Koks augalas pasitinka pavasarį itin skaisčiais žiedais? (0)
Mūsų krašte magnolijos tapo populiarios jau prieš keliasdešimt metų. Jas žmonės mėgsta už tai, kad jas galima sodinti tiek privačiose valdose, tiek visuomenės pamėgtose poilsiui skirtose vietose – parkuose, kitose viešose erdvėse.
Ką vertėtų žinoti apie magnolijų sodinimą?
Magnolijoms labiausiai patinka derlingas, pralaidus ir šiek tiek drėgnesnis, truputį parūgštintas dirvožemis. Prieš imantis sodinti magnoliją pirmiausiai reikėtų tam iškasti maždaug septyniasdešimties centimetrų gylio ir aštuoniasdešimties centimetrų pločio duobę. Paskui į jos apačią pripilti puraus derlingo dirvožemio ir po to į duobę įstatyti pačią magnoliją.
Ką mėgsta magnolijos?
Po visko būtina augalą gausiai palaistyti, nes jis mėgsta drėgmę. Todėl nuolat reikia atsakingai rūpintis, kad dirvožemis aplink magnoliją pernelyg neišsausėtų. Kaip reikiant prižiūrimos magnolijos pražysta sekančiais metais nuo jų daigo pasodinimo.
Kaip ir kada tręšti magnolijas?
Magnolijos tręšiamos nuo balandžio mėnesio pradžios iki tol, kol įpusės liepa. Vėliau tręšti nepatariama, nes magnolijų vegetacijos laikotarpis gana ilgai trunka, todėl reikia leisti, kad krūmas prieš žiemos pradžią spėtų kaip reikiant sumedėti. Kaip pataria sodininkai, tręšti magnoliją galima iki keturių kartų, padarant tarpus kas tris savaites. Tręšti siūloma kompleksinėmis trąšomis, tačiau būtina vengti kreidos ir kalkių, kad nebūtų nurūgštintas dirvožemis. Taip pat negalima tręšti per didelę kaitrą.
Ko geriau magnolijoms nedaryti?
Sodininkai perspėja, kad magnolijų negalima genėti. Pašalinti galima tik nušalusius ar nudžiūvusius šakų galelius. Tai daryti siūloma nuo kovo mėnesio pradžios iki balandžio vidurio. Nukarpytus šakų galus būtina patepti sodo tepalu, kad neįsimestų ligos. Taip pat negalima purenti ar perkasinėti žemę aplink augalo šaknis, nes galite jas pažeisti. Vietoj to geriau žemę apie magnoliją padengti spygliuočių žievės mulčiu, nes jis ne tik parūgštins dirvožemį, sulaikys drėgmę bet ir neleis želti piktžolėms.
Kaip apsaugoti jaunas magnolijas nuo šalčių?
Jaunos magnolijos yra neatsparios šalčiams, todėl bent tris metus jų krūmelius būtina kuo nors pridengti. Apsaugai puikiai tinka storas šiaudų pėdas, jokiu būdu tam nenaudoti polietileno plėvelės. Tiek jaunoms, tiek subrendusioms magnolijoms žiemos sezono metu būtina nuo šalčio apsaugoti ir šaknis. Tam tinka eglišakės, pjuvenos ir durpės.
Užs.nr. 2071