Patikėjo idėjomis: rajone darbo vietas kurs dar keturi jaunieji verslininkai (0)
Rokiškio rajono savivaldybės skelbtame „Subsidija verslo idėjai“ konkurse savo idėjas puikiai pristatę rokiškėnai jau dėliojasi verslų planus ir laukia 3 tūkst. subsidijos iš rajono savivaldybės. Visos idėjos – skirtingos, tačiau jas pristatę jaunieji verslininkai tiki savo jėgomis.
Rokiškyje – didmiesčio paslauga
Rokiškėnas Marius Kviliūnas verslo idėjų komisijai pristatė planą Rokiškyje atidaryti naminių gyvūnų SPA.
„Esu baigęs „Tauro Grooming Academy“ šunų priežiūros kursus. Sudomino ši sritis, nes pastebiu besikeičiantį žmonių požiūrį į savo augintinį, jo gyvenimo sąlygas. Džiugu, kad daugėja žmonių, kurie rūpinasi jais, kaip lygiaverčiais savo šeimos nariais, mažėja keturkojų, laikomų prie grandinių. Pats auginu tris šunis, kuriems reikia nemažai rūpesčio, todėl bandysiu padėti ir kitiems, norintiems palepinti savuosius SPA procedūromis. Su SPA procedūra dar bus ir ausų, akių valymas, higieninis apkirpimas, nagų karpymas“, – idėjos atsiradimą ir jos esmę pasakojo M. Kviliūnas.
Anot pašnekovo, SPA pasilepinti kvies tik šunis, nes katės daugiau nerimaus, nei atsipalaiduos: „Su jomis šiek tiek kitaip – jos jaučia didesnį stresą procedūrų metu. Be to, labai reaguoja į juntamą šunų kvapą“.
Sveikatinimo procedūros
Pasak specialisto, gyvūnų SPA reiškia: hidromasažą, ozono vonią.
Pastarosios nauda yra pripažinta ne tik žmonėms, bet ir šunims – 15 min. „burbuliukuose“ atitinka pusantros valandos sporto.
Be to, ozonas aktyvina ląstelinį imunitetą, naikina bakterijas, virusus ir grybelius, pagreitina gijimo procesus, atstato natūralią kailio struktūrą, gerina kraujotaką ir pan.
M. Kviliūno teigimu, reguliarus šuns maudymas ozono vonioje skatina odos regeneraciją, sumažina alergines odos reakcijas, pagerina odos ir kailio būklę.
Procedūra efektyvi ir mažinant sąnarių skausmą ar kitas, su tuo susijusias problemas.
„Vieno kliento procedūrai numatyta skirti nuo 1 val. iki 2 val. Viskas priklausys nuo šuns veislės, jo plauko. Apie kainas kalbėti dar ankstoka, pirma reikia pradėti veiklą. Tačiau manau, kad sieks apie 20 eurų“, – įvykiams už akių neskubėjo užbėgti pašnekovas.
Tikisi atsidaryti pavasarį
M. Kviliūno teigimu, SPA veiklą galėtų pradėti tik ateinantį pavasarį, o paslaugas teikti verslininkas ketina namuose: „Pirmiausia reikia įrengti patalpas, nusipirkti vonią. Būtent tai gali užtrukti ilgiau, nes tai – specifinis daiktas, kurį reikia užsisakyti. Jo nenusipirksi įprastoje parduotuvė“.
Vyras skaičiavo, kad 3 tūkst. subsidijos jam pakaks tik minėtai voniai įsigyti, o visa kita reikės įsigyti už asmenines lėšas.
Pasak pašnekovo, preliminariais skaičiavimais šunų SPA kabineto įrengimas kainuos apie 5 tūkst. eurų, tačiau realioji kaina bus aiški tik pakvietus į atidarymą.
Maitins Lietuvą
Michailas Grigorjevas į konkursą ėjo vedinas „Maisto vagonėlio (Food Truck)“ idėjos. Mobilioje užkandinėje vyras ketina siūlyti ne tik greitai pagaminto maisto, gėrimų, bet ir paties kuriamų naujienų.
Autorius neslėpė – kažką panašaus daryti galvojo jau seniai, tik vis pritrūkdavo ryžto imtis realių veiksmų: „Maisto gaminimas jau labai seniai yra mano hobis. Vis pagalvodavau, kad tai sėkmingai galima paversti ir savo darbu. Jokių virtuvės šefo kursų nesu baigęs, bet juk dažnai pasitaiko, kad sėkmingų verslininkų išsilavinimas ir veiklos sritis neturi nieko bendro“.
Anot M. Grigorjevo, pagrindinė pradedamo verslo mintis yra tiekti maistą masinėse šventėse ir renginiuose visoje Lietuvoje, o kartais „palepinti“ ir rokiškėnus, poilsiaujančius prieš Rokiškio ežero ar apsipirkinėjančius turguje.
