Gražios odos paslaptis – kosmetika su vitaminu C (0)

Publikuota: 2022-06-28 Kategorija: Verslas
Gražios odos paslaptis – kosmetika su vitaminu C
Organizatorių nuotr. / Gražios odos paslaptis – kosmetika su vitaminu C

Vitaminas C yra vienas geriausiai moksliškai ištirtų kosmetikos priemonių ingredientų. Tai daroma ne veltui – jau nuo seno yra žinoma, kad būtent šis mikroelementas yra ne tik labai reikalingas visam kūnui, bet ir suteikia veido odai sveikatos bei grožio. Kada tikslinga naudoti priemones su šiuo ingredientu ir kokias problemas tai padeda spręsti pasakoja grožio namų „Esteskin“ įkūrėja Laura Los. 

Vitaminas C – ir jaunam, ir senam

Vargina papilkėjusi, greitai raustanti ir spindesį praradusi oda? O galbūt pastebėjote, kad lėčiau gyja žaizdelės, odoje pastebite uždegiminių reakcijų? Tokie ir panašūs simptomai signalizuoja, kad jums trūksta vitamino C. Moksliškai įrodyta, kad vartojant šio mikroelemento papildus, vitaminą C pirmiausia  įsisavina visi svarbiausi kūno organai ir tik tuomet dalis jo atitenka žmogaus odai. Todėl rekomenduojama papildomai aprūpinti odą šiuo vitaminu. Tam puikiai tinka įvairios kosmetikos priemonės, kurių viena iš sudedamųjų dalių yra ir šis mikroelementas.

„Vienintelė biologiškai aktyvi vitamino C forma yra vadinama askorbo rūgštimi ir ji yra vienas iš efektyviausių antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais, neutralizuoja neigiamą aplinkos poveikį mūsų odai“, – sako Laura Los.

Kasdien visų žmonių oda susiduria su toksinais, aplinkos tarša, stresu ir panašiais neigiamais faktoriais. Būtent todėl šis vitaminas tinka ir jauniems, ir vyresniems asmenims. Juo gali būti papildytos beveik visos odos priežiūros priemonės – nuo prausiklių iki veido kaukių bei serumų. Vienas iš tokių yra C-flush serumas, kuris efektyviai mažina senėjimo požymius, padeda odai regeneruotis bei apsisaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Tai tinkama priemonė norint neutralizuoti senėjimo padarinius. 

Padeda spręsti įvairias odos problemas

Vitaminu C praturtinta kosmetika yra saugi naudoti, o ir pertraukų daryti nėra būtina. Pastebima, kad ilgainiui oda pradeda sveikai švytėti, mažėja mimikos raukšlelių, šviesėja pigmentinės dėmės, paakių sritis. Vitaminas C gali padėti net mažinti nedidelius randelius, regeneruoti odos ląsteles, slopinti aknę ir kitus uždegiminius procesus. Šis mikroelementas gali tapti veiksminga kuperozės profilaktika bei padėti efektyviai kovoti su fotosenėjimu.

„Yra mitas, kad šio vitamino reikia vartoti rudenį ir žiemą, tačiau moksliškai įrodyta, kad jis itin veiksmingai sustiprina apsaugą nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. Tai reiškia, kad galima naudoti vitaminu C praturtintą kosmetiką, o ant viršaus tepti apsauginius SPF kremus. Ir taip bus užtikrinama stipresnė apsauga nuo saulės“, – atskleidžia Laura Los. 

Kaip išsirinkti kosmetikos priemones su vitaminu C?

Nors gali atrodyti, kad išsirinkti šiuo mikroelementu praturtintą kosmetiką nereikia specifinių žinių, tačiau būtina paisyti keletos svarbių taisyklių. Yra žinoma, kad vitaminas C gali sukelti alerginę reakciją, todėl rekomenduojama atlikti jautrumo testą. Tai reiškia, kad pirmiausia nedidelį kiekį priemonės reikėtų užtepti nedideliame odos plote, tuomet stebėti ar neprasideda alerginė reakcija, ar oda nerausta, netinsta ir panašiai. Jei per parą jokia reakcija nepasireiškia – priemonė jums tinkama.

Taip pat labai svarbu pasirinkti sertifikuotą ir visus kokybės standartus atitinkančią kosmetiką. Geriausia dėl to kreiptis į profesionalų kosmetologą, tačiau jei tokios galimybės nėra, Laura Los pataria atkreipti dėmesį į vitamino C koncentraciją. Naudojimui namuose ir pirmai pažinčiai su askorbo rūgštimi, geriau pradėti nuo nedidelės koncentracijos – 5-10%. Jei oda plonesnė, nereaktyvi arba jau yra pasiruošusi aktyvesniam poveikiui, galima pasirinkti kosmetikos priemonę, kurioje Vitamino C koncentracija yra 15%. Tuo tarpu askorbo rūgštis, kurios koncentracija 20% ir didesnė, jau veikia kaip šveičiamoji priemonė ir yra nerenkomenduojama plonai, jautriai ir probleminei odai.

Užs. Nr. 1797

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video