Ar sunku mokytis namuose? Keli būdai pagreitinti procesą (0)

Publikuota: 2023-03-10 Kategorija: Verslas
Ar sunku mokytis namuose? Keli būdai pagreitinti procesą
Organizatorių nuotr. / Ar sunku mokytis namuose? Keli būdai pagreitinti procesą

Pandemija išmokė pasaulį naujų dalykų, vienas iš jų – mokytis bei dirbti iš namų. Pandemija baigėsi, tačiau pasekmes matome: labai išpopuliarėjo hibridinis darbo modelis. O kalbant apie profesinį mokymąsi bei kursus, dauguma pasiliko prie nuotolinio modelio. Mokytis namuose ypač patogu dirbantiems pilno etato darbą, o po darbo iškart laiką skiriantiems mokymuisi. Tačiau dažnai atrodo, kad mokytis namuose sunku – ar tai tiesa? Kaip mokymąsi namuose padaryti efektyvesniu?

Laiko planavimas – raktas į sėkmę

Sėkmės pagrindas yra laiko planavimas, nesvarbu, ar mokotės savarankiškai žiūrėdami video įrašus YouTube, ar žinių semiatės iš mentoriaus, ar lankote nuotolinius kursus tam, kad galėtumėte tapti duomenų analitiku, žurnalistu, programuotoju ar kitos srities specialistu.

Turite laisvą pusvalandį tarp darbo pabaigos ir kursų pradžios? Aiškiai apibrėžkite, kad šis pusvalandis skirtas poilsiui: užkąskite, išgerkite kavos, atsipūskite. Jokiu būdu neskirkite jo neskubiems buities darbams atlikti – tokių darbų atlikimo laiką susiplanuokite laisvomis nuo kursų dienomis. Poilsis reikalingas smegenimis „persijungti“ iš darbo į mokslų režimą ir mokslų informaciją priimti efektyviau.

Mokantis savarankiškai laiko planavimas įgyja dar didesnę reikšmę: mokykitės ne turėdami laisvo laiko, bet aiškiai suplanuotu laiku. Paskirkite valandą kasdien, o gal dvi valandas kas antrą dieną, tačiau laikykitės savo plano. Neturėdami aiškaus dienų ir valandų skirtų mokymuisi plano, tikrai rasite pasiteisinimų, kodėl dabar netinkamas laikas. Taip tik apgaudinėsite save ir neišmoksite norimo dalyko.

Dėmesys mokymosi vietai namuose

Tiek darbui, tiek mokymuisi labai svarbi komfortiška ir tik šiam tikslui skirta erdvė namuose. Pirmosiomis pandemijos dienomis dažnas persikraustęs dirbti į namus, tai darė prie virtuvės stalo, lovoje, ant sofos… Tačiau savaitėms bėgant, namuose pradėjo įsirenginėti darbo vietas. Tai nebūtinai turi būti atskiras darbo kambarys – užtenka darbo zonos miegamajame ar svetainėje.

Trys svarbiausi funkcionalios darbo bei mokymosi zonos elementai yra patogus darbo stalas, komfortiška kėdė bei kokybiškas apšvietimas.

Pirmiausia, jums turi būti patogu sėdėti, turite turėti pakankamai vietos pasidėti kompiuterį ir kitus reikalingus priedus bei užrašus. Darbo vieta skaitosi patogi, jeigu po keleto valandų jums neskauda nugaros ar kaklo.

Stenkitės maksimaliai išnaudoti natūralią dienos šviesą, kuri didina produktyvumą ir gerina miego kokybę, o renkantis dirbtinį apšvietimą, rinkitės vadinamą „dienos šviesos“ LED apšvietimą ir būtinai apšvieskite stalą.

Galiausiai, visuomet stenkitės palaikyti mokymosi zonos tvarką: neapsikraukite nešvariais puodeliais, užrašų lapeliais, reguliariai valykite dulkes nuo stalo bei kompiuterio. Tvarkinga ir švari aplinka kelia produktyvumą bei mokymosi efektyvumą.

Pašaliniai dirgikliai ir Mocarto efektas

Įsirengiant mokymosi zoną svetainėje ar miegamajame svarbu pagalvoti apie dirgiklius ir kaip jų išvengti. Jeigu gyvenate ne vienas, o jūsų mokymosi laikas yra vakare, kai kiti šeimos nariai jau mėgaujasi laisvu laiku, tai jums ypač aktuali tema.

Kartu su šeimos nariais įvertinkite, kurioje namų erdvėje jie leis laisvalaikį, o kurioje jūs galite įsirengti komfortišką mokymosi aplinką be pašalinių dirgiklių, tokių kaip televizorius, šeimos narių pokalbiai ir pan. Kartu ieškokite kompromisų, paprašykite netrukdyti jūsų mokymosi proceso, bet kartu nekaltinkite jų, kad jie mėgaujasi laisvu laiku, kol jūs turite mokytis. Toks nusiteikimas ypač slopina motyvaciją ir mokymosi efektyvumą.

Kalbant apie mokymosi efektyvumą, atskiro dėmesio reikalauja muzika. 1993-aisiais buvo iškelta teorija, kad klasikinės muzikos klausymasis mokymosi metu turi teigiamos įtakos mokymosi rezultatams. Tokia teorija buvo pavadinta Mocarto efektu. Tačiau praėjus dešimtmečiui ir atlikus daugiau tyrimų, teorija nebuvo patvirtinta.

Tačiau nepaisant to, muzika padeda nusiraminti, gerina nuotaiką, o tai, neabejotinai, teigiamai veikia mūsų motyvaciją. Galbūt verta pabandyti mokytis įsijungus ramią foninę muziką?

Kiekvienas iš mūsų yra individualus ir kiekvienas ieško savų būdų, kaip mokymąsi namuose padaryti lengvesniu, tačiau galioja bendrosios taisyklės, padedančios mokytis greičiau, efektyviau bei nepaleisti motyvacijos. Tai – mokymosi bei poilsio laiko planavimas, patogios bei funkcionalios mokymosi zonos įsirengimas, kokybiškas apšvietimas, tvarkos palaikymas, netgi kambario vėdinimas. Taip pat svarbu sumažinti dirgiklių kiekį: mokymosi metu nežiūrėti televizoriaus, neprisijungti prie šeimos narių diskusijų, sumažinti informacinių pranešimų kiekį telefone. Galiausiai, turite suprasti, kad mokotės dėl savo šviesesnės ateities, dėl profesinio tobulėjimo ir motyvuoti save, kad tai – tik laikinas etapas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video