Kaip įsirengti laistymo sistemą sodyboje? (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Verslas
Kaip įsirengti laistymo sistemą sodyboje?
Organizatorių nuotr. / Kaip įsirengti laistymo sistemą sodyboje?

Gyvenant sodyboje, visada tenka kažką laistyti, jei ne daržovių lysves, bent jau gėles ir žolytę. Tačiau net kai sodyboje turite centrinį vandens tiekimą, sistemai ne visada pakanka reikiamo slėgio laistymui. Kad sodyboje efektyviai veiktų laistymo sistema, reikia gero vandens slėgio. Priešingu atveju sistemos purkštuvai neveiks arba laistymo plotai, kuriuos galėsite pasiekti bus nedideli.

Todėl dažniausiai laistymui išgręžiamas šulinys arba įrengiamas specialus konteineris, į kurį nedideliu slėgiu pripildomas vanduo iš bendros sistemos, o vėliau, naudojant elektrinį vandens siurblį, laistomas sodas. Todėl gyvenantiems sodybose dažnai kyla logiškas klausimas, kuris buitinis siurblys tinkamiausias laistymui?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vandens siurblį?

  • Renkantis laistymo siurblį, reikia žinoti vandens kokybę. Švariu laikomas geriamasis vanduo, gaunamas iš vandens tiekimo sistemos arba išpumpuojamas iš šulinio ar rezervuaro. Nešvarus reiškia tvenkinio ir upių vandenį su smėlio ir dumblo dalelėmis. Švaraus vandens siurbliai gali sugesti, jei į juos patenka 3 - 5 mm dydžio priemaišų. O nešvaraus vandens įranga skirta naudoti būtent tokiomis sąlygomis. Norint paimti vandenį iš labai nešvarių vandens telkinių, reikia naudoti specialius drenažo siurblius su malūnėliais, kuriais galima sumalti dumblius, lapus ir žolės stiebus.
  • Antras svarbus parametras yra siurblio galia. Drėkinimui naudojama siurbimo įranga turi siurbti ne mažiau kaip 3-5 l/val. kiekvienam drėkinamo ploto kvadratiniam metrui. Tai yra, norint drėkinti 4, pageidautina turėti įrenginį, kurio našumas būtų apie 2 m³ / h. Tai gana kuklios charakteristikos, ir didžioji dauguma siurblių atitinka tokius reikalavimus.
  • Bet čia būtina atsižvelgti į trečią svarbų parametrą - slėgį. Kad sode ar darže įrengtas purkštuvas purkštų 5-10 metrų, o po savimi nepiltų vandens, reikia sukurti stiprų slėgį. Tam reikia pakankamai jėgos.

Šiandien rinkoje yra daug įvairių modelių. Visi jie skiriasi dizaino ypatybėmis, nuo kurių priklauso ir vandens siurblio kaina. Kiekvienas tipas skirtas tam tikriems tikslams pasiekti, todėl nebus sunku pasirinkti tinkamą. Visi vandens siurbliai skirstomi į buitinius ir profesionalius. Pirmieji yra maži ir lengvai naudojami. Jie tinka sodybų sodų laistymui. Antrasis naudojamas gamyboje. Jie išsiskiria sudėtingesniu dizainu ir tam tikromis valdymo ypatybėmis.

Užs. Nr. 1767

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video