Primena apie „Šeimos vietą“ (0)
Publikuota: 2025-06-19
Kategorija:
Trumpa informacija

Birželio 18 dieną posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės Šeimos taryba nutarė priminti gyventojams dėl prekybos centrų aikštelėse pažymėtų vietų, skirtų šeimoms:
„Šeimos vieta“ (arba „šeimos stovėjimo vieta“) prekybos aikštelėje – tai specialiai pažymėta automobilių stovėjimo vieta, skirta šeimoms su mažais vaikais. Tokios vietos dažniausiai įrengiamos arčiau prekybos centro įėjimo, kad būtų patogiau:
• išlipti vaikams;
• įkelti ar iškelti vaikų vežimėlį;
• greičiau patekti į parduotuvę, ypač kai kartu yra keli vaikai ar kūdikiai.
Šios vietos paprastai pažymėtos ženklais, piktogramomis ar užrašais, pvz., vežimėliu, vaiko figūrėle arba užrašu „Šeimos vieta“.
Svarbu žinoti:
Šios vietos nėra reglamentuojamos Kelių eismo taisyklėmis (KET) kaip neįgaliųjų vietos, tad jų pažeidimas dažniausiai nėra oficialiai baudžiamas (nebent vietos savininkas taiko vidaus taisykles).
Ženklas mums tik primena, kad yra šeimų su mažais vaikais, kurioms sudėtingiau išsilaipinti, reikia išsikelti vežimėlius, todėl tokios, platesnės vietos tiesiog supratingai ir draugiškai paliekamos laisvos.
Rekomenduojami video
Birželio 16 d. priešpiet gautas pranešimas, kad Vyžeičių kaime, Rokiškio g. (Obelių sen.) iš miškavežio, dėl gedimo, išbėgo naftos produktai.
Atvykus ugniagesiams 200 m ruože buvo išvažinėti naftos produktai, tepalai, aušinimo skystis. Kartu s
2025-06-17
Kovo mėn. pabaigoje „Rokiškio Sirena“ rašė apie avarinės būklės turėklus Pandėlio g. Kaip jie atrodė, galite prisiminti ČIA.
Penktadienį Rokiškio rajono savivaldybė pranešė džiugias naujienas, kad tiltelį per Laukupės upelį Pandėlio gatvėje nuo &
2025-06-13
Žemdirbiai deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus šiemet galės ilgiau – iki birželio 23 d. Iki šios dienos pateiktoms ar koreguotoms paraiškoms išmokos suma nebus mažinama.
Žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas, atsižvelgęs į tai, kad dėl pavasari
2025-06-10
Rokiškio rajono savivaldybės administracijos planuojami ir rengiami projektai pamažu virsta realybe. Jau patvirtintas paraiškos dėl aikštelės Laukupės g. 2 (prie Rokiškio bažnyčios) finansavimas iš ES lėšų. Taip pat viešųjų pirkimų konkurso būdu i&sca
2025-06-10
Specialioji mokykla-daugiafunkcis centras „Rokiškio Sirenai“ atsiuntė nuotrauką, kurioje matomas ant šaligatvio „numestas“ „Audi“ automobilis. Pasak mokyklos darbuotojų, automobilio savininkas į prašymus čia nestatyti automobilio nereaguoja.
2025-06-10