Medienos granulių sudėtis - svarbus jų kokybės rodiklis (0)

Publikuota: 2022-05-06 Kategorija: Verslas
Medienos granulių sudėtis - svarbus jų kokybės rodiklis
Medienos granulės

Šiandien granuliniai katilai yra laikomi vienais iš pačių efektyviausių, ekonomiškiausių bei ekologiškiausių pasirinkimų, esančių šildymo sistemų rinkoje. Visos šios savybės yra laikomos pagrindine priežastimi, kodėl granuliniai katilai tampa vis populiaresniu pasirinkimu.

 Nors granuliniai katilai jau kurį laiką yra tapę šildymo sistemų rinkos dalimi, tačiau pripažinimo tokio tipo šildymo sistemos susilaukė visai neseniai. Besikeičianti šildymo sistemų rinka bei jos tendencijos taip pat lemia ir besikeičiančius šildymo sistemoms skirto kuro gamybos procesus. Trumpiau tariant, biokuro gamintojai yra priversti atsižvelgti į augantį granulinių šildymo sistemų populiarumą ir dėl šios priežasties daugiau dėmesio skirti būtent medienos granulių gamybai.

 Žemesnės kokybės medienos granulėms būdingos savybės

Medienos granulės - puikiomis šilumos išgavimo savybėmis pasižymintis biokuro produktas, skirtas granulinių katilų kūrenimui. Tiesą sakant, medienos granulės yra laikomos visapusiškai patogiu bei aplinkai draugišku kietuoju kuru, kurio pagalba paprastai bei efektyviai galima šildyti net ir didesnes patalpas. Vis dėlto ne visi susimąsto, jog medžio granulės taip pat gali būti skirstomos ir pagal tam tikrus kokybės rodiklius, tokius kaip jose esančios drėgmės kiekis ar net jų sudėtis. Ne visi granulinių šildymo sistemų savininkai žino, jog medienos granulių kokybė gali daryti tiesioginę įtaką granulinio katilo ilgaamžiškumui. 

Dažniausiai mažiau kokybiškos medienos granulės savyje gali turėti pačių įvairiausių priemaišų. Granulių degimo metu nekokybiško biokuro produkto gamybos procese naudojamos priemaišos neretai tampa aplinkai bei žmonių sveikatai kenksmingomis medžiagomis, kurios taip pat gali kauptis ir pačiame granuliniame katile. Laikui bėgant besikaupiančios cheminės medžiagos virsta apnašomis, kurios gali paprastai sugadinti tam tikrus granulinių katilų komponentus. Sklandžiam granulinių katilų veikimui yra būtina, jog visi jame esantys komponentai funkcionuotų pilnavertiškai, todėl net ir mažas susidariusių apnašų kiekis gali stipriai pakenkti bendram katilo efektyvumui. 

Svarbiausia yra atkreipti dėmesį į sudėtį

Kaip jau buvo minėta anksčiau, žemesnės kokybės medienos granules galima paprastai pažinti vos pažvelgus į jų sudėtį. Tiesa, cheminės priemaišos tėra dalis medienos granulių sudėties savybių, aiškiai parodančių žemą jų kokybę. Taip pas pasitaiko atvejų, kuomet medžio granulių gamintojai naudoja ir kiek kitokias priemaišas, tokias kaip prastai susmulkinta mediena, medžio žievė ir dar daugiau. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tokios priemaišos neturėtų daryti visiškai jokios įtakos, tačiau tiesa yra kiek kitokia.

Medžio žievės ar prastai susmulkintos medienos savyje turinčios medžio granulės įprastai pasižymi kiek didesniu peleningumu. Tai reiškia, jog granulinių katilų kūrenimas tokiomis medienos granulėmis gali reikšti, jog  ne tik teks dažniau valyti katilą, tačiau taip pat ir sumažės granulių degimo metu išsiskiriančios šilumos kiekis.

Dėl šių priežasčių yra visuomet verta atkreipti dėmesį į medienos granulių sudėtį, kurią gamintojai privalo nurodyti ant granulių įpakavimo. Aukščiausios kokybės granulės yra tos, kurios yra pagamintos iš 100% medienos

Yra ir daugiau kriterijų, nurodančių medienos granulių kokybę, tačiau dažniausiai jų sudėtis yra laikoma esmine bei pagrindine. Žinoma, specialistai taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį ir į granulėse esančios drėgmės kiekį. Medienos granulės drėgmei yra itin jautrios, todėl pastebėti didesnį drėgmės kiekį, esantį jose - tikrai nėra sudėtinga. Užtenka perlaužti granulę ir įvertinti medienos trapumą. Sudrėkusi smulki mediena įprastai tampa biri.

Užs. Nr. 1741

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video