Kaip pagerinti žvejybos patirtį nuosavame tvenkinyje? (0)

Publikuota: 2022-04-25 Kategorija: Verslas
Kaip pagerinti žvejybos patirtį nuosavame tvenkinyje?
Rokiškio Sirena nuotr. / Kaip pagerinti žvejybos patirtį nuosavame tvenkinyje?

Žvejyba nuosavame tvenkinyje tikrai ne visuomet yra tokia lengva, kaip gali pasirodyti. Siekiant malonios patirties, reikia pasirūpinti ne tik tuo, jog žvejoti būtų patogu, bet ir tvenkinyje gyvenančių žuvų sveikata, kadangi tik tuomet galėsite tikėtis gero laimikio. Taip pat žvejybai didelį poveikį turi ir aplinkiniai veiksniai – metų laikas, oro slėgis ar net mėnulio fazės. Visi šie veiksniai nepriklauso nuo mūsų ir mes jų pakeisti negalime, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tuos, kuriuos galime kontroliuoti. Taigi, kaip tik šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų, kuo būtų galima pasirūpinti, kad žvejybos patirtis nuosavame tvenkinyje būtų kaip įmanoma geresnė. 

Šėryklos žuvims

Jei turite savo tvenkinį, būtina, jog žuvys gautų pakankamai pašaro, kadangi taip palaikysite gerą žuvų sveikatos būklę bei neužteršite vandens telkinio. Šiam tikslui itin gali praversti šėryklos žuvims – žvejybos įrankiai, kurie dozuoja nustatytą pašaro dalį bei ją tiekia jūsų tvenkinyje esančioms žuvims. Žinoma, priklausomai nuo auginamų žuvų rūšies, reikalingas maisto kiekis kiekvienai iš jų gali skirtis, todėl žmogus gali pats jį pakoreguoti. Šėryklos gali itin pasitarnauti ir tuomet, jei planuojate tvenkinį palikti be priežiūros keletui dienų – šie įrankiai tikrai neleis žuvims badauti. Tiesa, kadangi šėryklų pasirinkimas yra be galo didelis, kartais išsirinkti sau tinkamiausią gali būti kiek sunku. Tokiais atvejais rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalais, kurie geriausiai patars, kokios formos šėrykla jums tiktų labiausiai. 

Patogi vieta prisėsti

Ne paslaptis, jog žvejyba dažnai yra kantrybės reikalaujantis užsiėmimas, todėl malonesnei patirčiai užtikrinti rekomenduojama pasirūpinti patogia vieta prisėsti. Šiuo metu galima rasti pačių įvairiausių kėdžių bei krėslų žvejybai, kurie yra ne tik patogūs sėdėti, bet gali turėti ir specialius porankius su gėrimų laikikliais. Negana to, šios kėdės bei krėslai yra sulankstomi bei lengvi, kas leidžia jas patogiai pernešti iš vienos vietos į kitą. Visgi, renkantis būtinai atsižvelkite į tai, kokią maksimalią apkrovą patinkanti kėdė ar krėslas gali atlaikyti. Norintiems maksimalaus komforto, galite pasirūpinti ir sulankstomu staliuku, kuris itin pravers norint užkąsti. 

Meškerės laikiklis

Natūralu, jog laukdami, kol kažkas užkibs, meškerę ne visada laikysite rankose, norisi ją kažkur saugiai pasidėti. Tam idealiai tiks meškerių laikikliai bei stovai, kurių funkcija tvirtai bei stabiliai laikyti meškerę ant pasirinkto paviršiaus. Priklausomai nuo jūsų norų, laikikliai gali būti smeigiami į žemę, tvirtinami prie liktroso ar specialiai tam skirto stovo. Tvirtinant prie stovo, labai patogu, jog galima reguliuoti jo aukštį, ilgį bei pasvyrimo kampą. Visa tai suteikia papildomo komforto žvejojant bei kur kas palengvina visą procesą. Gera žinia ir tai, jog laikiklių meškerėms kaina yra prieinama tikrai visiems, todėl kiekvienas galės išsirinkti sau labiausiai patinkantį variantą. 

Dėklas ar dėžė žvejybos reikmenims

Siekiant, jog žvejyba būtų kaip įmanoma efektyvesnė, rekomenduojama įsigyti dėklą ar dėžę, specialiai pritaikytą susidėti įvairiems žvejybos reikmenims – plūdėms, masalams, jaukams, kabliukams, svareliams ir taip toliau. Įprastai šios dėžės turi daug skyrelių bei stalčiukų, kurie leis visas žvejybos priemones lengvai surūšiuoti ir sugrupuoti. Tai labai svarbu dėl to, nes netvarkingai sudėti daiktai dažnai gali net sutrukdyti pagauti laimikį, kadangi taip išvaistysite daug laiko reikiamo daikto paieškoms. Negana to, tokios dėžės ar dėklai apsaugo visus žvejybos reikmenis nuo išorinio poveikio – kaitrios saulės, vėjo ar kita.  

Pripučiama valtis

Jei jūsų tvenkinys yra pakankamai didelis ir norėtumėte išbandyti žvejybą ne tik krante, bet ir bet kurioje kitoje jo vietoje, tuomet jums gali patikti pripučiamos valties idėja. Ją rinkitės pagal tai, ar mėgstate žvejoti vienas, ar su draugų kompanija, bei ar jums bus reikalingas variklis – tuomet valtis turėtų būti su vieta jam. Visgi jei ežeras nėra labai didelis, variklis tikrai nėra būtinas elementas, užteks įprastų irklų. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės dar labiau pagerinti savo žvejybos patirtį nuosavame vandens telkinyje. Atsižvelkite į savo norus bei lūkesčius, jie padės geriau nuspręsti, kurie iš šiame straipsnyje nurodytų žvejybos reikmenų jums yra reikalingi. 

Užs.Nr. 1732

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video