Kaip sutaupyti ruošiantis Kalėdoms 2023 metais? Keletas praktinių patarimų (0)

Publikuota: 2023-11-28 Kategorija: Verslas
Kaip sutaupyti ruošiantis Kalėdoms 2023 metais? Keletas praktinių patarimų
istockphoto.com nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Kaip sutaupyti ruošiantis šių metų Kalėdoms? Ne tik mums smūgį sudavusi infliacija, bet ir ekologinės problemos kužda, kad reikia sąmoningiau galvoti apie šias šventes. Taigi, kaip pigiai praleisti 2023 metų Kalėdas? 

Naudokite jau turimas dekoracijas

Kaip pigiai papuošti namus Kalėdoms? Nepirkite naujų dekoracijų, tikime, kad sandėliuke ar rūsyje pūpso dėžės eglės žaislų ir kitų dekoracijų. Tiesa, jau lapkritį, iškart po Vėlinių, parduotuvės mus vilioja nuostabiomis kalėdinėmis dekoracijomis, kurioms sunku atsispirti, bet metas galvoti ne tik apie save, bet ir aplinkosaugą. Taip pat tai padės jums sutaupyti nemažą dalį pinigų.

Padarykite savo turimų dekoracijų reviziją – viską tvarkingai surūšiuokite ir atskirkite sugadintus papuošimus. Toks tvarkymasis leis įsitikinti, kad turite beveik viską, ko reikia, todėl galėsite lengviau atsispirti iš visų pusių viliojantiems parduotuvių pasiūlymams ir pirkti tik tai, ko jums reikia.

Pirkite dovanas iš anksto

Kokias pigias Kalėdines dovanas rinktis? Tik jūs geriausiai žinote, kuo džiaugsis jūsų artimieji. O jei šiais metais tenka dovanoti mažiau pažįstamam žmogui, pavyzdžiui, kolegai iš darbo, Kalėdinės dovanos iki 5 eurų gali būti puiki išeitis. Neišsigąskite, už 5 eurus galite nupirkti itin kokybiškas lietuviškas kojines, kurios tikrai neliks nepanaudotos. Be to, dovanomis rūpinkitės iš anksto. Pavyzdžiui, Juodojo Penktadienio išpardavimai gali būti puiki proga supirkti didžiąją dalį Kalėdinių dovanų.

Jei ieškote idėjų mažoms dovanoms, pvz., draugams, galite jas pasigaminti patys. Graži dovana bus, pavyzdžiui, rankomis keptų ir dekoruotų imbierinių sausainių pakuotė.

Pirkite internetu

Kainos fizinėse parduotuvėse dažnai yra daug didesnės nei randamų internete, todėl vertėtų keisti savo apsipirkimo įpročius, jei to dar nepadarėte. Atkreipkite dėmesį į kainų skirtumus, ypač jei perkate brangesnius žaislus ar elektroniką – šių prekių kainos skirtingose vietose gali skirtis net 20-30%. Tuo tarpu kojinės internetu – visai kas kita. Kainos dažniausiai nesiskiria, tačiau internete jūs galite matyti visą parduotuvės ar prekinio ženklo asortimentą, ko beveik niekada nepamatysite fizinėje parduotuvėje.

Be to, ieškodami dovanų internete, naudokite kainų palyginimo svetaines, kuriose vienoje vietoje surenkami pasiūlymai iš daugybės parduotuvių, leidžiantys išsirinkti geriausią pasiūlymą. Taip pat atkreipkite dėmesį į siuntimo išlaidas – kartais aukšta siuntimo kaina reiškia, kad pasiūlymas, kuris atrodė itin patrauklus, pasirodo, yra apgaulingas. 

Gerai apgalvokite savo valgiaraštį

Kalėdų, o ypač Kūčių vakarienės metu, mes iš esmės ragaujame tradicinius patiekalus, kuriuos gaminame metai iš metų, lygiai taip pat, kaip juos gamino jūsų mama ar močiutė. Pagalvokite, ar jūsų šeimai tikrai patinka kiekvienas iš šių patiekalų? Ar po Kalėdų jūsų šaldytuve neatsiranda daug likučių, į kuriuos niekas nebenori net pažiūrėti? Atidžiai išanalizuokite savo Kalėdinį valgiaraštį ir šį kartą ruoškite tik tuos patiekalus, kurių tikrai norite ir mėgstate. Bus pigiau, skaniau ir ekologiškiau. 

Susidarykite pirkinių sąrašą

Kalėdinių pirkinių sąrašas yra būtinas. Ir mes kalbame ne tik apie maisto prekes. Galite pradėti ruošti savo kalėdinį sąrašą daug anksčiau ir palaipsniui papildyti jį tuo, ko jums reikia ar ką naujo ir įdomaus sugalvojote. Taip pat įtraukite ir kitas išlaidas, pavyzdžiui, eglutę, dovanas ar dekoracijas, kurias jums reikia įsigyti. Taip matysite bendrą išlaidų sąrašą ir sąmoningiau planuosite likusį.

 

Užs. nr. 2485.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video