Didžiausia pasaulyje pieno eksportuotoja „Fonterra“ traukiasi iš „Rokiškio sūrio“ (0)

Publikuota: 2024-04-19 Kategorija: Verslas
Didžiausia pasaulyje pieno eksportuotoja „Fonterra“ traukiasi iš „Rokiškio sūrio“
Rokiškio Sirena nuotr. / AB „Rokiškio sūris“

Iš vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Rokiškio sūris“ traukiasi strateginė investuotoja, didžiausia pasaulyje pieno eksportuotoja – Naujosios Zelandijos kompanija „Fonterra“, turėjusi 10 proc. akcijų.

Bendrovė akcijas už 7,9 mln. eurų parduos „Rokiškio sūriui“ (2,2 euro už akciją), per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Rokiškio sūris“. Šis jas planuoja supirkti gegužę per „Nasdaq“ vertybinių popierių biržos oficialaus siūlymo rinką.

„Strateginis investuotojas „Fonterra“ nusprendė su savo mažumos dalimi pasitraukti iš „Rokiškio sūrio“ kapitalo, vykdydamas ilgalaikę strateginę investicijų peržiūrą. Pieno perdirbime ir produktų prekyboje bus bendradarbiaujama toliau abiem šalims priimtinomis ir naudingomis sąlygomis“, – teigiama pranešime. 

2019 metais skelbta, kad „Fonterra“ atsisako dalies partnerysčių, tačiau su „Rokiškio sūriu“ planuoja plėtrą. „Verslo žinios“ tuomet skelbė, kad ne visai plėtrai pasiteisinus, „Fonterra“ peržiūri susitarimus su partneriais ir atsisako dalies valdomo turto.

„Rokiškio sūris“, į kurį „Fonterra“ investavo daugiau nei 7 mln. eurų, teigė, kad dialogas vyksta dėl naujų projektų, kurių iki tol šalyje nebuvo.

2017 metų pabaigoje Olandijoje registruota „Fonterra“ antrinė įmonė „Fonterra (Europe) Cooperatie“ už daugiau nei 7 mln. eurų įsigijo 10 proc. „Rokiškio sūrio“ akcijų. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video