Mobilus oro kondicionierius ar oro vėsintuvas: ką rinktis? (0)

Publikuota: 2024-02-26 Kategorija: Verslas
Mobilus oro kondicionierius ar oro vėsintuvas: ką rinktis?
Asociatyvi nuotr.

Karštomis vasaros dienomis griebiamės visko: nuo vaisinių ledų iki oro vėsintuvų ar kondicionierių. Vienų poveikį jaučiame ilgiau, kitų vos kelias minutes, tačiau vis tiek bandome vienaip ar kitaip atsivėsinti. Visgi, vėsintuvai ir kondicionieriai, ko gero, geresnis ir efektyvesnis sprendimas, nei ledai. Bet ar žinojote, kuo šie prietaisai skiriasi ir kokias funkcijas atlieka? Šiame straipsnyje pristatome jums oro vėsintuvus ir mobilius kondicionierius, pasakojame kuo jie skiriasi ir patariame, kurį prietaisą kada geriau rinktis.

Oro vėsintuvai – gaivos pliūpsnis karštą vasaros dieną

Oro vėsintuvas – tai įrenginys, vėsinantis patalpoje esantį orą jame esančiu vandeniu ar ledukais. Kaip jau galite nuspėti, vėsintuvai ne tik vėsina, bet ir drėkina patalpas, tad puikiai tinka tiek vasarą, tiek žiemą. Šie prietaisai paprastai yra nedideli ir itin lengvi, tad juos galima pernešti iš vienos vietos į kitą, nukreipti norima linkme, o, svarbiausia, jie neužima daug vietos. Oro drėkintuvų valdymas išties paprastas, tad juo naudotis gali visi: suaugusieji, senjorai ar net vaikai.

Mobilus kondicionierius – vėsos palaima namuose

Kondicionieriai, arba kitaip vadinami šilumos siurbliai, – tai įrenginiai, skirti vėsinti patalpoje esantį orą. Kondicionieriai gali būti kelių rūšių: sieniniai, lubiniai, kasetiniai, kanaliniai ar pastatomi. Pastatomi, arba mobilūs kondicionieriai, ko gero, geriausias sprendimas norintiems vėsa namuose mėgautis jau dabar, mat jų nereikia įmontuoti. Mobilūs oro kondicionieriai įsiurbia patalpoje esantį orą, kuris keliauja į vadinamąjį šaldytuvą. Šaldytuvas sugeria šilumą ir vėsų orą perduoda atgal į patalpą, o pats yra atvėsinamas ir šiluma išpučiama per šilumos išmetimo žarną.

Oro vėsintuvų ir kondicionierių ypatumai ir skirtumai

Kaip jau supratote, šie du įrenginiai atlieka skirtingas funkcijas. Vėsintuvai vėsina orą jį pripildydami vėsiu vandeniu, o kondicionieriai orą ne tik šaldo, bet ir iš jo surenka drėgmės perteklių. Oro vėsintuvai dažnai yra šiek tiek mažesni, lengvesni prietaisai, keliais laipsniais atvėsinantys patalpas, o štai mobilūs kondicionieriai yra sunkesni, dažnai didesni, tačiau galintys greičiau, efektyviau ir labiau vėsinti patalpas. Kondicionieriai dažnai turi specialius oro valymo filtrus, tad jie yra puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms, o štai oro vėsintuvai šios funkcijos neatlieka. Mobilūs kondicionieriai iš patalpos surinktą karštą orą turi išpūsti į lauką (paprastai pro pravirą langą), tad gali būti statomi tik tam tinkamose vietose, o štai vėsintuvų yra išties mažų, kurie gali būti laikomi tiesiog ant darbo stalo priešais jus.

Mobilus oro kondicionierius ar vėsintuvas, ką pasirinkti?

Nuspręsti, koks ginantis nuo karščių prietaisas jums yra tinkamiausias galite tik patys. Jei jūsų lūkesčiai yra šiek tiek atvėsinti patalpų orą, pripildyti jį drėgmės – jums puikiai tiks oro vėsintuvas. Jei, visgi, norite gerokai sumažinti kambario temperatūrą ir surinkti patalpoje esančios drėgmės perteklių, tuomet rekomenduojame rinktis kondicionierius. Visgi, šie prietaisai yra kur kas brangesni, dažnai didesni ir sunkesni, jiems būtina prieiga prie lango ar kitos vietos, kur būtų galima išvesti karšto oro išmetimo žarną, tad kondicionierius tiks toli gražu ne visoms patalpoms.

Užs. nr. 2614.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video