyje, tiek kitų gyvūnų.

Gera veterinarijos klinika Vilniuje ne tik pasirūpins gyvūno sveikata, tačiau ir suteiks bazines jo socializacijos žinias. Jas ir pateikiame straipsnyje.

Auklėjimas nuo mažens

Nepriklausomai nuo gyvūno rūšies ir veislės jį labai svarbu treniruoti kontaktui su žmonėmis nuo pat mažų dienų. Tai didina tikimybę, kad jis bus ne tik laimingas, tačiau ir turės ryšį. Tiesa, tikrai ne visos gyvūno rūšys yra labai lengvai socializuojamos. Kai kurios tikrai nėra labai norios kontaktui su žmogumi.

Tačiau šunys dažniausiai vadinami vienais prieraišiausių, tad vien augindami šį gyvūną jau turite didesnius šansus užmegzti su juo ryšį. Žinoma, kad ir vyresni šunys gali būti išmokomi įvairių programų. Tačiau tam dažniausiai reikia laiko. Taigi, jeigu dar tik galvojate, ar šuns jums reikia – būtinai įvertinkite savo galimybes. Jį ugdyti reikės ir tai yra didelis darbas.

Gyvūnas turi žinoti taisykles

Visgi, kad ir kaip gyvūnas yra mylimas ir kad ir kaip dažnai mes mokame jį dalykų dėl to, kad norime su juo sukurti labai gerus santykius, tačiau reikia atminti, kad šuo turi žinoti taisykles. Atminkite tai, kad taisyklių kūrimas tikrai nereiškia, kad gyvūnas nebus mylimas. Jis toks bus, tačiau meilės reikia abipusio supratimo. Jeigu šuo nežinos namų taisyklių, jeigu jis nesupras, ko šeimininkas iš jo nori – dažniausiai tokio tarpusavio ryšio kūrimas yra sunkiai įmanomas. Paprasčiausiai kils ginčai ten, kur jų būtų galima išvengti.

Kas yra šuns šeimininkas?

Mokant šunį taisyklių labai svarbu jam paaiškinti – kas yra šuns šeimininkas. Geriausia, kai jis yra vienas. Jeigu šuo gyvena namuose, kuriuose yra ne vienas žmogus ir jis nori draugauti su visais – būtinai jam tai leiskite. Tačiau tas asmuo, kuris bus vedlys, kuris mokys gyvūną atlikti tam tikras komandas, kuris aiškins taisykles – gali būti tik vienas. Dėl to reikia iš karto parodyti šuniui – kas yra šeimininkas ir kito žodis šiuose namuose yra pats svarbiausias. Toks hierarchinis pasiskirstymas yra labai svarbus.

Veislės ypatumai

Galiausiai, taisyklių kūrimo metu, ugdymo metu labai svarbu yra atsižvelgti į šuns veislę. Paprasčiausiai kai kurių veislės šunys tikrai yra imlesni komandoms nei kiti. Kai kuriems reikia daugiau griežtumo, kadangi jie tik tokiu atveju geba tinkamai įsisavinti tai, kas jiems yra sakoma. Kuo geriau veislės ypatumai bus pažįstami – tuo bus paprasčiau ugdyti gyvūną jam suprantama kūno ir ženklų kalba. Dėl to geriausia yra tartis su kinologais. Jie geriausiai išmano kaip reikia auklėti vienos arba kitos veislės šunis.

Kiekvienas žmogus pats sprendžia – kas yra šuo jo namuose. Kol vienam tai yra šeimos narys, kitam – tik gyvūnas. Svarbiausia nusprendus jį auginti, kad Jūsų pareiga yra suteikti jam geras gyvenimo sąlygas. Ne tik fizine, tačiau ir psichologine prasme.

Užs. nr. 2736.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video