Kriptovaliutos: naudingi faktai ir patarimai (0)
Per pastaruosius metus pasaulis pamatė, kas yra kriptovaliutos ir kokio populiarumo bei kokios vertės jos gali sulaukti. Nors matėme ne tik didžiulius kriptovaliutų vertės kilimus, tačiau ir labai didelius nuosmukius, tai neatgrasė vartotojų nuo dalyvavimo kriptovaliutų rinkoje. Dabartinė situacija kriptovaliutų rinkoje tai labai puikiai atspindi. Todėl naudinga pateikti tiek keletą įdomių faktų, tiek ir kelis patarimus apie investavimą į kriptovaliutas, kuriuos paruošė cryptocurrencyfacts.com.
Jūsų skaitmeninė piniginė
Kai naudojatės kriptovaliutomis, jūs laikote jas savo virtualioje piniginėje, kuri turi viešus ir privačius raktus. Jums yra suteikiamas privatus raktas tam, kad galėtumėte gauti prieigą prie savo piniginės, o jei tokį privatų raktą prarasite, nebebus jokios galimybės prisijungti prie savo piniginės. Trumpiau tariant, tokioje situacijoje jūsų piniginėje laikyta kriptovaliuta bus paprasčiausiai prarasta. Tikimybė, kad į jūsų piniginę bus įsilaužta, dėka „blockchain“ technologijos yra labai nedidelė, todėl jūs patys esate atsakingi už tai, ar kriptovaliutą išsaugosite, ar ją prarasite. Visa tai parodo, kad kriptovaliutų laikymas ir tikrų pinigų laikymas yra du visiškai skirtingi dalykai.
Venkite kenkėjiškų programų
Nors kriptovaliutų laikymas yra saugus sprendimas ir paprastai kriptovaliutų programišiai nepavagia, vis dėlto vartotojų kompiuteriai arba išmanieji telefonai yra pažeidžiami. Iki šiol vartotojų kompiuteriniai ir išmanieji prietaisai būna užkrečiami kenkėjiškomis programomis, kurios pasitelkia technologijų joms suteikiamą galią išgaunant įvairias kriptovaliutas. Dažnai tokiais atvejais vartotojų naudojami prietaisai tampa gerokai lėtesni arba greičiau išsikrauna.
Bitcoin kūrėjas nėra žinomas
Tai yra vienas iš pačių populiariausių ir vis dar labai stebinančių faktų apie kriptovaliutų pasaulį. Ar žinojote, kad Bitcoin kriptovaliutos kūrėjas iki šiol yra nežinomas? Ir nepaisant to, kad per daugybę metų atsirado ne vienas žmogus, kuris teigė sukūręs Bitcoin, deja, bet nei vienas iš tokių šaltinių nepasitvirtino. Svetainėjė bitcoinbaltic.com sakoma, kad Bitcoin kriptovaliutos kūrėjas yra Satoshi Nakamoto. Taip pat viena iš populiarių teorijų yra susijusi su tuo, jog minėtas vardas ir pavardė yra akronimas, kuris susijęs su technologijų milžinėmis – Samsung, Toshiba, Nakamichi, Motorola.
Kinija yra didžiausia kriptovaliutų kasėja pasaulyje
Kriptovaliutų kasimu yra vadinamas procesas, kuomet įvairios pervedimų formos yra patvirtinamos „blockchain“ grandinėje. Jei nebūtų kasėjų, negalėtų būti įvykdomi ir pervedimai kriptovaliutomis. Tuo tarpu Kinijoje kriptovaliutų kasėjų yra daugiausiai pasaulyje – apytiksliai 75 % kasėjų yra būtent iš Kinijos.
Kriptovaliutos negali būti fiziškai uždraustos
Iki šiol ne vienoje pasaulio šalyje yra kalbama apie kriptovaliutų uždraudimą, tačiau skirtingai nei oficialių valiutų atveju, kuomet pastarąsias kontroliuoja šalių vyriausybės, kriptovaliutų kontroliavimas yra neįmanomas dėl jų decentralizacijos. Tai reiškia, kad bet kuris žmogus gali turėtų kriptovaliutos virtualią piniginę. Ir nors kiekviena šalis gali turėti tam tikrus įstatymus, reguliuojančius tai, kas yra susiję su kriptovaliutomis, vis dėlto tai negali sustabdyti kriptovaliutų rinkos ar pačių kriptovaliutų egzistavimo.
Šalys, kurios yra uždraudusios kriptovaliutas
Pasaulyje yra ne viena šalis, kuri yra uždraudusi kriptovaliutų naudojimą. Tarp tokių šalių yra Alžyras, Bolivija, Ekvadoras, Nepalas, Bangladešas ir Kambodža. Tačiau vėlgi, kaip jau buvo minėta, žmonės, kurie nori naudotis kriptovaliutomis, apeina tokius draudimus ir minėtose užsienio šalyse.
