Karpinio motyvais puošiamas trečiasis daugiabutis Rokiškyje (0)

Publikuota: 2022-08-10 Kategorija: Trumpa informacija
Karpinio motyvais puošiamas trečiasis daugiabutis Rokiškyje
Rokiškio Sirena nuotr. / Po truputį ryškėja karpinio motyvas

Rugpjūčio 9 d. vakare, apie 22 valandą, karpinio motyvais pradėtas puošti daugiabutis, esantis Taikos g. 9, Rokiškyje. Meninį procesą įgyvendinantys „Gyva grafika“ menininkai iš Kauno Tadas Šimkus bei Žygimantas Amelynas sakė dirbę iki trijų nakties, kad projektoriaus pagalba ant namo sienos nusipieštų karpinio kontūrus. Po to menininkai darbą tęsė ryte, nusipieštus kontūrus užpildydami spalvomis – juoda karpinio linija bei rusvu šešėliu. Tai jau trečiasis namas, kurio sieną papuoš konkurso metu atrinktas tautodailininkės Gitos Kolosovienės karpinys.

„Gyva grafika“ menininkai yra sukūrę daug piešinių ant namų sienų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Varėnoje ant namo sienos perkeltas M. K. Čiurlionio paveikslas „Karalių pasaka“, Žeimelyje (Pakruojo rajonas) – istorinė 1927 metų nuotrauka, kurioje pavaizduoti žmonės laukiantys atvykstant Prezidento A. Smetonos, piešiniai ant namų sienų Pasvalyje, Juodupėje (Rokiškio rajonas), Osle (Norvegija) bei Lenkijoje.

Darbai vykdomi projekte, kuris yra dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Rokiškio savivaldybės lėšomis, o jį parengė ir įgyvendina Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras. Projektas „L. Šepkos medžio drožybos, karpinių ir gatvės meno sintezė“ yra tęstinis gatvės meno ir karpinių projektas, ieškantis novatoriškų etninės kultūros raiškos formų, populiarinantis savo krašto nematerialųjį kultūros paveldą. Projektu siekiama paminėti žinomiausio XX a. dievdirbio L. Šepkos 115 –ąsias gimimo metines ir šiuolaikiškomis išraiškos priemonėmis įamžinti jo sukurtų medžio drožinių improvizacijas karpiniuose bei gatvės mene.

Planuojama, jog darbai bus baigti ir pilną piešinį bus galima išvysti jau rytoj, rugpjūčio 11 d.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video