Automobilio abonementas verslui - alternatyva pirkimui ir taršos problemų mažinimas (0)

Publikuota: 2022-07-18 Kategorija: Verslas
Automobilio abonementas verslui - alternatyva pirkimui ir taršos problemų mažinimas
Asmeninio archyvo nuotr. / Automobilio abonementas verslui - alternatyva pirkimui ir taršos problemų mažinimas

H2 Mobilumas kaip paslauga – sparčiai augantis sektorius 

Jau kelis metus iš eilės tęsiasi tendencija, kad jauni žmonės rečiau įsigyja automobilius ir vietoj nuosavybės renkasi transporto priemonių dalinimosi paslaugas. Tam yra keletas priežasčių – augančios automobilių ir kuro kainos, nepriklausymas nuo gyvenamosios vietos, ekologija bei darbas iš namų. 

Dėl šių tendencijų auga mobilumo abonementų paslaugos. MaaS įmonės sujungia viešąjį ir privatų transportą, sukurdamos transporto priemonių tinklą, pritaikytą skirtingiems vartotojams. Vienas iš kertinių šio sektoriaus išskirtinumų yra dėmesys vartotojui ir paslaugų pritaikymas individualiems poreikiams. Todėl MaaS sektorius ir toliau žaibiškai augs, kasmet išsiplėsdamas 25-35 procentais, anot MaaS Alliance tyrimo. Šis augimas ypatingai bus pastebimas Europoje, kadangi tai yra pagrindinis MaaS plėtros regionas, sudarantis 32 proc. rinkos. 

Išaugus naujų ir naudotų automobilių kainoms, paprastas sprendimas verslui yra transporto priemonių nuoma. MaaS ilgalaikė nuoma užtikrina lanksčias mokėjimo galimybes ir laisvę rinktis kada ir kokią transporto priemonę norite nuomotis. 

H2 MaaS indėlis į švaresnę ateitį 

Potencialius automobilių savininkus atbaido ne tik augančios kainos, bet ir kylantys taršos mokesčiai. Nors Lietuvoje taršos mokesčiai ir priemonės suvaldyti klimato krizę dar yra tik pradedami įgyvendinti, vairuotojai gali tikėtis mokesčių kilimo ir kitų suvaržymų, priklausomai nuo transporto priemonės tipo. Automobilio nuoma išlaisvina nuo mokesčių, o įvairių transporto priemonių (įskaitant viešąjį ir privatų transportą) naudojimas sumažina bendrą išmetamų teršalų kiekį. Kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog automobilių dalinimasis sumažina vairuotojo nuvažiuojamų kilometrų skaičių, taip ženkliai sumažinant išmetamųjų dujų kiekį. 

Tačiau ekologija yra ne tik dėmesys gamtai, bet ir žmogui. MaaS paslaugų teikėjai didelį dėmesį skiria vartotojui ir rūpesčių, susijusių su automobilio priežiūra, sumažinimu bei optimizavimu.

 Užs. Nr. 1817

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video