Į konkurenciją žiūri ramiai
Pasiteiravus, ar nesibaimina didelės konkurencijos, jei veiklą vykdys visoje šalyje – juk turės siūlyti kažką itin išradingo ir nekasdieniško, jaunasis verslininkas šypsojosi – tuščių skrandžių užteks visiems, svarbu – kokybė.
„Pradėsim nuo mėgstamiausio ir populiariausio greito maisto Lietuvoje. Tačiau turiu keletą asmeniškų patiekalų, kurių dar nenoriu atskleisti. Labai tikiuosi, kad startuosime pavasarį. Norėtųsi pradėti anksčiau, bet nežinau ar spėsime viską pasiruošti, tad vėliausias terminas – pavasaris“, – planus dėliojo M. Grigorjevas.
Darbo vietą jis kuria ne tik sau, bet ir žmonai Neringai: „Be Neringos – niekur. Dirbsime ir gaminsime kartu. Maistas yra žmonių kasdienybė. O matant žmonių srautus šventėse ir renginiuose, man vienam kokybiškai pagaminti ir greitai aptarnauti, būtų fiziškai neįmanoma. Tad bus šeimos verslas“.
Subsidija – tik lašas
Verslą kurti planuojančio kraštiečio skaičiavimais, laimėtų 3 tūkst. eurų tikrai neužteks. Tai bus tik nedidelė dalelė. Tačiau vyras džiaugiasi ir tokia parama: „Gautos paramos tikrai neužteks įgyvendinti visiems sumanymams. Preliminariais paskaičiavimais iš savo santaupų dar turėsiu įnešti apie 7-8 tūkst. Bet tikroji suma paaiškės, kai užbaigsiu projektą“.
Remiantis subsidijų skyrimo aprašu, praėjus metams ją gavę asmenys turės pateikti veiklos ataskaitą. Tačiau pasak M. Grigorjevo, šį verslą jis planuoju vykdyti kur kas ilgesnį laiką.
Nori puošti mažuosius
Trečiosios konkurso nugalėtojos Linos Tavoraitės pasiūlyta idėja labiausiai džiuginti turėtų Rokiškio mamas. Jaunoji verslininkė jau iki šių Kalėdų žada pasiūlyti pačios siūtų ir siuvinėtų rankų darbo kokybiškų drabužėlių vaikams.
„Mano planas – veiklą pradėti kuo greičiau ir jau prieš Kalėdas socialinių tinklų pagalba pasiūlyti naujų siuvinių Rokiškio mamytėms. Kol kas veiklą vykdysiu namuose, pardavinėsiu internetu, o ateityje, priklausomai nuo to, kaip seksis, gal persikelsiu ir į siuvyklą“, – kalbėjo L. Tavoraitė ir pridūrė, kad galvoje knibžda daugybė kūrybinių idėjų, kurias norisi kuo greičiau įgyvendinti.
Padiktuos laikas
Pašnekovė sakė pirmaisiais bandymais rinkai siūlys savo kurtus modelius bei siuvinius ant drabužių: „Paskui pats laikas padiktuos, kaip reikia dirbti: vykdyti individualius užsakymus ar toliau laikytis savo dizaino kūrimo modelio. Ant vaikų drabužių siuvinėsiu ne tik jų vardus, bet ir jiems patinkančius personažus, herojus. Domiuosi, kuo gyvena vaikai, tad drabužiai bus tikrai šiuolaikiški. Noriu orientuotis ne tik į stilių, bet ir į kokybiškus, tvarios mados gaminius“.
Anot L. Tavoraitės, teikdama paraišką verslo idėjos subsidijai gauti, ji atliko tyrimą – apklausė tėvelius ir sulaukė įžvalgų, kad tokia paslauga Rokiškyje – reikalinga.
Viskas vietoje
„Mieste yra pora vietų, kuriose galima įsigyti drabužėlių vaikams. Bet jie – masinės gamybos. Norėdami kažko originalesnio, tėveliai ieško internete. Perka, siunčiasi. Bet ne visada drabužis tinka. Tenka siųsti atgal, jei pardavėjas geranoriškai priima. Aš siūlysiu paprastesnį, variantą – viskas bus vietoje. Prie šios veiklos esu „prisilietusi“, nebūsiu „žalia“, – šypsojosi siuvėja.
Anot L. Tavoraitės, ji yra paskaičiavusi preliminarias vaikiškų drabužių kainas ir jos – neturėtų išgąsdinti, nes orientuotos į Rokiškio gyventojus.
Pilnai įgyvendinti idėją ir pradėti verslą, anot pašnekovės, prie konkurse laimėtos subsidijos reikės prisidėti savų lėšų, tačiau kiek konkrečiai – dar nežinia.
P. S. Ketvirtosios idėjų konkurso dalyvės Marynos Olianiuk pakalbinti kol kas nepavyko. Moteris tik pakomentavo, kad iškilo tam tikrų trikdžių ir situaciją – veiklą vykdys ar ne – paaiškės savaitės eigoje.
Nuotraukose: M. Grigorjevas, M. Kviliūnas, L. Tavoraitė