Bendradarbystės centrų „Spiečius“ nariai kviečiami pasinaudoti 565 tūkst. eurų parama (0)

Publikuota: 2024-06-10 Kategorija: Verslas
Bendradarbystės centrų „Spiečius“ nariai kviečiami pasinaudoti 565 tūkst. eurų parama
Pranešėjo spaudai nuotr. / Indrė Gendroliūtė-Gerulienė

Regionuose įkurtų bendradarbystės centrų „Spiečius“ nariai ir vėl kviečiami teikti paraiškas finansinėms subsidijoms gauti. Viso parama siekia 565 tūkst. eurų, kuriuos smulkieji ir vidutiniai regionų verslininkai galės išnaudoti veiklos skaitmeninimo ir optimizavimo sprendimų diegimui. Šią priemonę trečius metus iš eilės įgyvendina Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Inovacijų agentūra.

„Šiais metais verslų skaitmenizavimo procesams skirtą finansavimą dar padidinome ir paskirstysime daugiau kaip pusę milijono eurų. Taip kuriame dar daugiau galimybių regioniniams verslams, nuo kurių sėkmės priklauso ir naujų darbo vietų kūrimas, o tuo pačiu – ir Lietuvos inovacijų ekosistemos augimas bei šalies konkurencingumas“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės teigimu, finansinė parama bus skirta esamiems „Spiečių“ nariams, kurie aktyviai naudojasi bendradarbystės centrų paslaugomis ir tikslingai augina savo verslus – dalyvauja mokymų programose, aktyviai konsultuojasi su verslo mentoriais ir kryptingai siekia savo verslo tikslų.

„Praėjusiais metais sulaukėme 44-ių paraiškų subsidijoms gauti, iš kurių 39-ios buvo patvirtintos. Verslai teikė paraiškas siekdami skaitmenizuoti savo verslo procesus, optimizuoti veiklas, susijusias su gamybos, paslaugų teikimu, klientų valdymu ir aptarnavimu bei kitais veiklos organizavimo procesais“, – dalijasi I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Gautas finansavimas atvėrė naujas galimybes

Subsidiją gavusi Birštono „Spiečiaus“ narė,  „Evaday“ prekės ženklo įkūrėja Evelina Bublytė paraišką finansinei paramai gauti teikė siekdama padidinti įmonės darbo našumą.

„Užsiimame stalo tekstilės gamyba – lazerio pagalba kuriame įvairių raštų staltieses, servetėles, stalo dekoro elementus, taip pat iš veltinio gaminame padėkliukus. Siekdami didinti savo darbo našumą ir pagaminti dar daugiau produkcijos, ypatingai šventiniu laikotarpiu, kai paklausa ženkliai išauga, nusprendėme, kad mums reikalingas antrasis lazeris. Gautas 15 tūkst. eurų finansavimas, už kurį ir įsigijome taip reikalingą lazerį, veiklą perkėlė į kitą lygį – atsivėrė naujos galimybės, po truputį savo produktus pradėjome eksportuoti ir į užsienio rinkas. Štai, neseniai savo veltinio padėkliukus siuntėme į Italiją“, – dalijasi E. Bublytė.

Verslininkė teigia prie „Spiečiaus“ prisijungusi prieš trejus metus, o per šį laiką spėjusi sudalyvauti ne vienoje programoje: „Šiuo metu dalyvaujame mentorystės, akceleravimo, taip pat e. komercijos programose. Labai džiaugiamės bendradarbystės centrų suteikiamomis galimybėmis bei pagalba, kurios taip reikia mažiems verslams.“

Tuo tarpu Tauragės „Spiečiaus“ narė Eglė Stanevičienė skirtą finansavimą panaudojo mokymų platformos www.antrasplanas.lt įkūrimui, o ateities planuose – ir informacinė knyga apie darbą su socialiniais tinklais.

„Dalyvaudama įvairiose „Spiečiaus“ rengiamose programose supratau, jog mano pomėgis komunikuoti socialinėje erdvėje gali tapti apmokama veikla. Todėl tobulinau savo įgūdžius, o vėliau pardavusi prieš tai turėtą elektroninę parduotuvę,  pakeičiau įmonės pavadinimą į  „Antras planas“ ir pradėjau mylimą veiklą. Šiuo metu teikiame verslams socialinių tinklų administravimo, turinio kūrimo paslaugas. Jau kurį laiką svajojau sukurti mokymų platformą, kurioje galėčiau dalintis savo žiniomis, susijusiomis su socialiniais tinklais, o gavus 12 tūkst. eurų subsidiją ši svajonė tapo realybe“, – pasakoja E. Stanevičienė ir dalijasi gauto finansavimo dėka sukūrusi jau veikiančią internetinę svetainę bei įsigijusi specialią įrangą, skirtą turinio kūrimui.

Šiuo metu prie „Spiečių“ yra prisijungę per 300 smulkiųjų ir vidutinių regionų verslininkų, vykdančių el. komercijos veiklas, teikiančių reklamos, buhalterijos, konsultavimo, programavimo ir kitas paslaugas, kuriančių įvarius produktus ir net platformas.

Bendradarbystės centrų „Spiečius“ tinklas dengia beveik visą šalies teritoriją ir centrai veikia 14-oje Lietuvos miestų: Alytuje, Birštone, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Rokiškyje, Šiauliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje ir Visagine. Birželio 19 d. duris atvers ir dar vienas „Spiečius“ – Gargžduose.

Daugiau informacijos apie „Spiečiaus“ nariams teikiamas subsidijas galima rasti čia.

Norintys prisijungti prie „Spiečiaus“ bendruomenės, tą gali padaryti užpildę narystės formą: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/narystes-anketa/

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video