Kitą savaitę – 12 mln. paramos kvietimas nuosavoms saulės elektrinėms (0)

Publikuota: 2024-02-21 Kategorija: Verslas
Kitą savaitę – 12 mln. paramos kvietimas nuosavoms saulės elektrinėms
Rokiškio Sirena nuotr. / Saulės elektrinės

Kitą antradienį gyventojai sulauks naujo paramos kvietimo nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti, tam bus skirta 12 mln. eurų.

„Siekiame, kad nuosavą saulės elektrinę Lietuvoje turėtų kas trečias namų ūkis. Kritusios modulių kainos didina ženkliai atpigino elektrinių įrengimo kainas, dėl ko auga gyventojų susidomėjimas šia galimybe bei leidžia išplėsti paramos gavėjų ratą“, – pranešime sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Preliminariais Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, pernai  įsirengti 10 KW elektrinę kainavo apie 10 tūkst. eurų, o šiuo metu – 6 tūkst. eurų. Tai reiškia, kad parama pernai sudarė virš 32 proc., o šiuo metu viršija daugiau nei pusę, o  kuriais atvejais – ir du trečdalius saulės elektrinės kainos. 

Anot ministro, gaminančių vartotojų skaičius vien pernai išaugo dvigubai ir perkopė 90 tūkstančių.

Artimiausias kvietimas gyventojams planuojamas trečiąjį metų ketvirtį. Jo sąlygos bus tikslinamos pagal Lietuvos energetikos agentūros atliekamą saulės elektrinių plėtrai skirtos paramos rezultatų vertinimą, saulės elektrinių įrengimo kainų rinkoje analizę ir siūlymus dėl paramos priemonių sąlygų atnaujinimo. 

Priemonę kaip ir anksčiau administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Iš viso šiais metais Energetikos ministerija gyventojų saulės elektrinėms skirs 85 mln. eurų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video