Fejerverkai: patarimai, kaip išsirinkti (0)

Publikuota: 2023-10-23 Kategorija: Verslas
Fejerverkai: patarimai, kaip išsirinkti
pixabay.com / Asociatyvi nuotr.

Visi mėgstame fejerverkus. Nesvarbu, ar tai paprasčiausias stebėjimas, kaip tėtis įžiebia fejerverką namo kieme, ar profesionalus Naujųjų metų išvakarių šou, kurio metu naktinis dangus nušvinta akinančiu šviesos ir garso reginiu, fejerverkai jau tūkstančius metų yra mūsų gyvenimo dalis. Šiandien mes turime daugybę progų švęsti, nesvarbu, ar tai būtų vestuvės, gimtadienis, ar kultūrinis įvykis. Taigi, visiškai nenuostabu, kad fejerverkų populiarumas neblėsta.

Norėdami padėti jums kuo efektyviau pasirinkti fejerverkus, parengėme koncentruotą patarimų sąrašą, kuriame supažindinsime su fejerverkų pasirinkimui skirtais aspektais.

Trumpa fejerverkų istorija

Maždaug prieš 2 000 metų iniciatyvus jaunas kinų vienuolis Li Tanas išsiaiškino, kad į bambuko ūglius supakavus šaunamųjų miltelių (dar vienas kinų išradimas), gaunamas didžiulis sprogimas. Tai buvo naudojama piktosioms dvasioms atbaidyti ir greitai tapo tradicinių švenčių dalimi. Į mišinį pridėjus įvairių cheminių medžiagų, atsirado įvairių spalvų ir kibirkščių. Pirmieji tikrieji fejerverkai buvo raketos, o šie spalvingi ir triukšmingi sprogimai ore neprarado savo žavesio bei populiarumo net ir praėjus 1500 metų.

Tačiau italai iš tiesų pasistengė, kad iš paprastų miltelių vamzdelyje būtų galima padaryti kažką, kas ne tik sukeltų tikrus sprogimus, o taip pat galėtų nustebinti ir pradžiuginti žmones. Jie sukūrė aviacinius sviedinius, kuriuos buvo galima paleisti pagrindine raketų sistema ir kurie sprogdavo, sukeldami ryškių spalvų debesis. Šis hipnotizuojantis reginys ir šiandien traukia žiūrovus, ir nors vis dar yra keletas spalvų, kurias pagaminti sudėtinga (pavyzdžiui, tamsiai žalia), šiais laikais fejerverkai gali nudažyti padangę visomis vaivorykštės spalvomis ir sukurti nepakartojamus efektus.

Kokioms šventėms puikiai tinka fejerverkai?

Fejerverkų šou gali pagerinti bet kokią šventę. Tradiciškai visame pasaulyje jie naudojami per kultūrines šventes, pavyzdžiui, kinų Naujuosius metus, Diwali ir Naujųjų metų išvakares.

Kita vertus, šiandien fejerverkus į dangų leisti mėgstame bet kokia proga. Viena iš šiuolaikiškesnių švenčių yra laukiamo vaikelio lyties atskleidimo vakarėlis, kai spalvotais rožiniais arba mėlynais fejerverkais pranešama apie būsimą berniuką arba mergaitę. Gimtadienio vakarėliai ir vestuvės taip pat yra puiki dingstis fejerverkų šou surengti. Tiesą sakant, bet kokia džiugi proga yra puiki priežastis į dangų paleisti ne vieną spalvingą fejerverką.

Teisiniai aspektai

Įsigydami ir naudodami fejerverkus turite nepamiršti keleto svarbių teisinių dalykų.

Kokio tipo fejerverkus galiu įsigyti?

Fejerverkai skirstomi į skirtingas kategorijas:

  • F1 - tai labai paprasti, nedidelės galios fejerverkai, pavyzdžiui, vakarėlių fejerverkai ir kalėdinės petardos. Juos paprastai saugu naudoti visiems, jei laikomasi tinkamų saugumo taisyklių.
  • F2 - tai sodo fejerverkai, kuriuos galima naudoti nedidelėje maždaug 5-8 metrų erdvėje. Jie yra palyginti nedidelės galios, tačiau vis tiek gali būti pavojingi, jei yra netinkamai naudojami arba nesaugiai išmetami.
  • F3 – šios kategorijos fejerverkuose yra didesnė sprogstančių medžiagų koncentracija, todėl jie sukuria didesnius sprogimus, daugiau kibirkščių ir jie taip pat skrieja į didesnį aukštį. Tokiems fejerverkams naudoti jums reikės didesnės erdvės, kartais iki 25 metrų, kad būtumėte atokiau nuo didelių sprogimų.
  • F4 - šios kategorijos fejerverkus gali įsigyti tik licencijuoti pirotechnikos profesionalai, jie neparduodami eiliniams vartotojams.

Kada galite leisti fejerverkus?

Fejerverkus galite naudoti ištisus metus, tačiau yra apribojimų, kada juos galite leisti. Fejerverkai turi būti baigti iki 20 arba 22 val. vakaro, priklausomai nuo miesto, kuriame jie yra leidžiami. Ši sąlyga negalioja gruodžio 31 d., kuomet vyksta Naujieji metai.

