Advokatai Jungtinėje Karalystėje apie traumas ant pastolių (0)

Publikuota: 2022-12-05 Kategorija: Verslas
Advokatai Jungtinėje Karalystėje apie traumas ant pastolių
Organizatorių nuotr. / Dokumentai

Jungtinė Karalystė – viena populiariausių darbo užsienyje krypčių. Neretai nagingi tautiečiai svečioje šalyje įsidarbina statybų sektoriuje. Čia jie atsakingi už įvairiausius darbus, nuo pagalbinių iki pagrindinių darbų: statant namus, dengiant stogus, atliekant namų apdailą, sprendžiant santechnikos sutrikimus ir pan. Žinoma, ši rinka neatsiejama nuo didesnių ir mažesnių traumų. Dažnos jų šioje srityje yra susijusios su pastolių konstrukcijomis. Lietuvių advokatai Jungtinėje Karalystėje pastebi – ne visuomet kompensacijų dėl traumų procesas vyksta sklandžiai, o ir lietuviai ne visuomet žino savo teises. Taigi, patyrę teisininkai atskleidžia – kaip elgtis, jei patyrėte traumą ant pastolių, ir kaip pateikti ieškinį dėl kompensacijos? 

Traumos nutinka nebūtinai dirbant ant pačių konstrukcijų 

Su ne viena tokia situacija susidūrę lietuviai advokatai Jungtinėje Karalystėje akcentuoja – traumos ant pastolių ar susijusios su pastolių konstrukcijomis gali būti įvairios. Žinoma, dažniau susižalojama dirbant ant pastolių, tačiau susižeidžiama ir tiesiog dirbant šalia konstrukcijų, pavyzdžiui, kai nukrenta įrankiai, medžiagos ar statybų atliekos. Trumpai tariant, dėl kompensacijos kreiptis galima ir tuomet, jei trauma buvo susijusi su darbu šalia pastolių, tačiau nebūtinai dirbant ant jų. Ieškinį teikti galite dėl kone bet kokio tipo sužalojimų. 

Reikia saugoti savo sveikata ir interesus, o ne darbdavio finansus

Teisininkai sako, kad neretai dėl traumų kompensacijų nesikreipiama dėl labai žmogiškos priežasties – baimės. Ją kelia, žinoma, svečios šalies įstatymų nežinojimas ir atsakomybė, juntama už darbdavio reputaciją ir finansinius nuostolius. Čia teisės ekspertai pabrėžia – visų pirma, daugeliui verslų, ne išimtis ir statybų sektoriaus įmonėms, Jungtinėje Karalystėje yra taikomas darbdavio atsakomybės draudimas. Jeigu jį darbdavys turi, reiškia jūsų kompensaciją padengs būtent draudimas, o ne pats darbdavys.

Jeigu nerimą kelia tai, kaip darbdavys sureaguos į ieškinį, neverta per daug baimintis. Kiekvieną darbuotoją saugo įstatymas, nesvarbu, dirbate konkrečiai įmonei, užsiimate individualia veikla ar dirbate kaip subrangovas. Darbdavys neturi teisės diskriminuoti darbuotojo dėl teisinių veiksmų. O jei taip nutiktų ir įmonė imtų elgtis nesąžiningai – pavyzdžiui, keistų darbo sąlygas ar užmokestį – už tai irgi gresia teisinė atsakomybė. 

„Nelaimėsite – nemokėsite“ – apie ką tai? 

Dar vienas klausimas, dėl kurio nerimauja darbuotojai, patyrę traumas statybose – ant pastolių ir kitose vietose – yra teisininkų paslaugų kainos. Natūralu, kiekvienas skaičiuojame pinigus, tačiau čia specialistai primena, kad jei patyrus traumą už ją negaunate kompensacijos ar dėl jos nesikreipiate, tikėtina, tik suprastinate savo finansinę situaciją. Be to, kai kurie advokatai dirba „nelaimėsite – nemokėsite“ principu. Kaip jau turbūt supratote, tai reiškia, kad už teisininkų suteiktas paslaugas mokėti teks tik laimėjimo atveju. 

Apie kompensacijos dydį 

Kompensacijos dydis priklauso nuo konkrečių aplinkybių, susiklosčiusių individualiu atveju. Vienintelis teisininkų patarimas šiuo klausimu, kol dar nėra įvertintos aplinkybės – kuo greičiau susisiekti su teisės ekspertais ir išsamiai papasakoti apie nutikusį įvykį. Kompensacijos sumą lemia ir tiesiogiai su patirta trauma susijusios pasekmės, išlaidos: sukrėtimas ir emocinis šokas, patirti finansiniai nuostoliai ar nedarbingumas, vaistams ir medicininei pagalbai bei reabilitacijai išleisti pinigai, asmeninei nuosavybei padaryta žala, susijusios kelionių išlaidos. 

Aišku viena – svarbu žinoti savo kaip darbuotojo teises ir jas tinkamai apginti. Jeigu reikia, tai gali būti kartu su profesionaliais teisininkais teikiamas ieškinys. Prioritetas – sveikata ir asmeniniai interesai. Panašu, kad išlaidos, reikalingos teisininkų paslaugoms, gali priklausyti nuo scenarijaus (laimėjimo ar pralaimėjimo), o sėkmingo ieškinio atveju, būsite ramūs, kad neteks patiems kompensuoti ne tik dėl traumos prarastų darbo dienų, bet ir reikalingo gydymo išlaidų.

Užs.Nr. 2013

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video