Griovimo darbai bute – nuo A iki Z (0)

Publikuota: 2022-09-20 Kategorija: Verslas
Griovimo darbai bute – nuo A iki Z
Organizatorių nuotr. / Griovimo darbai bute – nuo A iki Z

Anksčiau ar vėliau atsinaujinti norime visi. Senos infrastruktūros butų mūsų šalyje nestinga, taigi, ir noras juos atnaujinti patiems nebėra naujiena. Visgi, tam, kad atnaujinti išplanavimą ir sukurti kažką naujo bei modernaus, dalį, o kartais netgi viską reikia pašalinti ir pertvarkyti. Planuojate savo namuose keisti viską arba bent dalį nuo nulio ir ieškote atsakymų? Šis straipsnis kaip tik jums, jeigu gyvenate bute!

1. Neskubėkite imtis darbo patys

Nors griovimo darbai gali pasirodyti juokų darbas - taip nėra. Viskam reikia atidžiai pasiruošti, o prieš tai darant – dar ir pasidomėti. Ypač, jeigu gyvenate bute, turėtumėte atsižvelgti į daugiau aspektų negu įprasta. Vienas iš jų – įvertinti savo galimybes - nuo finansinių iki infrastruktūrinių.

2. Įvertinkite galimybes tam pasitelkdami ekspertų pagalba

Nors finansines galimybes tenka pasverti anksčiau patiems, apskaičiuoti remonto sąlygas ir aplinkybes reikia atidžiai bei dažniausiai su ekspertų pagalba. Tam, kad ramia sąžine galėtumėte teikti paraišką plano sudarymui, turite įvertinti kokio masto yra ir kokių nuostolių gali atnešti numatyti griovimo darbai. Nepaslaptis, jog vienos iš sienų griovimas gali atnešti daug daugiau nuostolių negu kitų sienų griovimas. Šiuo atveju, pagrindinės laikančiosios arba kitaip kapitalinės sienos griovimas gali tapti iššūkiu. Nustatyti kuri siena yra laikomoji „iš akies“ taip pat nėra lengva, tad tam veikiausiai bus reikalingas pastato projektas arba netgi specialistas, kuris pagal išplanavimo duomenis galės tai nustatyti. Renkantis kapitalinį remontą būtina pasitarti su ekspertu ir gauti jo analizės išvadą vėliau. Na, o, jeigu nusprendėte griauti kitas sienas – galite tiesiai eiti prie kito žingsnio.

3. Įspėkite kaimynus

Prieš pateikiant projektą ekspertizei, įspėkite savo kaimynus bei gaukite jų sutikimą. Kadangi jūsų butas yra visiems, jums ir jūsų kaimynams, priklausančiame bendrame pastate, laikančioji siena taip pat yra neatsiejama viso pastato infrastruktūros dalis. Jos neatsakingas išgriovimas gali paveikti ne tik jus. Taigi, turėkite omenyje, jog jums bet reikės daugiau negu pusės namo gyventojų sutikimo prieš pradedant kapitalinį remontą.

4. Reikalingi dokumentai

Norint vykdyti griovimo darbus bute yra didelė tikimybė, kad jums taip pat bus reikalingas patalpos griovimo projektas. Kapitalinio remonto metu, jis yra būtinas. Kitais atvejais, gali užtekti ir aprašo. Vis dėlto, kiekvienoje situacijoje gali pasitaikyti išimčių ruošiant reikalingus dokumentus. Pastatai bei butai gali būti skirtingi, jų būklė, situacija ir stovis gali itin skirtis. Tad, niekad nebijokite papildomai pasikonsultuoti su specialistais dėl visų reikalingų dokumentų.

5. Palikite įspėjamąjį skelbimą

Vienas iš suprantamiausių, bet turbūt ir dažniausiai pamirštamų žingsnių atliekant remontą yra aplinkinių gyventojų perspėjimas dėl atliekamo remonto pastate, nurodant kuriuo metu ir kiek laiko preliminariai jis gali vykti. Nepaisant to, neužmirškite triukšmo prevencijos normų daugiabučiuose. Gerbkite savo kaimynus, jų kantrybę bei laiką, pasirinkdami tinkamą paros metą remonto darbams.

6. Rinkitės profesionalią pagalbą

Galų gale, kad ir kaip banaliai tai nuskambėtų, nesiimkite griauti sienų patys. Griovimo darbus daug sparčiau ir estetiškiau gali atlikti profesionalai. Jeigu svarstote apie kapitalinės sienos griovimą visuomet apie tai praneškite paslaugų tiekėjui, kadangi šis darbas yra atsakingas ir jam turi būti paskirtas kvalifikuotas remonto vadovas.

Išvenkite baudų ir atnaujinkite savo butą pagal jūsų poreikius atsakingai. Na, o, kad jūsų sprendimai būtų sėkmingi, nepamirškite apie savo aplinkinius ir kontroliuokite savo veiksmus su ekspertų pagalba.

https://griovikai.lt/vidaus-griovimo-darbai

Užs. Nr. 1893

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video