Skirtingos fejerverkų rūšys

Dabar, kai susipažinome su pagrindine informacija, apžvelkime skirtingus fejerverkų tipus. Atsižvelgdami į tai, ką minėjome anksčiau apie skirtingas kategorijas, čia aptariami fejerverkai priskiriami tik F3 ir žemesnei kategorijai, o ne F4 (tik profesionaliam naudojimui).

Nebrangūs fejerverkai

Norint sukurti įspūdingą reginį, nebūtina išleisti šimtų ar net tūkstančių eurų. Nebrangūs fejerverkai sukurti taip, kad už savo išleistus pinigus galėtumėte gauti maksimalų efektą. Nebrangių fejerverkų ieškokite tik patikimose parduotuvėse - venkite pirkti internetu, nebent esate visiškai tikri dėl pardavėjų patikimumo. Net ir pigiausi fejerverkai turi atitikti CE ir BS saugos standartus. Taigi, prieš iššaudami fejerverkus, patikrinkite, ar jie turi šiuos svarbius saugos ženklus.

Tokie fejerverkai kainuoja mažiau nei dešimt eurų. Ieškokite specialių akcijų ir nuolaidų. Tai padės jums surengti puikų fejerverkų šou už mažiau nei 100 eurų.

Antžeminiai fejerverkai

Yra du pagrindiniai fejerverkų tipai - oro fejerverkai ir antžeminiai fejerverkai. Pastariesiems priklauso tokie fejerverkai kaip „ugnikalniai“, „Catherine Wheels“ ir minos. Jų sukuriamas reginys paprastai būna pažemėje (nuo žemės paviršiaus pakyla iki 3-6 metrų aukščio), be to, išskyrus minas, jie dažnai būna mažiau triukšmingi. Tai puikūs pasirinkimai, o dėl mažesnio galingumo jie taip pat tinka, jei jūsų kiemo erdvė yra ribota. Tačiau galingos minos, tokios kaip „Shock Wave“ ar „The Beast“, yra labai triukšmingos, ir taip pat gali sukurti įspūdingus fejerverkų šou ore.

Raketos

Tai yra tradiciniai fejerverkai, kurie sulaukia bene didžiausio populiarumo. Šie fejerverkai yra pripildyti didelės sprogstamosios galios milteliais, aukštai pakyla į dangų, kur sukuria vieną ryškiausių fejerverkų šou. Todėl nenuostabu, kad tokias raketas galite pamatyti kiekviename fejerverkų šou. Tuo tarpu didelės raketos yra labai galingos, jos sukuria didžiulį žvaigždžių pliūpsnį ir ypatingai didelį sprogimą.

Šias dideles raketas galite derinti su mažesnėmis, ne tokiomis galingomis, kad sukurtumėte daugiapakopį efektą. Jei planuojate naudoti raketas savo rengiamoje šventėje, svarbiausias patarimas - naudoti tinkamai suprojektuotus raketų vamzdelius, kurie suteiktų daugiau patogumo ir saugumo.

Minos

Anksčiau trumpai užsiminėme apie minas. Jos puikiai tinka, jei mėgstate didelį garsą. Minos dažnai naudojamos šventės finalinei daliai arba atidarymui. Galite rinktis fontano tipo minas, kurios prieš sprogdamos sukuria fontano efektą, arba minosvaidžio minas, kurios veikia būtent taip, kaip ir manote – su dideliu trenksmu! Dvigubo efekto minos pasižymi keliais efektais ir veikia ilgiau. Jos gali būti labai naudingos jūsų fejerverkų šou, suteikiant jam dar daugiau žavesio ir išskirtinumo.

Kompleksiniai fejerverkai

Kompleksiniai fejerverkai turi vieną dagtį, jungiančią kelis fejerverkus į vieną. Tiesiog uždegate fejerverką ir leidžiate jam sukurti įspūdingą pasirodymą. Šie fejerverkai puikiai tinka pagrindinei šventės daliai. Jei norite maksimalaus efekto, bet turite nedidelį biudžetą, kompleksiniai fejerverkai yra geriausias pasirinkimas. Kartais jie dar vadinami vieno uždegimo fejerverkais. Kadangi reikia uždegti tik vieną fejerverką, jie paprastai yra saugesni nei atskiri fejerverkai, kuriuos reikia uždegti atskirai. Be to, tai suteikia kur kas didesnį patogumą.

Dideli ir garsūs fejerverkai

Dideli ir garsūs fejerverkai yra labai galingi. Jie idealiai tinka šventės finalui. Tokiuose fejerverkuose, kaip „Beast“, yra daugiau miltelių („Beast“ atveju - ne mažiau kaip 800 g), todėl jie sukelia daug didesnį sprogimą. Jei ketinate naudoti garsų fejerverką, įsitikinkite, kad visi stovi gerokai atokiau ir kad laikotės saugumo taisyklių.

 

Užs. nr. 2414.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video