Kriptovaliutos puikiai veikia e. komercijos srityje
Jau ne vienerius metus yra pastebima, kad kriptovaliutos labai sparčiai populiarėja dėl el. komercijos populiarėjimo. Trumpiau tariant, vis daugiau žmonių kiekvienais metais naudojasi el. parduotuvėmis, o tai rodo, kad žmonės žengia tvirtą žingsnį link praktiškų skaitmeninių sprendimų. Savo ruožtu el. parduotuvės ima priimti apmokėjimus ir kriptovaliutomis, tokiu būdu palengvinant apsipirkimą ir suteikiant vartotojams daugiau apmokėjimo galimybių.
Tarptautiniai pervedimai be valiutų keitimo
Šiandien nei verslas nei fiziniai asmenys nebeprivalo naudotis valiutų keityklomis ar patirti dideles papildomas išlaidas tarptautiniams bankiniams pervedimams, kadangi jie turi galimybę pasinaudoti kriptovaliutomis ir tarptautinius pervedimus atlikti be jokių papildomų valiutų keitimų mokesčių.
Keletas investavimo patarimų
Taigi, jei jūs šiuo metu galvojate apie galimybę investuoti į Bitcoin ar kitas kriptovaliutas, galima pasitelkti ir kelis investavimo patarimus.
- Naudokitės kriptovaliutų keityklomis, o ne brokeriais. Jei norite sutaupyti daugiau lėšų, tuomet turėtumėte vietoje brokerių rinktis kriptovaliutų keityklas.
- Jūs galite kriptovaliutomis prekiauti dažnai arba retai. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jūs galite pasirinkti, kaip investuosite į kriptovaliutas. Galite jas pirkti tikėdamiesi, kad jų vertė laikui bėgant kils, todėl jas ruošitės laikyti ilgesnį laiką. Tačiau jūs taip pat galite pirkti kriptovaliutas galvodami, jog jų kaina neilgai trukus galėtų kristi, o tai reiškia, kad tuomet, kai kaina bent šiek tiek pakils, įsigytą kriptovaliutą parduotumėte. Be abejo, kai kurie investuotojai daro tiek vieną, tiek ir kitą – visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo turimos patirties ir žinių.
- Nuspręskite, kokie investuotojai jūs esate. Prieš žengdami į kriptovaliutų rinką jūs taip pat turėtumėte nuspręsti, kokiais investuotojais jūs būsite – žvelgsite į trumpalaikę ar ilgalaikę perspektyvą. Nuo to tiesiogiai priklausys ir pasirenkama investavimo strategija. Ir šiuo atveju galioja labai panašūs principai kaip ir bet kurioje kitoje investicinėje srityje.
- Sukurkite savo investavimo strategiją. Jei jūs planuojate kriptovaliutomis prekiauti reguliariai, pvz., kasdien, tuomet būtų naudinga pasinaudoti ir kriptovaliutomis prekiauti skirtomis kompiuterinėmis programomis, kurios automatizuotų didelę dalį užduočių. Tačiau tokiu atveju jums reikėtų suformuoti ir savo investavimo strategiją, į kurią atsižvelgdami galėtumėte sukonfigūruoti tokias programas. Jų pagalba sandoriai galėtų būti atliekami kur kas greičiau ir sklandžiau.
- Supraskite, kas yra rizikos valdymas. Bet kurioje investicinėje srityje yra labai svarbu suprasti, kas yra rizikos valdymas ir kaip jūs turėtumėte valdyti savo investicijas. Kiekvienas investuotojas turėtų nustatyti savo rizikos toleravimo lygį. Nuo to tiesiogiai priklauso ir priimami investiciniai sprendimai. Kaip bebūtų, veiksmingas rizikos valdymas padeda sumažinti investicinius nuostolius.
- Kriptovaliutų rinka veikia 24/7. Kitais žodžiais tariant, kriptovaliutų rinka niekuomet nemiega ir niekuomet neužsidaro. Dėl šios priežasties gali būti verta pasitelkti jau minėtus prekybai kriptovaliutomis skirtus „botus“ (kompiuterines programas), kurios pirktų ir parduotų jūsų pasirinktas kriptovaliutas, kuomet jų vertė pasiekti jūsų iš anksto nustatytas ribas.
- Pirkite pigiai – parduokite brangiai (nesielkite priešingai). Nors tai atrodytų savaime suprantama, tačiau praktika rodo, kad daugybė investuotojų taip nesielgia. Dažnas pradedantysis investuotojas įžengia į rinką būtent tuomet, kai kriptovaliutų kaina yra labai aukšta. Tai reiškia, kad jie kriptovaliutas perka labai brangiai ir tikisi, jog jos toliau sparčiai kils. Deja, bet taip nutinka anaiptol ne visuomet. Tai reiškia, kad visada verta į rinką įžengti tuomet, kai kriptovaliutų kaina yra labai žema, o iš rinkos išeiti tuomet, kai kaina yra labai aukšta. Būtent tuomet jūs galėsite matyti investicinę grąžą. Žinoma, vis dar yra daug žmonių, kurie mano, jog nėra prasmės pirkti kriptovaliutos, kurios vertė yra labai nukritusi. Tačiau vien tai tikrai nerodo, jog kriptovaliuta galėtų būti nebeverta jūsų dėmesio. Todėl visuomet žvelkite į istorinius duomenis, analizuokite grafikus, vertinkite bendrą situaciją rinkoje ir atsižvelkite į dar daugybę kitų svarbių veiksnių.
