8 svarbūs ir įdomūs faktai apie deimantus (0)

Publikuota: 2023-09-12 Kategorija: Verslas
8 svarbūs ir įdomūs faktai apie deimantus
Žiedas su deimantais

Jei kalbėtume trumpai, tai drąsiai būtų galima sakyti, deimantas yra vienas gražiausių dalykų pasaulyje. Tačiau, jeigu tuo nuspręstume pasidomėti plačiau, tuomet netruktume pastebėti, kad būtent apie šiuos mineralus galima pateikti labai daug įdomių bei svarbių faktų. Taigi, kviečiame susipažinti. 

Ne paslaptis, kad rūdys yra vienas blogiausių dalykų, kuris gali nutikti mineralui. Būtent jos ypač gadina estetinį vaizdą, be to, jas gali būti sunku pašalinti, iškyla tikimybė sugadinti ir patį mineralą. Tad vienas svarbių faktų, kurį reikia žinoti apie deimantus yra tas, kad tai yra vienintelis natūralus mineralas, kuris atsparus rūdims. 

  1. Deimantas taip pat yra tvirčiausias mineralas, todėl apie jį drąsiai galima sakyti, kad jis laikui tiesiog nepavaldus. Taigi, dėl šios priežasties papuošalai su šiuo mineralu yra puikus pasirinkimas, kai kalbame apie sužadėtuvių arba vestuvių žiedus. 
  2. Deimantams yra priskirta ir tam tikra simbolinė reikšmė – jie simbolizuoja amžiną meilę.
  3. Ne paslaptis ir tai, kad deimantai yra įvairių rūšių. Vienas iš jų yra ir ryškiai mėlynas deimantas, kuris įvardijamas kaip pats geidžiamiausias. 
  4. O, ar kada susimąstėte apie tai, kur daugiausiai randama šių mineralų? Pasirodo, jais turtingiausia yra Indija.
  5. Kalbant apie šio mineralo susidarymo procesą, būtų galima išskirti tris svarbiausias etapus: pirmasis, kuomet iš oro gaunama anglis, ji susijungia su kitais elementais ir taip susidaro grafitas, antrasis, kuomet anglis sujungiama su karščiu bei slėgiu, to rezultatas – susidaręs grafito gabalas, na, o trečiojo etapo metu, susidaręs gabalas yra sujungiamas su drėgme, ir taip susidaro deimantas.
  6. Puikiai žinome, kad šiandien tai yra vienas labiausiai vertinamų mineralų ir taip pat puikiai žinome, kokia yra jų kaina. Tačiau, ar kada susimąstėte apie tai, kad buvo laikas, kuomet žmonės deimantų visiškai nevertino?
  7. Deimantai pagal savo spalvas yra skirstomi į tam tikras rūšis: tai – raudoni, ryškiai mėlyni, geltoni, balti, rožiniai ir pilki deimantai. 
  8. Pilki deimantai – tai mažiausiai kainuojanti jų rūšis. Jie yra naudojami pramonėje. 

Užs. nr. 2350.

 

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video