3 aspektai, nuo kurių priklauso televizoriaus kaina (0)

Publikuota: 2023-07-05 Kategorija: Verslas
3 aspektai, nuo kurių priklauso televizoriaus kaina
Pexels, Cottonbro studio nuotr. / Televizoriai

Šiandien televizorių pasirinkimas yra itin platus. Vis dėlto, plačios pasirinkimo galimybės gali sukelti sunkumų renkantis naują televizorių. Suprantama, kad vienas iš svarbiausių aspektų lemiančių televizoriaus įsigijimą – kaina. Tad šiame straipsnyje pateiksime ir trumpai aptarsime 3 esminius aspektus, kurie turi įtakos televizoriaus kainai.

1. Ekrano tipas

Televizorių kainos priklauso nuo to, kokio tipo yra ekranas, kadangi tai lemia vaizdo kokybę. Natūralu, kad kuo aiškesnis ir detalesni vaizdas, tuo kaina – didesnė. Šiandien vieni iš populiariausių ekranų tipų: 

  • LED. Šie išmanieji įrenginiai sunkiau atkuria tamsius juodos spalvos pustonius, o greitai judantys vaizdai gali trūkčioti. Vis dėlto, aukštos ir vidutinės klasės televizoriai sugeba atkurti tikrovišką spalvų gamą ir rodyti sklandų vaizdą.
  • OLED. Šio tipo ekranai yra itin ploni ir atkuria sodrų vaizdą. Be to, kiekvienas OLED ekrano taškas veikia nepriklausomai nuo kitų, todėl judantis vaizdas netrūkčioja ir nemirga.
  • QLED. Tokio tipo televizoriai veikia kvantinių taškų technologija ir turi platesnį spalvų spektrą. Be to, išlaiko spalvų tikslumą net ir esant didesniam ryškumui. Dėl to vaizdas tampa dar tikroviškesnis ir labiau įtraukiantis net ir gerai apšviestose patalpose.

Be visų šių tipų yra dar vienas – Neo QLED. Tai naujausia technologija, užtikrinanti geresnį kontrastą, atskirų ekrano dalių ryškumą, tikslesnį spalvų atkūrimą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori žiūrėti aukščiausios kokybės filmus, televizijos laidas ar kitą mėgstamą vaizdo turinį.

2. Ekrano raiška

Kitas aspektas lemiantis gaminio kainą – ekrano raiška. Tai parametras, kuris nusako televizoriaus rodomo vaizdo detalumą. Šis išreiškiamas horizontaliai ir vertikaliai ekrane rodomų taškų skaičiumi. Šiandien galima išskirti šiuos modelius: 

  • Full HD;
  • 4K ultra HD;
  • 8K ultra HD

Full HD raiška leidžia žiūrėti gana aukštos raiškos filmus ir kitus vaizdo įrašus. 4K raiška sukuria dar ryškesnį ir detalesnį vaizdą, o 8K pasižymi išskirtine raiška. Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo daugiau detalių ir aiškumo matysite ekrane. Žinoma, kuo raiška didesnė, tuo televizoriaus kaina aukštesnė.

3. Papildomos funkcijos

Išmaniųjų įrenginių funkcijos suteikia kur kas daugiau galimybių mėgautis turiniu. Pavyzdžiui, galimybė prisijungti be bevielio ryšio leis televizorių įrengti bet kurioje namų erdvėje. Be to, šiuolaikinius įrenginius galima integruoti išmaniųjų namų sistemoje. Tokiu būdu vaizdą ir garsą lengvai galima perduoti iš telefono, planšetės ar kito išmanaus įrenginio.

Tiek ekrano tipas, tiek raiška, tiek papildomos funkcijos leidžia mėgautis ryškiu ekrano vaizdu. Natūralu, kad kuo didesnė skiriamoji geba ir kuo pažangesnis ekrano tipas, tuo televizoriaus kaina didesnė. Visgi, norint įsigyti tinkamiausią televizorių, svarbu įvertinti asmeninius poreikius ir įpročius. Skirtingi gamintojai siūlo platų pasirinkimą, todėl kiekvienas gali rasti palankiausio kainos ir kokybės santykio televizorių.

Užs.Nr. 2265

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video