Kaip užtikrinti geriamojo vandens tiekimą kaimo sodyboje? (0)
Namas kaimo sodyboje yra daugelio žmonių svajonė, tačiau kartu iškyla problemos, kurių bute nėra: trūksta centrinio vandentiekio, kanalizacijos ir t.t. Patogumo kūrimas tampa galvos skausmu pačiam šeimininkui. Jis turi iškasti gręžinį ar šulinį, įrengti kubilą ir pan. O kad visa tai funkcionuotų, jam reikės vandens siurblio ar net kelių. Tai greičiausias ir patogiausias būdas išgauti vandenį iš šulinio ar laistyti sklypą.
Renkantis siurblį, reikia atsižvelgti į keletą savybių:
- Svarbiausia siurblio charakteristika yra jo našumas, t.y. kiek vandens gali išsiurbti per laiko vienetą. Kalbant apie siurblio galią, jie paprastai nurodo litrų (kubinių metrų) skaičių, kurį jis išsiurbia per minutę (valandą).
- Dar viena itin reikšminga detalė – maksimalus slėgis, nuo kurio reikšmės priklauso aukštis, iki kurio šis siurblys gali pakelti vandenį.
- Taip pat turėtumėte atsižvelgti į planuojamą vandens suvartojimą. Ši vertė priklauso nuo žmonių skaičiaus, vonios kambarių, sistemos hidraulinio pasipriešinimo, bei vandens suvartojančių techninių prietaisų esančių sodyboje.
- Be paties siurblio, jo veikimui valdyti ir stebėti reikalinga papildoma automatinė įranga. Pavyzdžiui, moderni įranga leidžia keisti veleno greitį, o tai leidžia ekonomiškiau jį eksploatuoti.
- Šiuolaikiniai siurbliai namams turi apsaugos nuo perkaitimo ir sauso veikimo sistemas. Jie išjungia darbą, jei įranga perkaista arba smarkiai nukrenta vandens lygis.
Siurbimo įranga gaminama iš skirtingų medžiagų: nerūdijančio plieno ar techninio polimero. Patikimiausi yra nerūdijančio plieno įrenginiai – jie atsparūs korozijai ir įvairiems mechaniniams pažeidimams. Daugiau informacijos ieškokite pardavėjo puslapyje.
Bendrieji siurblio projektavimo principai
Atsižvelgiant į vandens rezervuaro vietą, kurioje bus įrengiamas vandens siurblys, išskiriami paviršiniai ir panardinami modeliai. Kiekvienas siurblio tipas turi savo dizaino ypatybes, tačiau bendras visų siurbimo įrenginių veikimo principas yra vienodas. Įjungus variklį, korpuso viduje susidaro vakuumas. Dėl žemo slėgio vanduo įsiurbiamas į vakuuminę kamerą, juda į išleidimo vamzdį ir per jį jėga įstumiamas į žarną ar vamzdyną.
Be to, siekiant sutaupyti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į įrenginio energijos efektyvumą. Geras vandens siurblys gali tarnauti daugelį metų, o ekonomiškesni modeliai per šį laikotarpį sutaupys daug pinigų.
Užs. Nr. 1795