Norite tobulai priglundančio drabužio? Kodėl nepasisiuvus pačiai? (0)
Savarankiškai pasiūti drabužiai lavina vaizduotę, skatina kūrybiškumą, kai kuriais atvejais leidžia netgi atsipalaiduoti. Su kruopštumo ir kūrybingumo pastangomis pasiūti drabužiai bei aksesuarai neabejotinai atrodo labai gražiai, o ką jau kalbėti apie jų išskirtinumą, originalumą ir unikalumą. Galime galvą dėti, kad tokio drabužio, kurį pasisiūsite pačios, nerasite visame pasaulyje.
Koks yra geriausias būdas siūti drabužius?
Įvairių parduotuvių lentynose galime rasti daugybę skirtingų spalvų, tekstūrų, raštų audinių. Pasirinkimas daugiausia priklauso nuo to, kokį drabužį ar aksesuarą norime sukurti, taip pat nuo vyraujančio sezono, kurio metu naudosime šiuos daiktus. Parduotuvėje https://www.have.lt/ rasite platų puikių audinių pasirinkimą, atgabentų tiesiai iš madų šalies – Italijos, todėl jų kokybe neturėtų abejoti nei vienas. Internetinėje kokybiškų audinių parduotuvėje galime rinktis iš natūralių, sintetinių ir dirbtinių pluoštų. Natūralios medžiagos yra pagamintos iš gyvūninės arba augalinės kilmės pluoštų. Populiariausia medžiaga, tikriausiai niekieno nenustebinsime, yra medvilnė. Dėl didelio atsparumo tempimui iš šio natūralaus augalinės kilmės pluošto pagaminti drabužiai tampa patvarūs. Vilna ir visos kitos jos rūšys, šilkas, linas, natūrali oda – puikios kokybės medžiagos, nepaliekančios abejingų. Iš jų pasiūti drabužiai kvėpuoja, nedirgina odos ir kitokiu būdu nekelia diskomforto.
Tiesa, daugelis natūralių medžiagų, jei yra naudojamos grynos, t. y., be jokių kitų medžiagų priemaišų, turi ir trūkumų. Drabužius iš šimtaprocentinių natūralių pluoštų kiek sunkiau prižiūrėti, jie gali greičiau deformuotis ar kitaip susigadinti dėl netinkamos priežiūros ar pernelyg intensyvaus dėvėjimo. Tačiau pridėjus šiek tiek sintetinių pluoštų, audinys išgaunamas kur kas tvirtesnis, patvaresnis, ne toks jautrus ir reiklus priežiūrai. Kas visiškai nemėgsta arba dėl tam tikrų priežasčių negali dėvėti sintetinių medžiagų, yra ir kita išeitis. Tai dirbtinės medžiagos. Jos, kaip ir sintetinės medžiagos, yra gaminamos laboratorijoje, tačiau žaliava paprastai yra natūralūs ingredientai. Šiai medžiagų grupei priklauso viskozė, liocelis, modalas, acetatas. Štai akrilas, elastanas, poliamidas, poliesteris ir kitos medžiagos priklauso sintetikai. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad tinkamas procentas sintetikos audinyje tikrai nesugadins jo, o kaip tik suteiks teigiamų savybių, kurias pastebėsite dėvėdami tokį drabužį.
Kokie yra savo siūtų drabužių privalumai ir trūkumai?
Savarankiškas ir individualus drabužių siuvimas turi daug privalumų. Be abejo, tai leidžia atsipalaiduoti ir pasinerti į kūrybines fantazijas. Atsisėdusi prie siuvimo mašinos gali viską pamiršti ir susitelkti tik į kūrinio išskirtinumą. Tokiame meno kūrinyje gali parodyti save, išreikšti savo skonį, asmenybę, požiūrį į madą. Savarankiškas siuvimas moko kūrybiško mąstymo ir platesnio požiūrio į medžiagų panaudojimą. Naujo daikto siuvimas skatina vaizduotę, leidžia sukurti unikalų kūrinį, kurio neturės, garantuojame, niekas. Dėvėti savo pasiūtus drabužius – tikras pasitenkinimas ir malonumas. Savarankiškai pasiūtų drabužių neabejotinas privalumas yra ir kokybė.
Tačiau kaip bebūtų, siuvimas namuose turi ir šiokį tokį minusų. Ši veikla yra gana daug pastangų ir jūsų laiko reikalaujantis užsiėmimas. Galų gale, juk galima nueiti į parduotuvę ir apsipirkti vos per mažiau nei pusvalandį. Tačiau ar lengva rasti tobulai priglundantį drabužį prie jūsų kūno linijų? Daugeliu atvejų ne, todėl siūdamos pačios galite drabužį pritaikyti būtent tik sau ir taip išryškinti arba paslėpti geriausius savo kūno pliusus.
Užs.Nr. 2295