Prevencija socialinės rizikos šeimoms (0)

Publikuota: 2016-05-10 Kategorija: Trumpa informacija
Prevencija socialinės rizikos šeimoms

Gegužės ir birželio mėnesiais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas rengia respublikinę prevencinę akciją „Kai žinau – namie saugiau“. Jos metu kartu su savivaldybės socialiniais partneriais bus aplankytos visos socialinės rizikos šeimos, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai teiks patarimus gyventojams, kaip apsaugoti save ir artimuosius nuo gaisro, atkreips dėmesį į didžiausios rizikos šaltinius būste ir kartu su socialiniais partneriais teiks praktinę pagalbą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Edgaras Geda teigė, kad per tuos du mėnesius priešgaisrinės apsaugos pareigūnai nori susirinkti daugiau duomenų apie socialinės rizikos šeimas ir ištirti, ar savivalda skiria pakankamai dėmesio jų saugai ir ar ji pajėgi išspręsti šias problemas.

„Pirmiausia norime išsiaiškinti, kokia yra socialinės rizikos šeimų gyvenamųjų būstų būklė ir kiek saugūs tose šeimose yra augantys vaikai. Tuomet kreipsimės į savivaldybes ir kartu ieškosime sprendimo būdų. Jeigu jos nepajėgios tokių šeimų aprūpinti bent jau autonominiais dūmų detektoriais, ieškosime pagalbos valstybės lygiu“, – sakė E. Geda.

Pasak E. Gedos, šalyje yra 10 tūkst. socialinės rizikos šeimų, jose gyvena 16 tūkst. vaikų. „Priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai per du mėnesius žada aplankyti visas šeimas, ištirti realią jų gyvenamųjų būstų gaisrinę būklę ir skatinti visus įsigyti dūmų detektorius. 2010 m. atliktos apklausos duomenimis, tik 4 proc. šalies gyventojų turi autonominius dūmų detektorius. Tai viena iš priežasčių, kodėl žmonės dažniausiai gaisruose žūva miegodami. Vienas skaudžiausių pavyzdžių – šių metų sausio mėnesį kilęs gaisras Šiauliuose, kur žuvo trys mažametės mergaitės. Jeigu name būtų įrengti dūmų detektoriai, tikriausiai mama būtų jį išgirdusi ir vaikai būtų likę gyvi. Taigi šios akcijos metu sieksime, kad tas 4 proc. rodiklis gerokai išaugtų,“ – teigė pareigūnas.   

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas taip pat savo interneto svetainėje www.vpgt.lt paskelbė telefono numerį, kuriuo galima išsikviesti pareigūnus į namus, kad jie patartų gaisrinės saugos klausimais. Norintys užsiregistruoti gali skambinti tel. (8 5) 271 6880. Juo taip pat pagalbos gali kreiptis tie gyventojai, kurie neišgali įsigyti autonominių dūmų detektorių.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video