Įteikti „Rokiškio verslo aitvarų“ apdovanojimai, Metų vadove paskelbta Iveta Aukštuolienė (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-10 Kategorija: Verslas
Įteikti „Rokiškio verslo aitvarų“ apdovanojimai, Metų vadove paskelbta Iveta Aukštuolienė (foto)
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / UAB „Lašų duona“ direktorei I. Aukštuolienei įteiktas „Metų vadovės“ apdovanojimas

Ketvirtadienio vakarą į Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos salę rinkosi rajono verslininkai. Trečią kartą vykusiame „Rokiškio verslo aitvarų“ apdovanojimų vakare padėkota kuriantiems darbo vietas, remiantiems kultūros, sporto renginius, prisidedantiems prie rajono augimo verslo atstovams.

 Steigs Rūmų filialą

„Verslas yra valstybės ekonomikos variklis ir tai kasdien turime sakyti drąsiai ir garsiai, kad girdėtų visų lygių politikai“, – dėkodamas vystantiems stiprius ir didelius verslus ir tiems, kurie tik žengia pirmus žingsnius pradėdami savo veiklą, sakė Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentas Sigitas Gailiūnas vylėsi, kad artėjant Prezidento, Parlamento rinkimams, valdžia į kuriančius verslą žiūrės pozityviau, linkėjo, kad tas pozityvumas išliktų ir po rinkimų. Pasveikinęs su pasiekimais, S. Gailiūnas linkėjo Rokiškio verslui klestėti, augti ir pritraukti daugiau investicijų bei investuoti patiems. „Jeigu Rokiškyje nebeturėsite kur dėti pinigų, yra Panevėžys, Utena, kiti miestai – galėsite pinigus ne užkasti, o sėkmingai investuoti“, – sakė Panevėžio PPAR prezidentas. S. Gailiūnas palaikė mero išsakytą mintį, kad Rokiškis pribrendo turėti Panevėžio filialą bei kvietė tapti Rūmų nariais, kad kuriančių verslą balsas būtų labiau girdimas ir atstovaujamas.    

Grožio srityje

 Verslo pasiekimai buvo vertinami 10 nominacijų, apdovanojimus įteikė meras R. Godeliauskas. „Verslios moters“ apdovanojimą atsiėmė grožio studijos „MyTime“ įkūrėja Justina Vingrienė. Po studijų į Rokiškį sugrįžusi moteris paskatinta šeimos, laimėjusi savivaldybės paramą smulkiajam verslui, ėmėsi savo veiklos grožio srityje. Justina yra laimėjusi ne vieną meistrės titulą, savo profesiniais įgūdžiais dalinasi su Rokiškio profesinio mokymo centro moksleivėmis.

Pati sau bosė

Nominacijos „Pats sau bosas“ laimėtoja Kotryna Laucytė „Levandų Vanagynės“ puoselėtoja. 10 metų renginių organizavimu užsiimanti Kotryna – dekoratorė, interjero projektuotoja, dizainerė sodyboje organizuoja šventes, edukacijas. Moteris sakė, kasd laiko save labiau ne verslininke, o amatininke. Veiklą pradėjo nuo mažų žingsnių, tačiau netrukus skaičiuos 10-metį. „Kartais galvoju apie darbą nuo 8 iki 17 val., su savaitgaliais ir šventėmis, bet manau, kad gyventi sau būtų nuobodu, norisi kažką palikti po savęs“, – atsiimdama apdovanojimą sakė K. Laucytė.  

Lietuviškiausias pavadinimas

„Verslo startuoliu“ tapo UAB „Turtingas kampas“ direktorė Miglė Rijkhoek. Gyvenimą Nyderlanduose iškeitusi į Lietuvos provinciją, su šeima įkūrė  savo verslą – Rokiškyje atidarė vintažinių dekoro daiktų parduotuvę, apie kurią svajojo jau gyvendama užsienyje ir matydama daug butikų.

Už lietuviškiausią įmonės pavadinimą apdovanotas UAB „Penkios balos vandeny“ vadovas Algirdas Kazinavičius. Lietuviškiausią pavadinimą balsuodami rinko Rokiškio krašto gyventojai. Anot vadovo, šeimos verslo vandenyse galima suskaičiuoti penkias veiklas – žmona kuria dekoruotas dėžutes, taupykles, papuošalus, tapo paveikslus, anyta mezga vilnones kojines ir pirštines, Juodupėje veikia parduotuvė „Ponių laimė“, internete ji turi kitą pavadinimą – „Secret box“. Įmonės kolektyvas teikia ir reklaminio turinio kūrimo socialiniuose tinkluose paslaugas. Anot UAB „Penkios balos vandeny“ vadovo, versle daug rimtų reikalų, bet kartais reikia nusišypsoti, o užsakovai, išgirdę įmonės pavadinimą, išties pralinksmėja.

