Populiariausi nauji automobiliai Lietuvoje (0)

Publikuota: 2022-06-30 Kategorija: Verslas
Populiariausi nauji automobiliai Lietuvoje
Organizatorių nuotr. / Populiariausi nauji automobiliai Lietuvoje

Dairantis keliuose galima ir susipainioti – kai kurie nauji automobiliai atrodo taip pat kaip ir pagaminti prieš kelis metus modeliai, o transporto priemonių gausa ir įvairovė stebina. Daugėja ir elektrinių bei hibridinių transporto priemonių, tad nuspėti, kokie automobiliai yra populiariausi – sudėtinga. Apžvelkime, kokius duomenis 2022 metais surinko „Regitra“.

Lietuvių pasirinkimas: naudoti ar nauji automobiliai?

Remiantis pirmųjų penkių šių metų mėnesių duomenimis, iš viso buvo registruota kiek daugiau nei 70 tūkst. naudotų transporto priemonių ir 24 tūkst. naujų transporto priemonių, iš kurių beveik 11,5 tūkst. sudarė M1 klasės nauji automobiliai.

Daugiausiai naujų automobilių užregistruota gegužės mėnesį. Galima spėti, kad tai lėmė kiek pagerėjusi situacija dėl gamintojams reikalingų dalių: jų planus sujaukė ir pandemija, ir karas Ukrainoje, o daugelis automobilių paprasčiausiai negalėjo būti surinkti laiku dėl tokių mažų elementų kaip procesoriai ar laidai.

Kokių markių nauji automobiliai registruojami dažniausiai?

Remiantis „Regitra“ duomenimis, 2022 metais tarp naujų automobilių pirkėjų populiariausios buvo šios markės: KIA, ŠKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, BMW. Naujų TOYOTA modelių per pirmuosius penkis metų mėnesius užregistruota 2,7 tūkst., tad galima sakyti, kad tai labiausiai lietuvių mėgstami nauji automobiliai.

VOLKSWAGEN užregistruota kiek daugiau nei 1 tūkst., KIA ir ŠKODA po šiek tiek daugiau nei 800, BMW – tik 660. Valstybės įmonė nepateikia duomenų, kokių modelių nauji automobiliai buvo registruojami dažniausiai, tačiau vertinant bendrus duomenis matoma, kad daugiausiai vairuotojų dėmesio vis dar sulaukia dyzelinu ir benzinu varomos transporto priemonės, tačiau auga ir elektra varomų automobilių paklausa.

Grįžtant prie populiariausiųjų temos, reikėtų apžvelgti ir naudotų automobilių duomenis – jie skiriasi kardinaliai. Jei TOYOTA buvo dažniausiai registruojami nauji automobiliai, tai tarp naudotų jie užima tik ketvirtąją vietą. Daugiausia buvo registruota VOLKSWAGEN ir BMW markės naudotų lengvųjų automobilių – atitinkamai 8,6 tūkst. ir beveik 7 tūkst. Savo populiarumo tarp naudotų automobilių nepraranda ir AUDI, kurių registruota kiek daugiau nei 5 tūkst. bei OPEL – beveik 4 tūkst.

Kodėl lietuvius vilioja nauji automobiliai?

Nuo seno naudotus automobilius mėgę lietuviai vairuotojai, vis dažniau žvelgia į naujų automobilių salonus. Jie suprato, kad automobilis yra puiki investicija, užtikrinanti patogumą ir mobilumą. Nauji automobiliai yra parduodami su gamintojo garantija, tad vairuotojui nereikia sukti galvos dėl remonto išlaidų – tai labai patogu, be to, galima visada pasitikėti savo automobilio technine būkle.

Ne mažiau svarbi ir puiki ekonomija, kuria pasižymi nauji automobiliai. Nors downsizing, mažesnės emisijos ir kiti reikalavimai kelia gamintojams daugybę iššūkių, juos inžinieriai įveikia neaukodami automobilių dinamikos ir ekonomiškumo. Nauji automobiliai važiuoja taupiai ir patogiai, o tai patinka visiems vairuotojams, ypač dabar, kai kuro kainos šoka tikrą pasiutpolkę.

Parengta pagal https://www.regitra.lt/lt/atviri-duomenys/

Užs. Nr. 1802

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video