Dažniausiai daromos klaidos remontuojant sugedusią buitinę techniką (0)

Publikuota: 2023-03-09 Kategorija: Verslas
Dažniausiai daromos klaidos remontuojant sugedusią buitinę techniką
Rokiškio Sirena nuotr. / Buitinė technika

Sugedus buitiniams prietaisams, nemažai daliai mūsų kyla pagunda bandyti taisyti patiems. Tačiau, jei neturite patirties remonto srityje, bandydami taisyti patys galite prietaisą dar labiau sugadinti ar net susižeisti. Salvata buitinės technikos meistrai pastebi, jog dažnokai tenka taisyti tuos įtaisus, kuriuos patys savininkai apsiima taisyti, tačiau darbą numeta pusiaukelėje arba dar pradiniuose etapuose.

Remdamiesi Salvata komandos įžvalgomis ir bendra gamintojų bei remonto specialistų praktika apžvelgsime dažniausiai daromas klaidas, kai įrenginius remontuojate patys.

Prietaisas neatjungiamas nuo elektros šaltinio

Prieš bandydami remontuoti bet kokį prietaisą, būtinai atjunkite jį nuo maitinimo. Jei to nepadarysite, kyla rizika per akimirką ne tik sugadinti prietaisą, tačiau ir nukentėti patiems.

Prieš bandydami atlikti bet kokį remontą, visada ištraukite prietaiso kištukinį lizdą arba išjunkite elektros tiekimą. Elkitės atsargiai bei naudokite įrankius, kurie rodo aktyvią elektros srovę, avėkite apsauginę avalynę, pirštines.

Netinkamų įrankių naudojimas

Remontuodami prietaisą naudojate netinkamus įrankius (belenkas, svarbu panašu) – rizikuojate pakenkti daugiau nei padėsite. Pavyzdžiui, jeigu neturite tinkamos atsuktuvo ar grąžto galvutės, varžtą ir detalę galite sugadinti taip, kad šį kartą ją įsuksite/išsuksite, tačiau galvutė nebetenka formos ir reikia naudoti naują.

Prieš bandydami atlikti bet kokius remonto darbus, įsitikinkite, kad turite tinkamus įrankius. Jei nesate tikri, kokius įrankius naudoti, pasitarkite su specialistu, atidžiai skaitykite gidus, instrukcijas.

Darbas iš nuojautos

Daugelis žmonių daro klaidą manydami, kad žino, kas yra negerai su jų prietaisu, iki galo nenustatę tikrųjų priežasčių.

Prieš bandant atlikti bet kokį remontą, būtina skirti laiko problemos diagnozavimui. Kai kada apie tai praneša elektroniniai LCD ekranai su klaidos kodais, kitais atvejais išduoda specifinis garsas...

Gali būti, jog jeigu turite patirties, apsimoka išsikviesti meistrus, kad jie problemą diagnozuotų, o tada – susitvarkysite patys. Tačiau aklas ardymas ir problemos paieška apgraibomis, ypač nepatyrusiems meistrams neduoda naudos.

Instrukcijų nesilaikymas

Bandant remontuoti prietaisą, būtina atidžiai laikytis gamintojo instrukcijų.

Jei to nepadarysite, galite dar labiau sugadinti įtaisą ar net susižeisti. Prieš bandydami atlikti bet kokį remontą, visada atidžiai perskaitykite instrukcijas.

Aišku, tai neatrodo kaip smagi patirtis, tačiau 5 - 15 minučių, kurių, tikriausiai, reikės susipažinimui su informacija, gali padėti sutaupyti dar daugiau laiko darbo metu. Galbūt ten žodis – žodin bus aprašyta jūsų problema?

Saugos priemonių nepaisymas

Darbų sauga yra išrasta dėl profesionalų, kurie pažįsta įrankius, darbo aplinką ir techniką. Tad jos laikytis neprofesionalams tik dar labiau būtina.

Prietaisų remontas gali būti pavojinga užduotis. Daiktai gali iškristi, užkristi. Būna aštrių, sunkių, nepatogiai išimamų detalių, karštų, su elektros įtampa veikiančių įrenginių.

Visada dėvėkite tinkamas saugos priemones, pavyzdžiui, pirštines ir apsauginius akinius bei įsitikinkite, kad laikotės visų gamintojo instrukcijose nurodytų saugos procedūrų. Pasiruošimas užims vos kelias papildomas minutes, bet apsaugos nuo didelių problemų.

Reguliarios techninės priežiūros pamiršimas

Reguliari techninė priežiūra yra labai svarbi norint, kad prietaisai apskritai negestų arba gestų rečiau ir mažiau. Daugelis žmonių nekreipia dėmesio į reguliarią techninę priežiūrą, todėl jų technika dėvisi (galbūt net greičiau laiko), o vėliau tenka užsisakyti brangiai kainuojančias remonto paslaugas, kurių buvo įmanoma išvengti.

Svarbu laikytis gamintojo rekomenduojamo tech. aptarnavimo grafiko ir reguliariai atlikti techninės priežiūros užduotis, pavyzdžiui, valyti filtrus, išplauti šiukšles ir kita.

Bandymas atlikti sudėtingus remonto darbus

Kai kuriuos remonto darbus geriausia patikėti profesionalams. Bandydami savarankiškai atlikti sudėtingą užduotį, tik dar smarkiau rizikuojate, jog kažkas - nepasiseks.

Jei neturite patirties prietaisų remonto srityje, geriausia pasikonsultuoti su profesionalu.

Galutinės mintys

Buitinės technikos remontas – finansiškai naudingas sprendimas, tačiau svarbu jį atlikti saugiai. Išvengę dažniausiai daromų klaidų, galite sutaupyti laiko, neeikvoti tiek jėgų ir pinigų bei užtikrinti, kad jūsų buitinė technika bus suremontuota teisingai iš pirmo karto. Jei neturite patirties prietaisų remonto srityje, visada geriausia pasikonsultuoti su profesionalu.

Bendrovėje „Salvata“ siūlome greitas ir patikimas visų tipų buitinės technikos prietaisų remonto paslaugas. Mūsų patyrusių technikų komanda yra apmokyta diagnozuoti ir taisyti įvairią techniką, įskaitant šaldytuvus, skalbimo mašinas, džiovykles, orkaites ir kita. Susisiekite su mumis šiandien, kad suplanuotumėte remontą ir išvengtumėte didesnių nuostolių!

Užs.Nr. 2115

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video