Paviršių paruošimas – nėra paviršutinis, o sėkmės formulė – nuoseklumas (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-08-22 Kategorija: Verslas
Paviršių paruošimas – nėra paviršutinis, o sėkmės formulė – nuoseklumas (foto+video)
UAB „TG Technika“ archyvo nuotr. / Šratavimo mašinos linija

UAB „TG Technika“ vadovaujantis Tadas Gecevičius įsitikinęs, kad kiekvienoje srityje gali padaryti proveržį, tik reikia nesustojant eiti į priekį. „Jeigu vienos durys uždarytos, reikia belstis į kitas, vis tiek ateis laikas, kai penktos ar šeštos durys atsidarys. Daugelis pradeda vieną veiklą ir pasirodo, kad per sunku, pereina į kitą sritį. Mano nuomone, reikia nuoseklumo ir vis tiek pasieksi“, – sako 18 metų sėkmingai veikiančios įmonės vadovas. 

Didžiąją dalį eksportuoja

Kaune įsikūrusi ir Rokiškyje padalinį turinti UAB „TG Technika“ užsiima projektavimu, konstravimu, montavimu – tai vienintelė įmonė Lietuvoje, kurianti technologinius įrenginius metalinių paviršių šratavimui ir dažymui.

Pasak T. Gecevičiaus, įmonė nemažai gamybos darbų užsako Rokiškio mašinų gamykloje, todėl ten nuomojasi patalpas. Padalinyje atliekama dalis surinkimo, paleidimo-derinimo darbų, sandėliuojami įrenginiai, o visas konstravimas vyksta Kaune. Lietuvos rinka kauniečių gaminamais įrenginiais beveik užpildyta, juo labiau, kad tokie įrenginiai ilgaamžiai, gali tarnauti 30 metų. Maždaug 90 proc. įrenginių eksportuojama į užsienio rinkas, įskaitant JAV, Meksiką, Jungtinę Karalystę, Airiją, Lenkiją, Suomiją, Švediją, Daniją, Vokietiją, Rumuniją, Čekiją, Kazachstaną, Baltijos šalis, taip pat Ukrainą – jai įrenginiai gaminami išskirtinėmis kainomis suteikiant nuolaidas.

T. Gecevičius įkūrė įmonę ir jai vadovauja nuo 2005 m.

 

Ruošiasi atstatymo darbams

„Mūsų klientai yra metalo konstrukcijų, tiltų, kranų, puspriekabių, geležinkelio vagonų, tramvajų ir kt. transporto priemonių, liftų, žemės ūkio, statybinės, kelių, šildymo ir kt. technikos gamintojai, liejyklos. Ukrainoje įrenginius užsako statybinių metalo konstrukcijų, pastatų, tiltų iš metalo gamintojai. Jie investuoja į įrangą, kad būtų pasiruošę gaminti prasidėjus atstatymo darbams, – pasakoja T. Gecevičius. – Ignalinos atominėje elektrinėje esame paleidę 3 automatinius šratavimo įrenginius, kurie dirba deaktyvuojant metalo konstrukcijas prie išardomų reaktorių. Iki 2038 m. IAE teritoriją planuojama pilnai pritaikyti miesto gyventojams ir rekreacijai.

 Geriausia reklama – atsiliepimai

Įmonės vadovas sako, kad norint užmegzti kontaktus su užsakovais iš įvairių šalių, reikėjo nueiti ilgą kelią. Kontaktai mezgėsi dalyvaujant tarptautinėse parodose, tiesiogiai ieškant klientų. „Jie pasirinko mus dėl kainos ir kokybės, patikimumo ir gerų atsiliepimų, nes nėra geresnės reklamos, kaip iš JAV klientas paskambina į Anglijoje esančia įmonę, kuri turi mūsų mašiną, ir paklausia, ar tu patenkintas. Ir jeigu anglas pasakė „taip“, tai geriausia rekomendacija. Kuo daugiau įrenginių pastatai, tuo daugiau atsiliepimų“, – sakė pašnekovas.

 Priimtų techniką

Inžinierius, mokslų daktaras Tadas Gecevičius šioje srityje dirbantis nuo 1991 m., savo įmonę įkūrė 2005 m. ir nesiblaškė po kitas sritis. Džiaugiasi, kad šeimos verslą bus kam pratęsti – mokslus baigęs ir kartu dirbantis sūnus Lukas vis labiau įsigilina į šią veiklą ir kada nors perims vadovavimą įmonei.

Šiuo metu iš viso įmonėje dirba 12 žmonių, dauguma aukštos kvalifikacijos specialistai. Rokiškyje montavimo, surinkimo darbus atlieka 3 žmonės, tačiau įmonės vadovas sako, kad dar priimtų techniką, kuris galėtų vadovauti įrenginių sumontavimui, dalyvauti gamyboje, suprasti brėžinius. Važinėjančiam iš kito miesto specialistui galėtų organizuoti apgyvendinimą. Dažnai ir dabar konstruktoriai iš Kauno važinėja į Rokiškį gamybos klausimais ir kelias dienas ten apsigyvena.

Nestandartinės konstrukcijos

Pagrindiniai įmonės konkurentai – užsienio šalys, nes Lietuvoje tokios įrangos daugiau niekas negamina. Pasak T. Gecevičiaus, daugelis kitose šalyse gaminamų modelių yra standartinių konstrukcijų, „TG Technika“ vienas iš privalumų, kad įrenginį gali pritaikyti pagal kliento poreikius – atitinkantį patalpų aukštį ir pan. Neseniai į Meksiką išsiųstas itin sudėtingas įrenginys, kurio aukštis 9 metrai, o svoris – apie 29 tonos. „Net Rokiškio mašinų gamykloje vos pavyko surinkti įrenginį išbandymui, samdėme papildomus kranus. Sudėtingas įrenginys skirtas ypač didelėms metalo konstrukcijoms šratuoti“, – sako įmonės vadovas. Išardytas įrenginys pakrautas į 12 jūrinių konteinerių ir išsiųstas klientui. 

Pasak T. Gecevičiaus, gamyboje visada būna bangavimų, juo labiau, kad tokie įrenginiai – ne kasdien reikalingas daiktas, tačiau darbo užtenka – per metus įmonė pagamina 20–30 įrenginių.

Užs. Nr. 2314

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video