- Išmokite kriptovaliutas vertinti BTC kaina. Iki šiol Bitcoin yra pati pagrindinė ir svarbiausia kriptovaliuta visoje kriptovaliutų rinkoje. Trumpiau tariant, būtent Bitcoin yra ta valiuta, kurios pagalba galima įsigyti didžiąją dalį altkoinų. Tuo tarpu tie žmonės, kurie neturi patirties kriptovaliutų rinkoje, dažnai kriptovaliutų vertę būna linkę vertinti JAV doleriu arba eurais. Ir nors tai nėra neteisinga, vis dėlto didelės daugumos kriptovaliutų jūs tiesiog neįsigysite naudodami oficialias skirtingų šalių valiutas, o tai reiškia, kad jums vis tiek teks įsigyti atitinkamą kiekį BTC valiutos, kurios pagalba įsigysite vieną ar kitą savo pasirinktą kriptovaliutą. Taigi, jei norite pradėti prekybą kriptovaliutų rinkoje, turite išmokti kriptovaliutas vertinti BTC kaina. Ir tiesą sakant, tam papildomų pastangų skirti tikrai nereikia, nes tiek kriptovaliutų sąrašuose, tiek ir kriptovaliutų keityklose ties kiekviena kriptovaliuta jos kaina bus nurodyta BTC kriptovaliutos vienetais. Tokiu būdu vartotojams tampa kur kas lengviau suprasti, kiek iš tikrųjų yra verta konkreti kriptovaliuta.
- Altkoinų ir Bitcoin kriptovaliutos kaina reaguoja viena į kitą. Nėra neįprasta matyti, kad Bitcoin kaina kyla, o altkoinų kaina krenta (arba priešingai). Taip yra todėl, kad bene kiekvienas, kuris turi altkoinų, kartu turi ir BTC kriptovaliutos, o tai reiškia, jog tuomet, kai BTC kaina krenta, jie įsigyja daugiau altkoinų (ir priešingai). Bitcoin kainą realiu laiku galite stebėti šioje svetainėje https://kreditai.info/bitcoin-kaina. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad bene lygiai taip pat dažnai galima pamatyti, kad tiek BTC, tiek ir altkoinai kyla kartu (arba kartu leidžiasi). Paprastai, altkoinai „seka paskui“ BTC valiutos kainą. Visas šis kainų „šokis“ galiausiai nulemia ir tai, kad kartais galima matyti altkoinų kainų bumą, kai jų kainos auga gerokai greičiau nei BTC. Jei vartotojas suspėja „įlipti į traukinį“ tokiais atvejais gali gauti nemenką investicinę grąžą. Kita vertus, skirtingai nei BTC atveju, altkoinus laikyti ilgesnį laiką gali būti kur kas rizikingiau, kadangi paprastai ne sezono metu jie yra linkę prarasti savo vertę. Taigi, labai svarbu suprasti, koks yra santykis tarp altkoinų ir BTC kriptovaliutos. Kitais žodžiais tariant, altkoinai paprastai yra mažiau pastovūs nei Bitcoin.
Aukščiau buvo pateiktas ne vienas įdomus faktas ir investicinis patarimas tiems, kurie pradėjo domėtis kriptovaliutomis ir norėtų išbandyti savo jėgas šioje rinkoje. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad pastarosios informacijos jums turėtų visiškai pakakti norint jaustis tvirtai ir būti pasiruošusiems jūsų laukiantiems iššūkiams.
Kriptovaliutų rinka yra nepastovi. Tiek Bitcoin, tiek ir altkoinų kainoms įtakos turi begalė skirtingų veiksnių. Kartais vos vienas žinomesnio žmogaus viešas komentaras gali sukelti didelį sujudimą ir reikšmingai paveikti tam tikrų kriptovaliutų vertę. Todėl jei jūs esate pasiruošę pradėti prekiauti kriptovaliutomis, taip pat turite būti pasiruošę ir labai dažniems pokyčiams bei kainų svyravimams. O jei jūs planuojate rinktis ilgalaikę investavimo strategiją, kurios atveju savo įsigytas kriptovaliutas laikysite ilgesnį laiką, turite nepasiduoti minėtiems kainų svyravimams ir neleisti sau priimti skubotų bei neapgalvotų sprendimų, galinčių labai neigiamai paveikti jūsų investicinę grąžą.
Taigi, belieka skirti daugiau savo laiko, kaupti žinias, analizuoti informaciją, stebėti rinką ir formuoti strategiją, kuri jums galėtų padėti padidinti gaunamą pelną ir sumažinti visuomet egzistuojančią investicinę riziką.
Užs. nr. 1418.