Plėtra Pandėlyje

Penktoji nominacija – „Už nuolatinę verslo plėtrą“, o jos laimėtoja – UAB „Pandmeta“ ir vadovas Aurelijus Ragauskas. Pandėlyje veikianti įmonė gamina nestandartinius metalo įrenginius, trečdalį produkcijos eksportuoja. Pasak vadovo, įmonės didžiausia turtas yra geri darbuotojai. Dėkodamas esamiems darbuotojams, A. Ragauskas vylėsi, kad jų pavyks pritraukti ir daugiau bei sėkmingai vystyti verslą.

Tona skanumynų

„Už šeimos verslą“ apdovanojimas skirtas UAB „Darola“ ir jos vadovui Pranui Blažiui. Apdovanojimą atsiėmė anūkas Renaldas Blažys. Renginio vedėjas juokavo, kad trečią dešimtmetį šeimos verslą puoselėjančio P. Blažio kepyklėlėje kasdien švenčiama Pyragų diena. Bendrovė per parą iškepa apie toną konditerijos gaminių. Prie parduotuvės-kepyklėlės įsikūrusi kavinė „Pagunda“ sujungta su žinomiausiu Rokiškio viešbučiu. Prano verslumą ir patirtį stengiasi perimti jo anūkas Renaldas, įkūręs svečių namus ir dar vieną gamybos cechą. Jo vadovaujama UAB „Everena“ gyvuoja jau 5 metus.

Draugiškiausia jaunimui

A. Kazinavičius kilo į sceną atsiimti dar vieno apdovanojimo – nominacijoje „Už jaunimui draugiškiausią verslą“ apdovanota UAB „ Rokvesta“. Švariosios energetikos srityje „Rokvesta“ žinoma daugiau kaip 10-metį. Įmonė žengia koja kojon su moderniausiomis technologijomis. Moksleivių vasaros atostogų metu įmonė kasmet suteikia galimybę jaunimui įgyti darbinės patirties.  

Istorinis gaminys

Už inovacijas versle apdovanota AB „Rokiškio mašinų gamykla“, vadovaujama Rimgaudo Kilo.  Perspektyvi naujų technologijų įgyvendintoja bendrovė yra viena didžiausių žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo įmonių Lietuvoje, joje dirba 143 darbuotojai. Praėjusių metų rugpjūčio 31-oji – istorinė diena, įeisianti į Rokiškio mašinų gamyklos istoriją. Tą dieną pradėtas gaminti naujausių technologijų kūrinys – biometanu ir elektra varomas traktorius.  

Šimtametės tradicijos

Krašto ambasadore tapo Laimutės Sadauskienės individuali įmonė. Šakočių meistrės gaminiai  mėgstami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Įmonės vadovė sako, kad jos šakočių išskirtinumas – meilė konditerijai ir kūrybai. Juodupėje įsikūrusi įmonė pasitinka 28-tus gyvavimo metus, joje dirba per 20 žmonių. Čia kepami  ne tik šakočiai, bet ir kiti  šimtametes gamybos tradicijas turintys skanėstai: grybukai, meduoliai, aguonų vyniotinis, plikytos tešlos riestainiai. Pernai „Žaliosios savaitės“ parodoje Berlyne iškeptas rekordinis 45 kg svorio šakotis.

Metų vadovė

„Metų vadove“ tapo Iveta Aukštuolienė, vadovaujanti UAB „Lašų duona“. 25-erius veiklos metus skaičiuojančios įmonės veikla perduodama iš kartos į kartą. Įmonė pati augina rugius, kviečius, mala miltus, kepa duonos bei pyrago gaminius, pagal gamyklos darbuotojų receptūras pagamintos produkcijos didžioji dalis eksportuojama į kitas šalis. Įmonės, kurioje dirba 120 žmonių, veiklos filosofija orientuota į sveiką produktą ir sveiką aplinką. Šios nominacijos laimėtoją balsuodami rinko ir rokiškėnai, jų balsai ir lėmė nugalėtoją.

Papildė nauji nariai

Renginyje pranešimą apie ES finansavimo verslui galimybes Vilniaus prekybos pramonės ir matų rūmų prezidentė Laura Aldonė. „Rokiškio verslo aitvarų“ apdovanojimų vakare pasveikinti Rokiškio bendradarbystės centro „ Spiečius“ naujokai, ji papildė 11 narių. Renginio dalyviams koncertavo Saulius Lipčius, Nerijus Masevičius ir Teodoras Lipčius.   

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video