Kodėl plieninės konstrukcijos yra geresnis sprendimas? (0)

Publikuota: 2022-07-25 Kategorija: Verslas
Kodėl plieninės konstrukcijos yra geresnis sprendimas?
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Plieninės konstrukcijos turi daug daugiau pranašumų nei iš kitų medžiagų pagamintos statybinės konstrukcijos. Trumpa statybos trukmė, statinių tvirtumas ir ilgaamžiškumas yra vieni pagrindinių metalinių statybinių konstrukcijų pranašumai. 

Plieninės konstrukcijos yra ypač naudingos, kai kalbama apie kuo mažesnes statybos sąnaudas ir trumpą statybos trukmę. Be to, tokias konstrukcijas galima nesunkiai išplėsti ar kitaip perplanuoti, o tai suteikia daugiau lankstumo, kuris taip pat yra privalumas. Plieninės konstrukcijos tinka kone visuose sektoriuose - panaudojimo prasme tai labai universalūs statiniai.

Įvairūs plieniniai statiniai turi labai ilgą istoriją, nes jų pradžia siekia XIX amžiaus pradžią Anglijoje, kai plienas buvo atrastas kaip statybinė medžiaga. Netrukus buvo sukurtos erdvios įvairaus dydžio konstrukcijos, kurių nebūtų buvę įmanoma pastatyti su kitomis statybinėmis medžiagomis.

Plieninių angarų ir kitų konstrukcijų pranašumai

  • gali atlaikyti didelę apkrovą,
  • maža statybinių medžiagų kaina,
  • trumpas statybos laikas dėl aukšto specialistų pasiruošimo lygio,
  • nuo oro sąlygų nepriklausomas statybos procesas,
  • lengvas konstrukcijos išplanavimo keitimas,
  • labai geros izoliacinės savybės,

Plieninių statinių patiriamos apkrovos

Konstrukcijų apkrovos, atsirandančios dėl toliau išvardytų jėgų, gali būti iš tiesų didelės, bet nesudaryti jokių problemų. Pavyzdžiui, sniego apkrova. Sniegas sukuria jėgą, veikiančią vertikaliai atraminę konstrukciją, todėl konstrukcija turi būti tinkamai išmatuota. Pastatai gali būti suplanuoti skirtingai, priklausomai nuo šalies rajono, atsižvelgiant į vidutinišką sniego kiekį per sezoną.

Taip pat svarbu stogo nuolydis ir, žinoma, stogo forma bei pati stogo danga. Pavyzdžiui, status stogas leidžia sniegui nuslysti greičiau nei plokščias stogo variantas.

Kalbant apie vėjo sukeliamas apkrovas, čia situacija kiek kitokia. Vėjas sklinda iš skirtingų krypčių ir nevienodo greičio. Sniego apkrova dažniausiai lygi statinio grindų plotui, o vėjas apkrauna visą pastatą, priklausomai nuo jo krypties. Vėjo srautas sukuria viršslėgį toje pusėje, kuri yra nukreipta į vėją. Statinio konstrukcijos tvirtumui taip pat turi įtakos tai, ar pastatas yra atviroje jūroje, priemiesčiuose ar mieste. Svarbus ir statinio aukštis, nes kuo aukštesnis pastatas, tuo atsiranda didesnės vėjo apkrova.

Plieninių angarų šilumos izoliacija

Daugiasluoksnės plokštės (sandwich panels) angarų statyboms pasiteisino kaip ypač efektyvi šilumos izoliacijos priemonė. Tinkamai izoliavus pastatą, pasiekiamas geresnis energijos vartojimo efektyvumas ir minimalios pastato eksploatacinės išlaidos. Taip užtikrinamos mažesnės išteklių sąnaudos ir mažesnės veiklos sąnaudos, taip pat Energijos taupymo potvarkio laikymasis.

PU putplastis, polistirenas ir mineralinė vata, kurie yra įkomponuojami į daugiasluoksnes plokštes, pirmiausia laikomi plieninių angarų izoliacinėmis medžiagomis. Tokie statybiniai komponentai montuojami tiesiai ant plieninės konstrukcijos statybvietėje, todėl galima naudoti tiek berėmius, tiek variantus su rėmais.

Izoliacija akytojo betono plokštėmis

Angarų statybose taip pat naudojamos akytojo betono plokštės, kurių pagrindą sudaro kalkių cementas, kalkių arba cemento skiedinys. 

Šių plokščių privalumai – dideli izoliaciniai sugebėjimai, laikomoji galia ir atsparumas ugniai.  Sustiprinti sienų elementai taip pat pasižymi dideliu atsparumu tempimui. Tačiau trūkumas yra palyginti didelis plokščių drėgmės sugėrimas, todėl sienas būtina apsaugoti nuo drėgmės.  

Metalinių angarų statybos kainos priklauso nuo keletos aspektų: 

  • konstrukcijos ploto,
  • stogo dangos,
  • statybinių elementų (pvz., ,,sandwich” plokščių naudojimo),
  • papildomų instaliacijų.

Užs. Nr. 1823

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video